Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τον q9300 μνημη 8gb DDR3 στα 1333 λογω αγορας οθονης 1080p αποφασισα να αλλαξω την 560ti που εχω για κατι καλυτερο. υπαρχει περιπτωση να τρωω μπουκαλι απο την cpu? σκεφτομου για gtx 770 τι λετε?

 

Ναι κάτι της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σύστημα μου είναι της υπογραφής που τα λέει όλα!!!!!Αλλα μάλλον δεν έκανες τον κόπο να το διαβάσεις.Η κάρτα είναι 2 μηνών με σχεδόν φουλ εγγύηση και την βρήκα 380€.Και θα αλλαχθεί και η οθόνη του συστήματος με 1920χ1080 hd

αν ανεφερες οτι η καρτα προοριζεται για το συστημα της υπογραφης, θα εκανα τον κοπο να το κοιταξω, οπως ειδα οτι εχεις ηδη την 7870 επανω και ενα 20αρι μονιτορ, το οποιο δεν γνωριζα και τι αναλυσης ειναι....!!!

 

δεν στα λεω για..."να στην πω.."!    πρεπει να καταλαβουμε, οτι οι υπολοιποι που θα διαβασουν το ερωτημα, χρειαζονται Info. δεν ειναι υποχρεωμενος ο αλλος να ξερει, πχ οτι η R9 290, προοριζεται για το συστημα της υπογραφης, το οποιο εχει ηδη μια πολυ καλη καρτα...!!

 

στο ερωτημα σου παντως, θα σου απαντησω οτι, εγω προσωπικα, δεν την θεωρω καλη κινηση, καθως παιρνεις εντελως καινουρια καρτα, με 3 χρονια εγγυηση και καλυτερο συστημα ψυξης... με μοοονο +€20...!!!

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37641&cat=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ανεφερες οτι η καρτα προοριζεται για το συστημα της υπογραφης, θα εκανα τον κοπο να το κοιταξω, οπως ειδα οτι εχεις ηδη την 7870 επανω και ενα 20αρι μονιτορ, το οποιο δεν γνωριζα και τι αναλυσης ειναι....!!!

 

δεν στα λεω για..."να στην πω.."!    πρεπει να καταλαβουμε, οτι οι υπολοιποι που θα διαβασουν το ερωτημα, χρειαζονται Info. δεν ειναι υποχρεωμενος ο αλλος να ξερει, πχ οτι η R9 290, προοριζεται για το συστημα της υπογραφης, το οποιο εχει ηδη μια πολυ καλη καρτα...!!

 

στο ερωτημα σου παντως, θα σου απαντησω οτι, εγω προσωπικα, δεν την θεωρω καλη κινηση, καθως παιρνεις εντελως καινουρια καρτα, με 3 χρονια εγγυηση και καλυτερο συστημα ψυξης... με μοοονο +€20...!!!

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37641&cat=5

Δε έχεις καθόλου άδικο βέβαια σε αυτό που λές για την διαφορά των χρημάτων.Και γω το έψαξα λίγο και βλέπω πως τελικά είναι και ακριβή και τραβάει κάτι θερμοκρασίες στο θεό.Απ`οτι εχω συμπεράνει γύρω στα 340-350 θα ήταν καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς την Link.png Site: Sapphire Radeon R9 270X Boost 2GB Dual-X OC , και αν ναι, την προτείνει; 

 

Ευχαριστώ. 

 

φιλε μου εχω ακριβως την ιδια με την διαφορα η δικη μου ειναι 4γιγα. δεν εχω δυνατο Η/Υ αλλα την βαλαμε στου φιλου μου το συστημα που ειναι πολυ μεγαλο μηχανημα. και η καρτα ετρεχε παρα πολυ καλα. εχει πολυ μικρη διαφορα με την toxic kai vapor. εννοειται και αθορυβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους..

Ενας φιλος θα φτιαξει καινουργιο pc (mobo με Z87 chipset, cpu i7-4770k, Kingston beast 2400MHz 8Gb μνημη, κουτι, τροφοδοτικο, σκληρους κλπ κλπ.) και εχει κολισει στη καρτα γραφικων..

Δεν ειναι τρελαμενος gamer παροτι παιρνει δυνατο μηχανημα (diablo3 παιζει με τις ωρες και τωρα Thief).

Εχει βρει την R9-270x στα 150ε και την R9-280x στα 250ε (νομιζω οτι ειναι της Asus και οι 2).

Τι προτεινετε εσεις?

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...