Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια....ενας φιλος με ενα μετριο pc σκεφτεται να αγορασει μια gtx 750ti 2gb...υλοποιηση θα διαλεξουμε αναλογα την τιμη... τι γνωμη εχετε για την συγκεκριμενη καρτα?

 

τα specs του pc ειναι:

Intel C2Q Q6600

4gb ram

500GB HDD

MOBO asus δεν θυμαμαι ακριβως ποια

no name psu 450w

Πρώτα ας αλλάξει τροφοδοτικό και μετά ας βάλει ότι θέλει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι πριν απο λιγη ωρα, χτες μου καηκε η καρτα, και η χαμηλοτερη τιμη για την συγκεκριμενη καρτα ητα αυτη, οπως μου την προτειναν και τα παιδια, και το πλαισιο την ειχε προσφορα πριν απο λιγες μερες αλλα δυστυχως το timing του βραχυκυκλωματος δεν ηταν καλο :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες!

Ήρθε ο καιρός για νέα κάρτα γραφικών, καθώς η παλαιά απεβίωσε.

Λίγα λόγια για το προφιλ μου. Καθόλου φανατικός gamer, περιστασιακά (για κάποιες βδομάδες της χρονιάς) θα χαρώ ένα FPS σε καλές αναλύσεις και απόδοση. Games που προσβλέπω να παίξω όταν και αν: GTA V και ίσως δοκιμάσω το Titanfall.

 

Παρ' όλα αυτά θέλω να έχω την επιλογή, όταν το θελήσω, να παίξω κάτι ποιοτικά. Και εφ όσον το budget μου δεν είναι πολύ περιορισμένο (200 € - εκτός και αν με "πείσετε" οτι κατιτις παραπάνω αξίζει), σας ζητώ μια αντίστοιχη πρόταση. o/c δεν θα κάνω ποτέ.

 

Τα χαρακτηριστικά του συστήματος μου είναι:

 

M/B: Asus P8Z68-V PRO
CPU: Intel Core i5 2500K(s1155, 3,30GHz, 6MB)
PSU: Coolermaster Silent Pro 500W
RAM: 8 GB Corsair Vengeance
H/D: OCZ Solid 3
 
Δώστε τα φώτα σας!

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πριν απο λιγη ωρα, χτες μου καηκε η καρτα, και η χαμηλοτερη τιμη για την συγκεκριμενη καρτα ητα αυτη, οπως μου την προτειναν και τα παιδια, και το πλαισιο την ειχε προσφορα πριν απο λιγες μερες αλλα δυστυχως το timing του βραχυκυκλωματος δεν ηταν καλο :-)

για τρεξε κανενα crysis 3 , battlefield 4 να μας πεις εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι γνώμη έχετε για την nvidia gtx 660 ; 

Αξίζει να την πουλήσω και να πάρω μια καλύτερη ;

Κάνα 150αρι πιάνει να την πουλήσω ;

 

Τι παιχνίδια παίζεις και σε τι δε σε καλύπτει;

Είναι κάπως κάτω οι χρονισμοί της, 1020mhz στον πυρήνα ενώ οι υπόλοιπες είναι κάπως πιο ψηλά. 

 

Ανεβαίνουν εύκολα.

καλησπερα παιδια....ενας φιλος με ενα μετριο pc σκεφτεται να αγορασει μια gtx 750ti 2gb...υλοποιηση θα διαλεξουμε αναλογα την τιμη... τι γνωμη εχετε για την συγκεκριμενη καρτα?

 

τα specs του pc ειναι:

Intel C2Q Q6600

4gb ram

500GB HDD

MOBO asus δεν θυμαμαι ακριβως ποια

no name psu 450w

 

Όπως σου παν και τα παιδιά να αλλάξει τροφοδοτικό πρώτα και μετά βλέπει για κάρτα αναλόγως και το budget.

Παρ' όλα αυτά θέλω να έχω την επιλογή, όταν το θελήσω, να παίξω κάτι ποιοτικά. Και εφ όσον το budget μου δεν είναι πολύ περιορισμένο (200 € - εκτός και αν με "πείσετε" οτι κατιτις παραπάνω αξίζει), σας ζητώ μια αντίστοιχη πρόταση. o/c δεν θα κάνω ποτέ.

 

Τα χαρακτηριστικά του συστήματος μου είναι:

 

M/B: Asus P8Z68-V PRO
CPU: Intel Core i5 2500K(s1155, 3,30GHz, 6MB)
PSU: Coolermaster Silent Pro 500W
RAM: 8 GB Corsair Vengeance
H/D: OCZ Solid 3
 

 

Δες αυτές στο budget σου:

 

http://www.skroutz.gr/s/4023696/Asus-Radeon-R9-270X-2GB-DirectCU-II.html

 

https://gamer-land.net/index.php?route=product/product&product_id=2587&

 

 

Αν δώσεις περισσότερα κοιτάς σε 760 ή 7950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πουμε ακριβως δλδ?  

 

αν ταιριαζει στο συστημα σου, το οποιο.... δεν ξερουμε?

αν εχεις ικανο τροφοδοτικο, ωστε να την τροφοδοτησει σωστα, το οποιο..... δεν ξερουμε?

αν εχεις καταλληλη οθονη, ωστε να αξιζει την επενδυση, την οποια....... ουτε κι αυτη ξερουμε? 

 

 

αν θελεις γνωμες-αποψεις λοιπον, πρεπει να δωσεις πληροφοριες.  

 

αν θες να σου πουμε απλα αν ειναι καλη καρτα, εε.. καλη ειναι...!!  σου αρκει αυτο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πουμε ακριβως δλδ?  

 

αν ταιριαζει στο συστημα σου, το οποιο.... δεν ξερουμε?

αν εχεις ικανο τροφοδοτικο, ωστε να την τροφοδοτησει σωστα, το οποιο..... δεν ξερουμε?

αν εχεις καταλληλη οθονη, ωστε να αξιζει την επενδυση, την οποια....... ουτε κι αυτη ξερουμε? 

 

 

αν θελεις γνωμες-αποψεις λοιπον, πρεπει να δωσεις πληροφοριες.  

 

αν θες να σου πουμε απλα αν ειναι καλη καρτα, εε.. καλη ειναι...!!  σου αρκει αυτο?

Το σύστημα μου είναι της υπογραφής που τα λέει όλα!!!!!Αλλα μάλλον δεν έκανες τον κόπο να το διαβάσεις.Η κάρτα είναι 2 μηνών με σχεδόν φουλ εγγύηση και την βρήκα 380€.Και θα αλλαχθεί και η οθόνη του συστήματος με 1920χ1080 hd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τον q9300 μνημη 8gb DDR3 στα 1333 λογω αγορας οθονης 1080p αποφασισα να αλλαξω την 560ti που εχω για κατι καλυτερο. υπαρχει περιπτωση να τρωω μπουκαλι απο την cpu? σκεφτομου για gtx 770 τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...