Προς το περιεχόμενο

Προκαθορισμένο boot στο desktop φέρνει το Windows 8.1 Update 1


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας βαρεθηκα. Μετοχες εχετε και γραφετε ετσι; Σιγα το πραγμα τωρα να σκοτωθουμε για τα Win8.

ΥΓ επειδη δεν πεισθηκα απο το αθλιο βιντεο φορμαρα και περασα Win95.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η MS έκανε ένα πείραμα με το Metro UI στο PC, απέτυχε και τώρα γυρίζει σε πιο παραδοσιακές και δοκιμασμένες μεθόδους.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι "να έχουμε να λέμε"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί μπερδεύουν τις καινοτομίες του λειτουργικού και παράλληλα τις τυχόν ασυμβατότητες που αυτές δημιουργούν με το UI. Το UI δεν είναι στοιχείο τεχνολογικό αλλά πρωτίστως χρηστικό και απότομες αλλαγές εκεί δεν είναι επιθυμητές.

 

Πχ αν ο διακόπτης για τα φλας στο τιμόνι ενός αυτοκινήτου αλλάξει θέση δεν είναι τεχνολογική εξέλιξη / καινοτομία αλλά μια ανούσια αλλαγή που απλά θα μπερδέψει τον οδηγό, χωρίς να του προσφέρει κάτι νέο ή καλύτερο. Τα Windows 8 μέσα στις βελτιώσεις τους έχουν αντίστοιχες... μετατοπίσεις που ξενίζουν και στον μέσο desktop χρήστη δεν προσφέρουν τίποτα πλην... μπερδέματος. Ναι, σαφέστατα μπορείς να τις συνηθίσεις ή ακόμα και να τις παρακάμψεις, αλλά αυτό απαιτεί χρόνο και κόπο και φυσικά δημιουργεί και το εύλογο ερώτημα, μήπως θα ήταν καλύτερα (από άποψη πωλήσεων πάντα) να μην είχαν γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS έκανε ένα πείραμα με το Metro UI στο PC, απέτυχε και τώρα γυρίζει σε πιο παραδοσιακές και δοκιμασμένες μεθόδους.Όλα τα υπόλοιπα είναι "να έχουμε να λέμε"...

Σου φαινεται οτι το metro ui,ειναι απλα ενα πειραμα???

Xbox one,wp7/8 και windows 8/8.1/9,ολα εχουν το metro ui!!!

 

Επιμενεις οτι απλα ειναι ενα πειραμα???

Για να αποτυχει το metro ui,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ PC και τα Laptops!!!

 

Και το metro ui ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το start menu,αλλα οι εφαρμογες και το ιδιο το ui που εχουν αυτες,που ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ απο αυτες του desktop!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φαινεται οτι το metro ui,ειναι απλα ενα πειραμα???

Xbox one,wp7/8 και windows 8/8.1/9,ολα εχουν το metro ui!!!

 

Επιμενεις οτι απλα ειναι ενα πειραμα???

 

Και το metro ui ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το start menu,αλλα οι εφαρμογες και το ιδιο το ui που εχουν αυτες,που ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ απο αυτες του desktop!!!

Η MS έκανε ένα πείραμα με το Metro UI στο PC, απέτυχε και τώρα γυρίζει σε πιο παραδοσιακές και δοκιμασμένες μεθόδους.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι "να έχουμε να λέμε"...

:)

 

Υ.Γ.

Μην με παρεξηγήσεις αλλά δεν σκοπεύω να αναλώσω περισσότερο χρόνο σε αυτό το θέμα - δεν αξίζει τόσο "μελάνι" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, ισχυρίστηκα εγώ ότι το παράδειγμά μου είναι αντιπροσωπευτικό, ή ότι αφορά το τι επιλέγουν οι επαγγελματίες; Την προσωπική μου εμπειρία παρέθεσα, τα συμπεράσματα που έβγαλα μέσα απ' αυτή και τη γενικότερη στάση μου, η οποία λέει ότι είναι παράλογο να πετάξω στα σκουπίδια, πανάκριβες, άκρως λειτουργικές και ποιοτικές συσκευές, καθώς και ότι είναι τουλάχιστον χάσιμο χρόνου, το να ψάχνομαι για εναλλακτικούς τρόπους να κάνω τη δουλειά μου, όταν ο τρόπος που την κάνω μέχρι σήμερα δε με περιορίζει ούτε στο ελάχιστο.

