Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;;;

 

Το τροφοδοτικο ειναι οσο χρειαζεται για μια 960, ο επεξεργαστης θα φτασει (σαφως οπου ειναι σημαντικος οπως στο multiplayer με πολλους παιχτες θα εχεις μειονεκτημα). Mε 8 GB ram και μια 960 εισαι ετοιμος.

Σημαντικη βελτιωση στα χρωματα και γενικοτερα στην ποιοτητα της εικονας θα δεις και αν αναβαθμισεις καποια στιγμη την οθονη σου με μια με ψηφιακη εισοδο (DVI, HDMI, DisplayPort).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

Τελικά καρτα γραφικών μέχρι 400Ε ποια είναι η καλύτερη επιλογή μια gtx 970g1 η κάποια από της amd r300 Series

Αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να μάθω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά μιας από της δύο

Αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να μάθω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά μιας από τις δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Τελικά καρτα γραφικών μέχρι 400Ε ποια είναι η καλύτερη επιλογή μια gtx 970g1 η κάποια από της amd r300 Series

Αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να μάθω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά μιας από της δύο

Αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να μάθω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά μιας από τις δύο

 

Πρεπει να περιμενεις να κυκλοφορησουν πρωτα για να δουμε επιδοσεις, συμπεριφορα και τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ σε ευχαριστώ θα κάνω λίγο υπομονή κάνω 3 μήνες τώρα

Από όσο βλέπω από reviews, στις επιδόσεις δεν υπάρχει έχει ουσιαστικη διαφορά, οπότε πρέπει να δούμε τιμή. Η 380 φαίνεται ενδιαφέρουσα σε σχέση με τις υπάρχουσες. Δυνατότερη από τις 960 και 280Χ,πιο συγχρονη από την τελευταία καί με 4gb που δε τα πληρώνεις έξτρα όπως με την 960 και ειναι και φτιαγμενη να τα αξιοποιεί. Αλλά αν κάνει πάνω απο 250 ευρώ τι να το κάνεις.

 

Εσύ βέβαια ενδιαφέρεσαι για την 390Χ,η οποία αν δεν είναι ακριβότερη από την 970 μάλλον θα ειναι καλύτερη αγορά, ίδιες επιδόσεις, πιο πολύ μνημη, και πιο γρηγορη άπο oτι έχω καταλάβει.

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια και συγνωμη για τα επαναλαμβανομενα ποσταρισματα αλλα ψαχνω κατι πραγματικα για το πς που φτιαχνω

Εχω στην διαθεση μου

Msi Z97 G4

Intel core i7 4790K

CoolerMaster hyper 212 EVO

G.Skill RipjawsX 16GB DDR3 στα 2400Mhz

Asus BW-16D1HT

Aerocool Cooltouch-E Black

Kingston SSDNow S200 30GB

Intenso Sata3 HDD 3.5" 4TB

Coolermaster SickleFlow 120mm

CoolerMaster V-series V1200 Platinum

Και ψαχνω καποια high end καρτα γραφικων για SLI ή Crossfire που να ματσαρει την fury x στα ισα με το πολυ 550€ η μια και να υπαρχει ελλαδα τωρα

Ο λογο που δεν παω στις νεες AMD ειναι οτι θα ερθουν τα Χριστουγενα εδω και στα 800€ηfury x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια και συγνωμη για τα επαναλαμβανομενα ποσταρισματα αλλα ψαχνω κατι πραγματικα για το πς που φτιαχνω

Εχω στην διαθεση μου

Msi Z97 G4

Intel core i7 4790K

CoolerMaster hyper 212 EVO

G.Skill RipjawsX 16GB DDR3 στα 2400Mhz

Asus BW-16D1HT

Aerocool Cooltouch-E Black

Kingston SSDNow S200 30GB

Intenso Sata3 HDD 3.5" 4TB

Coolermaster SickleFlow 120mm

CoolerMaster V-series V1200 Platinum

Και ψαχνω καποια high end καρτα γραφικων για SLI ή Crossfire που να ματσαρει την fury x στα ισα με το πολυ 550€ η μια και να υπαρχει ελλαδα τωρα

Ο λογο που δεν παω στις νεες AMD ειναι οτι θα ερθουν τα Χριστουγενα εδω και στα 800€ηfury x

Στα 550 ευρω στην καλυτερη να παρεις μια 980 απο Ελλαδα. Σε τι αναλυση θα την χρησιμοποιησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ssd ειναι αυτος?τετοιο συστημα και θα βαλεις αυτη την κουραδα?συγγνωμη κιολας για την εκφραση αλλα...βαλε εναν 128αρι τουλαχιστον,θα μου πεις μονο windows θελω αλλα μολις δεις την γλυκα θα σ καλαρεσει!

