Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παίδες, η κάρτα της υπογραφής βγήκε off. Με πήραν από το μαγαζί και μου είπαν τα εξής:

1) Αναμονή για παραλαβή νέας που πάει για μετά τις 25/02 αφού ο προμηθευτής δεν έχει να στείλει.

2) Πιστωτικό και αγορά νέας κάρτας από το στοκ του μαγαζιού που αυτή τη στιγμή είναι μόνο Nvidia <_< .

 

Επειδή θα κάνω το δεύτερο, αφού έχω μείνει ήδη χωρίς κάρτα σχεδόν δύο βδομάδες, θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας

Α) GTX 770 Windforce ή Asus DCII 2gb -> δίνω +20e

Β) GTX 770 Winforce 4gb -> δίνω +60e

Γ) GTX 780 Windforce ή Asus DCII -> δίνω +170e

 

Η οθόνη δεν παίζει να αλλαχτεί στα κοντά (3-4 μήνες) για 1440p γιατί προέκυψαν άλλα οπότε gaming σε 1080p για τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να δώσεις τα 170 euro πήγαινε στην GTX 780 Windforce , θεωρώ οτι εχει πολυ καλύτερο σύστημα ψύξης απο την Asus , αλλιως στην GTX 770 Windforce , με αυτην την σειρά προτεραιότητας θα τις έβαζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι αναβάθμιση κάρτας γραφικών με όλα τα νέα releases απο AMD

 

Case (Κουτί): Supercase LX803 (όλα τα ανεμιστηράκια λειτουργούν στο full)

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): LEPA 500Watt

Motherboard (Μητρική): Gigabyte 990XA-UD3 rev 1.1

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD Phenom II X4 960T (Unlocked --> AMD Phenom X6 [email protected])

[ CPU cooler : Antec Kuhler h2o 620 ]

RAM (Μνήμη συστήματος): Kingston KHX16C9B1B/4 4GB (Και θα μπεί αλλη μία σύντομα)

GPU (Κάρτα γραφικών): Gigabyte 7770 OC

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 1920x1080

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 7 Ultimate x64

 

Σκέφτομαι να πάω σε 270X, το PC όπως καταλάβατε είναι για 2 χρήσεις κυρίως : Gaming + Overclocking

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη ;

Το budget είναι ~200 € (Αλλά όσο φθηνότερη τόσο το καλύτερο :P  )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδιά μπορείτε να μου πείτε πια είναι η καλύτερη κάρτα γραφικών που μπορώ να πάρο με 90-120 ευρώ για game's να σας πω και το σύστημα μου

 

CPU:AMD 5800k

M/rd:Gigabyte F2A85X-DH3

Ram: 8g 1600

τροφοδοτικό:550W S-Tech

Window's 7 64bit

24" Screen 1920*1080

 

Κάτι που να μπορώ να βρω στην αθηνα :) ευχάριστο εκ'το προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'αυτο το budget θα κοιτουσα αυτη: http://www.skroutz.gr/s/4023696/Asus-Radeon-R9-270X-2GB-DirectCU-II.html

 

 

edit: E! Δεν με ειδοποιησε το συστημα οτι εμφανιστηκε νεο μηνυμα στο thread!

Και εψαχνα με την ανεση μου χααχχα.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει βασικά nvidia ή amd ειναι και γούστα ορισμένες φορές :P , σε nvidia αν μπορεις να δώσεις αλλα 20 euro πας στην 760 http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=34986&cat=5&sub=137&pmanuf=0&sort=3&step=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή έχω AMD CPU μήπως συνεργάζεται καλύτερα ; ( AMD Black Vision π.χ. ) Επίσης την 760 την τραβάει το τροφοδοτικό μου ( έχοντας υπόψην το OC και την υδρόψυξη ) ; Και τέλος είναι future-proof ; Με το Mantle δεν λέει να πάω για new generation AMD ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει  θέμα καλύτερης συνεργασίας.

Τώρα ειδα το τροφοδοτικό σου , βασικα πιστεύω πρέπει να πάρεις ενα επώνημο και ποιοτικότερο στα 500 watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή έχω AMD CPU μήπως συνεργάζεται καλύτερα ; ( AMD Black Vision π.χ. ) Επίσης την 760 την τραβάει το τροφοδοτικό μου ( έχοντας υπόψην το OC και την υδρόψυξη ) ; Και τέλος είναι future-proof ; Με το Mantle δεν λέει να πάω για new generation AMD ;

 

Την LEPA ούτε που την ξέρω οπότε δύσκολο να πω κάτι αν και δεν μου γεμίζει το μάτι. ΄Οσων αφορά τώρα το δίλημμα σου μεταξύ 760 & 270 σου προτείνανε από μία όπως ζήτησες και η τελική απόφαση θα πρέπει να είναι δική σου.  Δεν υπάρχει εγγύηση για κάτι πιο "future-proof". Διάλεξε και πάρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό μου το έχουν προτείνει απο εδώ :P  και έχει και 6-pin + 6+2-pin !! Απλά τρώει τ'άντερά του απο ρεύμα :mellow:  Ως τώρα δεν μ'έχει απογοητεύσει πάντως ! Τσέκαρα λίγο την MSI και σε reviews έρχεται πρώτη ( MSI R9 270X Hawk ) αν και στην τιμή της 760 βέβαια :wacko:  Θα δώ το τελικό budget μου υποθέτω αλλά αν δεν πέσουν οι τιμές με βλέπω να γυρνάω στην παλιά καλή nVidia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...