 

 

αν τελικα ηθελες να πεις την αποψαρα σου για τα xp με αφορμη τον τιτλο του τοπικ που κανει λογο για το προκαθορισμένο boot στο desktop που φέρνει το Windows 8.1 Update 1

και να πεις την ιστορια σου για τα 4 μηχανηματα που δεν αναβαθμιζονται και ολα τα υπολοιπα

 

απλουστατα δε χρειαζοταν να κανεις αρχικα quote τα δικα μου λογια, διοτι οσες φορες κι αν σου υπενθυμισα οτι εισαι ιδιαζουσα περιπτωση και εξαιρεση απαντησες σα να κανουμε παραλληλους μονολογους:

 

...Για το τι επιλέγω εγώ μίλησα και ανέφερα τούς λόγους για τους οποίους το επιλέγω. Το ίδιο δεν και οι άλλοι εδώ μέσα;...
 
....Δεν το ξέρω, αλλά δεδομένου τού ότι δεν είμαι ένας απ' αυτούς, προφανώς μού είναι αδιάφορο....
 

εννοειται οτι δε θα σου πω εγω τι να κανεις στο δικο σου σπιτι/μαγαζι/μηχανημα και πως εσυ την εχεις βρει την ακρη  αλλα δε γινεται οταν εγω  αρχικα μιλαω γενικα -και εξακολουθω να μιλαω γενικα- εσυ να το παιρνεις επι προσωπικου λες και γνωριζομαστε κι απο χθες

 

πχ. αν εσυ εχεις θωρακιστει με antivirus και firewall δεν αναιρει την αντικειμενικη πραγματικοτητα που δικαιωμα σου ειναι να αγνοεις:

 

Windows-7-vs-XP-SP3-vs-Vista-SP2-Botnet-

 

http://news.softpedia.com/newsImage/Windows-7-vs-XP-SP3-vs-Vista-SP2-Botnet-Infections-3.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

Εκανα edit!

Αν δε φυγει απο το pc το metro ui ΔΕΝ ΑΠΈΤΥΧΕ και αν φυγει απο τα pc laptops,θα πρεπει να φυγει και απο τα windows tablets που τρεχουν desktop windows!

Και για να φυγουν τα desktop windows απο τα tablets,θα πρεπει να ριξει την Intel!

Πιστευει καποιος οτι εχει η ms τα κ@κ@λ@ να ριξει την Intel,για χαρη οποιουδήποτε απο μας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και από εμένα, λοιπόν εγώ πάλι από την στιγμή που έβαλα τα 8.1 με δυσκόλεψαν για την πρώτη μια ώρα, από εκεί και πέρα μου προσφέρει εφαρμογές από το Market Place και από το Desktop, δυο σε ένα και πολύ πιο γρήγορα από το start μενού,η δουλειά που κάνω είναι σχεδιασμό ιστοσελίδων, δεν είχα θέμα με τα 8.1 σε τίποτα και για κανένα θέμα, από εκεί και πέρα για το start menu ούτε καν που το χρησιμοποιούσα, όλα τα εικονίδια τα είχα στην γραμμή εργασιών όσο και στην επιφάνεια εργασίας, τώρα για του gamers ναι ok υπάρχουν ασυμβατότητες, όλα θα γίνουν όμως και θα αναβαθμιστούν. όσο για τους 50+ και βάλε ας κάνουν εγγραφή στο youtube στο κανάλι της Microsoft windows να δουν βιντεάκια  να μάθουν 2? 3? το πολύ 4 κινήσεις. φασαρία για τίποτα, όταν όμως δεν υπάρχει ΣΩΣΤΗ πληροφόρηση τι να πει κάνεις. και όχι, τα 8.1 δεν είναι μόνο για αφής οθόνες.να χρησιμοποιείτε ποντίκι στα 8.1 όμως (με λέιζερ), όχι touchpad. 

 

Συμβουλή: (υπάρχει εικονίδιο στην οθόνη έναρξης που σας πάει κατευθείαν στο Desktop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το pc για δουλειά και το modern ui δεν επηρεάζει καθόλου την απόδοση μου.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τον χαμό που έγινε...

Κανείς δεν ήθελε να αφιερώσει 2 λεπτά να δει ένα βίντεο που ενημερώνει για τις 2-3 λειτουργίες και τις συντομεύσεις τους για να δουλεύει όπως πριν...

 

Πέρα από αυτά τα θέματα, που έκραζαν όλοι, σαν λειτουργικό είναι σταθερότατο... όπως τα 7.