οσο για την καρτα η για 980 πας οπως λεει ο XmorsX αλλα εγω λεω μιας κ εχεις και τροφοδοτικαρα να πας σε SLI 970!στα λεφτα θα βγει κανα 700αρι αλλα εχει πολυ καλυτερες επιδοσεις!οποτε για μενα αξιζει η υπερβαση,η εστω παρε μια 970 τωρα και μαζευεις την διαφορα και κοτσαρεις και την 2τη σε ενα δυο μηνες που μπορει ν εχει πεσει κ αλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια τελικα πηγα σε gtx 970 sli επρεπε να πω βασικα οτι εχω συγγενη στην samsung και μου τα βρεισκει ολα 50% κατω ετσι και αλλιως πηγαινα για sli 970 ή sli 980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια τελικα πηγα σε gtx 970 sli επρεπε να πω βασικα οτι εχω συγγενη στην samsung και μου τα βρεισκει ολα 50% κατω ετσι και αλλιως πηγαινα για sli 970 ή sli 980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Θα ηθελα την αποψη σας γιατι σκοπευω να αναβαθμισω οθονη και καρτα γραφικων...

 

το συστημα μου τωρα εχει ως εξης

 

* Case Corsair Graphite 760T

* PSU XFX pro 750

* Motherboard Gigabyte z87m-hd3

* CPU i7 4770k

* RAM : kingston 16gb 1600 cl11

* GPU  gtx 970 wfx3

* Monitor/Resolution benq xl2411z

* ΟS W7

 

η καινουρια οθονη θα ειναι 1440p πιθανοτατα η ROG της asus.

 

να παω σε 2η 970 (οποτε και καινουρια mobo) για sli? ή σε μια απο τις fury x , 980 ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ssd ειναι αυτος?τετοιο συστημα και θα βαλεις αυτη την κουραδα?συγγνωμη κιολας για την εκφραση αλλα...βαλε εναν 128αρι τουλαχιστον,θα μου πεις μονο windows θελω αλλα μολις δεις την γλυκα θα σ καλαρεσει!

οσο για την καρτα η για 980 πας οπως λεει ο XmorsX αλλα εγω λεω μιας κ εχεις και τροφοδοτικαρα να πας σε SLI 970!στα λεφτα θα βγει κανα 700αρι αλλα εχει πολυ καλυτερες επιδοσεις!οποτε για μενα αξιζει η υπερβαση,η εστω παρε μια 970 τωρα και μαζευεις την διαφορα και κοτσαρεις και την 2τη σε ενα δυο μηνες που μπορει ν εχει πεσει κ αλλο!

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  ελιωσα

Από όσο βλέπω από reviews, στις επιδόσεις δεν υπάρχει έχει ουσιαστικη διαφορά, οπότε πρέπει να δούμε τιμή. Η 380 φαίνεται ενδιαφέρουσα σε σχέση με τις υπάρχουσες. Δυνατότερη από τις 960 και 280Χ,πιο συγχρονη από την τελευταία καί με 4gb που δε τα πληρώνεις έξτρα όπως με την 960 και ειναι και φτιαγμενη να τα αξιοποιεί. Αλλά αν κάνει πάνω απο 250 ευρώ τι να το κάνεις.

 

Εσύ βέβαια ενδιαφέρεσαι για την 390Χ,η οποία αν δεν είναι ακριβότερη από την 970 μάλλον θα ειναι καλύτερη αγορά, ίδιες επιδόσεις, πιο πολύ μνημη, και πιο γρηγορη άπο oτι έχω καταλάβει.

εχεις καποιο λινκ να το επιβεβαιωνει αυτο ? μακαρι να ισχυει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αυτή τη στιγμή ένα σύστημα με i5750 στα 3,7Ghz και με μια 7870 πάνω.Τροφοδοτικό έχω αυτό http://www.hardwaresecrets.com/article/Enermax-PRO82+-525-W-Power-Supply-Review/551.

Θέλω να κάνω αναβάθμιση σε 290x.Θα αντέξει το τροφοδοτικό και η cpu η θα τρώει bottleneck?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...