Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@blackhawk007 Το τροφοδοτικό σου είναι αξιόπιστο.Θα έχει υποστεί κάποια φθορά αλλά με μια κάρτα σαν αυτές που προτάθηκαν δεν θα χει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι εχει διαφορά αν παίζεις σε αναλύσεις πανω απο 1920x1200 η extra μνήμα θα βοηθήσει , παντως θα σου πρότεινα την 2gb κομπλέ θα εισαι.

 

 

gdriver δε συμφέρει η 760 4gb.Παίρνεις 280Χ περίπου στα χρήματα της.

τέλικώς τσίμπησα την 2gb. ευχαριστώ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντρεπομαι που το λεω αλλα σκεφτομαι απο την 7850 1gb Που εχω να παω σε nvidia κυριως για το stutter προβλημα που εχει με τους drivers και γιατι υποπτευομαι οτι κολλαει το photoshop λογω της radeon.

τι να παρω απο Nvidia χωρις να ξεβρακωθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ για το photoshop που λες δεν εχεις καμια αλλη καρτούλα να δοκιμάσεις ?

Για κάρτα τώρα ποσα χρήματα θέλεις να δώσεις και τι σύστημα εχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8320 @ 4.8ghz σε νερο

16gb ram 1600mhz

990fxa-ud3

7850 1gb

 

το θεμα ειναι αν το Photoshop βγαζει μπλε οθονες και τρωει reset λογω καρτας γραφικων η κατι αλλο?(δεν φταιει το Overclocking,και το προβλημα ειναι μονο στο Photoshop cc Και στο Lightroom Οταν επεξεργαζομαι raw αρχεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ μου φαίνεται περίεργο να ειναι η κάρτα γραφικών και μονο σε αυτα τα 2 προγράμματα , αν εισαι σίγουρος πως δεν ειναι το overclock α σου έλεγα να δοκιμάσεις και με μια αλλη κάρτα αλλα να κανεις και ενα memtest στις μνήμες , και αν δεν βαριέσαι και δεν το εχεις δοκιμάσεις δες και χωρις το overclock αν στο κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις το oc το κανει

επισης με τις μνημες σε πιο αργα timings παλι το κανει,αν και πιο αραια.

 

Πάνω που ήθελα να πω να κοιτάξεις τις μνήμες. Τις μνήμες τις έχεις βγάλει καθόλου να δεις αν τα "δοντάκια" κάτω έχουν κάπου ελάχιστα σκεβρώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις και γω. (για πράσινες πάντα είναι οι ερωτήσεις) (έχω μία gtx 580 rog) 1) επειδή παίζω με διπλά monitor, με το νέο power management θα δω χαμηλότερες θερμοκρασίες με σειρά 7ΧΧ από την 580 που έχω (παίζει σε idle 50-55oC) και 2) έχω μια asus rog matrix platinum 580 αρκετά καλό κομμάτι (και asic για αέρα). για να πω ότι αξίζει να δω διαφορά, σε τι κάρτα και μετά να πάω? (είτε single core είτε sli). οι αναλύσεις που παίζω είναι  1080p btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω που ήθελα να πω να κοιτάξεις τις μνήμες. Τις μνήμες τις έχεις βγάλει καθόλου να δεις αν τα "δοντάκια" κάτω έχουν κάπου ελάχιστα σκεβρώσει;

χμ.οχι

παντως δειχνουν να ειναι οκ

αναγνωριζει και τα 16 γιγα (4Χ4) και δεν εχω κανενα προβλημα ασταθειας σε αλλο προγραμμα η παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι  να παρω το παρακατω σύστημα με

mobo : Asus Socket 1150 H87M-E C2 GLan Audio Raid 

Ram : KINGSTON KHX16C9B1R/4 4GB DDR3 1600MHZ HYPERX

CPU : INTEL CORE I3-4130 3.40GHZ LGA1150 ή τον INTEL CORE I5-4430 3.00GHZ LGA1150

και VGA την ASUS GTX650-E-1GD5 1GB ή ASUS GTX650-DC-1GD5 1GB ή ASUS GTX650TI-1GD5 1GB

 

εχετε να μου προτείνετε κατι αλλο σε αυτα τα χρήματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις και γω. (για πράσινες πάντα είναι οι ερωτήσεις) (έχω μία gtx 580 rog) 1) επειδή παίζω με διπλά monitor, με το νέο power management θα δω χαμηλότερες θερμοκρασίες με σειρά 7ΧΧ από την 580 που έχω (παίζει σε idle 50-55oC) και 2) έχω μια asus rog matrix platinum 580 αρκετά καλό κομμάτι (και asic για αέρα). για να πω ότι αξίζει να δω διαφορά, σε τι κάρτα και μετά να πάω? (είτε single core είτε sli). οι αναλύσεις που παίζω είναι  1080p btw

 

Eίναι καθαρά για gaming δεν έχεις να κάνεις με compute σε οποιαδήποτε μορφή να υποθέσω; Επίσης δεν μας είπες πόσα διαθέτεις.

Σκεφτομαι  να παρω το παρακατω σύστημα με

mobo : Asus Socket 1150 H87M-E C2 GLan Audio Raid 

Ram : KINGSTON KHX16C9B1R/4 4GB DDR3 1600MHZ HYPERX

CPU : INTEL CORE I3-4130 3.40GHZ LGA1150 ή τον INTEL CORE I5-4430 3.00GHZ LGA1150

και VGA την ASUS GTX650-E-1GD5 1GB ή ASUS GTX650-DC-1GD5 1GB ή ASUS GTX650TI-1GD5 1GB

 

εχετε να μου προτείνετε κατι αλλο σε αυτα τα χρήματα ?

 

Nαι από κάρτα γραφικών θα σου έλεγα κάτι τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/4307584/Gigabyte-Radeon-R7-260X-1GB-OC-GV-R726XOC-1GD.html

Δυστυχώς οι 750/750Ti μόλις ξεκίνησαν να κυκλοφορούν και οι τιμές είναι λίγο υψηλές ακόμα αλλιώς θα σου πρότεινα αυτήν. Είτε την 260Χ είτε την 650Ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...