Πολύ γκρίνια για το τίποτα από μέρους των χρηστών.

Άτομα όπως οι γονείς μου (τεχνολογικά αναλφάβητοι) δούλευαν τα 8 και όταν τους γύρισα αναγκαστικά στα 7 (γιατί έληξε η beta) τους φάνηκαν δύσκολα τα 7...

 

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι μάθει ο καθένας.

Η μυημένη γενιά δεν θα έπρεπε να είχε πρόβλημα να δουλεύει με τα 8.

Η νέα γενιά θα μάθαινε πάνω σε αυτά...

Και μετά θα έμενε μια κατηγορία ανθρώπων όπου μόλις είχαν ξεκινήσει, δεν θα ήταν πλήρως εξοικειωμένοι και θα έπρεπε να αφιερώσουν λίγο χρόνο στο να προσαρμοστούν... αν πραγματικά το ήθελαν.

Κάτι που αν το σκεφτείς, δεν έχει άλλη λύση... πάντα θα υπάρχει αυτή η κατηγορία... 

 

Τέλος, δεν μας έβαλε η MS το μαχαίρι στο λαιμό για να δουλέψουμε τα 8.

 

 

καλησπέρα και από εμένα, λοιπόν εγώ πάλι από την στιγμή που έβαλα τα 8.1 με δυσκόλεψαν για την πρώτη μια ώρα, από εκεί και πέρα μου προσφέρει εφαρμογές από το Market Place και από το Desktop, δυο σε ένα και πολύ πιο γρήγορα από το start μενού,η δουλειά που κάνω είναι σχεδιασμό ιστοσελίδων, δεν είχα θέμα με τα 8.1 σε τίποτα και για κανένα θέμα, από εκεί και πέρα για το start menu ούτε καν που το χρησιμοποιούσα, όλα τα εικονίδια τα είχα στην γραμμή εργασιών όσο και στην επιφάνεια εργασίας, τώρα για του gamers ναι ok υπάρχουν ασυμβατότητες, όλα θα γίνουν όμως και θα αναβαθμιστούν. όσο για τους 50+ και βάλε ας κάνουν εγγραφή στο youtube στο κανάλι της Microsoft windows να δουν βιντεάκια  να μάθουν 2? 3? το πολύ 4 κινήσεις. φασαρία για τίποτα, όταν όμως δεν υπάρχει ΣΩΣΤΗ πληροφόρηση τι να πει κάνεις. και όχι, τα 8.1 δεν είναι μόνο για αφής οθόνες.να χρησιμοποιείτε ποντίκι στα 8.1 όμως (με λέιζερ), όχι touchpad. 
 
Συμβουλή: (υπάρχει εικονίδιο στην οθόνη έναρξης που σας πάει κατευθείαν στο Desktop)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ. αν εσυ εχεις θωρακιστει με antivirus και firewall δεν αναιρει την αντικειμενικη πραγματικοτητα που δικαιωμα σου ειναι να αγνοεις:

 

Windows-7-vs-XP-SP3-vs-Vista-SP2-Botnet-

 

http://news.softpedia.com/newsImage/Windows-7-vs-XP-SP3-vs-Vista-SP2-Botnet-Infections-3.jpg/

Φίλε πραγματικά.. Λες και δείχνεις ότι σε βολεύει μόνο και μόνο για να νομίζεις ότι έχεις δίκιο;

 

Τα παραπάνω είναι στατιστικά του 2010, που οι περισσότεροι υπολογιστές τρέχανε XP (65% XP!!!, vista 15%, 7 15%) οπότε φυσικό είναι και οι αριθμοί τους να είναι τόσο υψηλοί..

 

Δεν μας είπες/έδειξες τίποτα WoW..

 

 

PS: Παράτα τα.. Δεν το έχεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2ο Q του 2010 τα ποσοστα  ηταν:

 

Win7: 22.3%  Vista: 10.5%   WinXP: 53.1% W2000: 0.4%

 

οπως κι αν το παρεις τα νουμερα ειναι εξαιρετικα δυσαναλογα με τα ποσοστα

WinXP: 53.1% -> 19.8

Win7:   22.3% -> 2.4

αν θες πιο eyecandy και πιο οfficial facts δες παρακατω:

 

http://news.cnet.com/8301-10805_3-57478350-75/microsoft-explains-how-windows-8-smokes-windows-7/

 

http://www.howtogeek.com/128123/10-awesome-improvements-for-desktop-users-in-windows-8/

 

http://www.winrumors.com/windows-8-improvements-for-business-customers/

 

http://windows.microsoft.com/en-CA/windows-8/sync-settings-pcs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpsp=2010&qpnp=1&qptimeframe=Y

 

WinXP: 65%

Win7: 15%

Win Vista: 15%

 

Τα ποσοστά που λες εσύ είναι πιο κοντά στο 1ο Q του 2011.

