Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και απορίες για παιχνίδια στο Steam


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα. Μια ερωτηση θελω να κανω. Εχω σε 2 υπολογιστες το steam μου ας πουμε. Και θελω στον εναν να παιξω ενα παιχνιδι που το εχω στον αλλον αλλα να μην το ξανακατεβαζω, γινεται να παρω τα αρχεια απο το pc που τα εχει και να τα βαλω στον αλλο? Ή γινεται μηπως αυτο με καποιου τυπου back up files? Δηλαδη και σε αλλο pc να μην ειχα το steam και απλα να ηθελα υστερα απο φορματ να μην ξανακατεβαζω τα παιχνιδια, θα μπορουσα με καποιο τροπο να τα εχω κρατησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Νομίζω το πρώτο (μεταξύ δύο υπολογιστών) μπορείς να το κάνεις με το μηχανισμό backup που έχει το Steam:

Using the Steam Backup Feature

 

Για το μετά από format, κάνεις είτε τη διαδικασία με το backup είτε αυτήν εδώ:

Moving a Steam Installation and Games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλη μια ερωτηση. Ας πουμε οτι ενα παιχνιδι κανει 15 ευρω και εγω εχω 5 ευρω στην χρεωστικη μου καρτα αλλα βαριεμαι να παω να βαλω στην τραπεζα τωρα. Μπορω να παρω μια paysafe των 10 ευρω και να αγορασω το παιχνιδι? Δηλαδη να συνδιαστουν?

 

edit: Mηπως γινεται να φορτωσω το steam wallet με 5 ευρω απο την καρτα και 10 ευρω απο την paysafe?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν έχουμε στο wallet κάποια ευρώ και με αυτά αγοράσουμε από άλλη ήπειρο και με άλλο νόμισμα υπάρχει περίπτωση να προκύψει κάποιος κίνδυνος για το λογαριασμό;Έχει κανείς υπόψη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Ξέρει κανείς αν πάρεις ένα παιχνίδι που είναι cross-platform στο steam αν με κάποιο τρόπο μπορείς να το έχεις κ σε linux? Εννοώ κάτι επίσημο πχ με κλειδί ξεχωριστό όχι απλά να τρέχεις το steam στο wine.

Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω το oil rush αλλά αν δε παίζει με τπτ από στεαμ να το πάρω στο desura. :unsure:

 

ps. το desura το χει χρησιμοποιήσει κανείς? λέει τπτ πέρα από το ότι είναι cross-platform?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Θα ηθελα να ξερω αν μετα απο φορματ παιχνιδια οπως Dota 2,TF2 θα χαθουν..δηλαδη αν θα πρεπει να τα αγορασω η αν μετα απο εγκατασταση του steam θα μπορω να τα ξανακατεβασω δωρεαν αφου προηγουμενως τα ειχα αγορασμενα καποια!επισης,μπορει καποιος να στειλει λινκ για το πως γινεται το φορματ?ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ό,τι έχεις αγορασμένο δεν θα χρειαστεί να το αγοράσεις. Θα χρειαστεί να τα ξανακατεβάσεις προφανώς -όπως αναφέρεις, αφού συνδεθείς στο λογαριασμό σου, οπότε θα χρειαστεί να θυμάσαι τα στοιχεία του λογαριασμού σου (login και password).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή μπορείς πριν κάνεις το φορμάτ να τα πακετάρεις και να τα στείλεις σε κάποιο εξωτερικό δίσκο. Μετά απλά τα ξεπακετάρεις μέσα στο φορμαρισμένο σου δίσκο κανονικά μέσω του Steam. Αν έχεις γρήγορη σύνδεση τότε δε χρειάζεται να το κάνεις. Είναι πιο πολύ για άτομα με πολύ αργές συνδέσεις που ορισμένα γίγα μπορεί να πάρουν ώρες/μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Εχει κανεις προβλημα με το Steam σημερα? Κατεβασε ενα update σε καποια φαση και οποτε πηγαινα να ξεκινησω ενα παιχνιδι παγωνει ολος ο υπολογιστης ουτε control-alt-delete μπορουσα να κανω ουτε τιποτα .Εκανα unistall ολο το steam και ολα τα παιχνιδια και επανεγκατασταση  με ολα τα Updates και παλι το ιδιο συμβαινει ..Με το origin δεν εχω κανενα προβλημα απολυτως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...