Προς το περιεχόμενο

Η Apple υπόσχεται να διορθώσει σύντομα bug του iOS 7 που οδηγεί σε επανεκκινήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

έχει βγει και είδηση ότι κάηκε iphone με γνήσιο φορτιστή

 

Για όποια συσκευή κι αν ψάξεις, πάντα θα βρίσκεις διάφορα προβλήματα. Κανείς δεν σου εγγυάται 100% πως θα λειτουργούν όλα άψογα και δεν γίνεται να μην υπάρξουν προβληματικές συσκευές και αξεσουάρ! 

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/galaxy-s4-catching-fire/

παντως με το kitkat το ιδιο συμβαινει και με το galaxy κι εχουν ηδη αρχισει τα μπινελικια προς την samsung.

 

Ακριβώς! Οι μή γνήσιες S cover θήκες που δεν έχουν πίσω το τσιπάκι με τις μεταλικές επαφές, δεν λειτουργούν πλεον. Οι γνήσιες κοστίζουν 60+ ευρώ και τα περισσότερα καταστήματα τις πουλούσαν 15-20 και καλά ως αυθεντικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποια συσκευή κι αν ψάξεις, πάντα θα βρίσκεις διάφορα προβλήματα. Κανείς δεν σου εγγυάται 100% πως θα λειτουργούν όλα άψογα και δεν γίνεται να μην υπάρξουν προβληματικές συσκευές και αξεσουάρ! 

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/galaxy-s4-catching-fire/

όντως σε αυτό συμφωνώ κανείς δεν είναι τέλειος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιέγραψα απλά πως η κατανάλωση της μπαταρίας στο android συμπεριφέρεται με περισσότερη αστάθεια από ότι στο ios. Κατά τα άλλα ναι υπάρχουν αρκετά χαζα bugs στο note3 που δεν ξέρω αν οφείλονται στο android ή στις παρεμβάσεις της samsung. Η συσκευή "σκαλώνει" ανά διαστήματα, σε κάποια reboots που εχει αφαιρεθεί προηγουμένως η μπαταρία μπαίνει σε loop boot mode (ειδικά αν έχεις εγκατεστημένη sd κάρτα), οι αισθητήρες κίνησης δεν λειτουργούν ομαλά και πάντα (δεν μιλάω καν για τις αστειότητες με το scroll του κεφαλιού ή την παύση video όταν δεν το κοιτάς...), στην αναπαραγωγή μουσικής έχει θέματα σε σχέση με την απρόσκοπτη λειτουργία του Iphone και πολλά άλλα!

 

Η συσκευή είναι super απο τεχνικά χαρακτηριστικά και απο ποιότητα οθόνης (δεν αναφέρομαι στο μη βολικό μέγεθος στο  καθημερινό κουβάλημα) αλλά το λειτουργικό φαίνεται να μην την υποστηρίζει απόλυτα. Κάτι που δεν βλέπεις να γίνεται με το iphone και το ios.

Ε πουλα το τοτε να ησηχασεις  :-)...Περα απο την πλακα αυτα ειναι οντως θεμα android και οχι συσκευης....Εγω εχω το nexus ι9250 και οταν το ειχα πρωτοπαρει καθε μερα εκανε και επανεκκίνηση και με την πρωτη αναβαθμιση εφτιαξε και καποια αλλα μικροπροβληματακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ε πουλα το τοτε να ησηχασεις  :-)...Περα απο την πλακα αυτα ειναι οντως θεμα android και οχι συσκευης....Εγω εχω το nexus ι9250 και οταν το ειχα πρωτοπαρει καθε μερα εκανε και επανεκκίνηση και με την πρωτη αναβαθμιση εφτιαξε και καποια αλλα μικροπροβληματακια...

 

Μα δεν τα κάνει συνεχώς (ευτυχώς)! Αν γινόταν αυτό θα είχε φύγει απο την πρώτη μέρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ανοιξατε το θεμα αυτο εγω με nexus 5 δεν ειχα κανενα προβλημα .. ουτε με lag, ουτε battery drain. μονο μερικα force closes σε πολυ συγκεκριμενες εφαρμογες (οι οποιες πηραν και μπουλο) και μια φορα που ενω πατουσα το multitasking μου εβγαζε μια αδεια λιστα και χρειαστηκε να κανω restart. για το τελευταιο βεαια ισως φταιει και το οτι εχω βαλει art αντι για dalvik. τωρα στο note φανταζομαι οτι το λογισμικο της samsung οφειλεται για αρκετα προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...