 

Μία ακόμα λεπτομέρεια. Τα Windows 7 στον πίνακα είναι RTM..

 

Επίσης τα μισά "facts" είναι από την ίδια την MS.. λολ.. Και τα άλλα λίγο άσχετα;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε πραγματικά.. Λες και δείχνεις ότι σε βολεύει μόνο και μόνο για να νομίζεις ότι έχεις δίκιο;

 

Τα παραπάνω είναι στατιστικά του 2010, που οι περισσότεροι υπολογιστές τρέχανε XP (65% XP!!!, vista 15%, 7 15%) οπότε φυσικό είναι και οι αριθμοί τους να είναι τόσο υψηλοί..

 

Δεν μας είπες/έδειξες τίποτα WoW..

 

 

PS: Παράτα τα.. Δεν το έχεις :P

Θα αρχισω οπως τελειωσες εσυ:

"Παράτα τα.. Δεν το έχεις :P  "

 

Ο παραπανω πινακας ΔΕΝ δειχνει ΑΠΟΛΥΤΑ νουμερα ωστε να εχει σχεση σε ποσους υπολογιστες ηταν εγκατεστημενα τα xp/vista/7 και να το φερνεις ως "επιχειρημα",

αλλα δειχνει ΠΟΣΟΣΤΟ μολυσμενων υπολογιστων ανα 1000 υπολογιστες που ετρεχαν το εκαστοτε λειτουργικο..

 

Οποτε τα νουμερα ειναι συγκρισιμα ασχετως του share του καθε λειτουργικου, ειναι ΠΟΣΟΣΤΑ.

Μαθηματικα δημοτικου..

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τελικα ηθελες να πεις την αποψαρα σου για τα xp με αφορμη τον τιτλο του τοπικ που κανει λογο για το προκαθορισμένο boot στο desktop που φέρνει το Windows 8.1 Update 1

και να πεις την ιστορια σου για τα 4 μηχανηματα που δεν αναβαθμιζονται και ολα τα υπολοιπα

 

απλουστατα δε χρειαζοταν να κανεις αρχικα quote τα δικα μου λογια, διοτι οσες φορες κι αν σου υπενθυμισα οτι εισαι ιδιαζουσα περιπτωση και εξαιρεση απαντησες σα να κανουμε παραλληλους μονολογους

 

 

 

Τόσο η ...αποψάρα(!) μου (ευτυχώς που είμαι εγώ, αυτός που παίρνει προσωπικά τα λεγόμενα τού άλλου...) για τα XP, όσο και η αναφορά μου στην ασυμβατότητα των μηχανημάτων μου με τα μεταγενέστερα λειτουργικά, δεν ήταν τίποτα περισσότερο από ένα ακόμα παράδειγμα, για δείξω ότι είναι απολύτως εφικτό να μην αλλάξει κανείς τον τρόπο με τον οποίο εργάζεται, εφόσον δεν το θέλει, ή θεωρεί ότι δεν τον εξυπηρετεί.

 

Με απλά λόγια για γίνει κατανοητό: Ακριβώς όπως εγώ δε σταμάτησα να δουλεύω τα XP από τη στιγμή που με εξυπηρετούν, δε με περιορίζουν πουθενά, δε με θέτουν πρακτικά ενώπιον κινδύνων και δε με υποχρεώνουν σε αδικαιολόγητες δαπάνες αγοράς νέου εξοπλισμού, οπότε δεν υποχρεώνομαι από τις καταστάσεις ν' αλλάξω συνήθειες στον όποιο βαθμό μεταβαίνοντας στα 7, έτσι και οι χρήστες των 7, δεν έχουν κανένα λόγο εφόσον δεν το επιθυμούν, να αλλάξουν εκ βάθρων τον τρόπο που δουλεύουν μέχρι τώρα και να δουλεύουν με το ζόρι σε ένα αμιγώς touch panel based λειτουργικό, συνεχίζοντας να το κάνουν σε μηχανήματα desktop, χρησιμοποιώντας κατά κανόνα desktop εφαρμογές.

 

Δεν επρόκειτο για ...αποψάρα που είχε σκοπό να υποστηρίξει ότι τα XP είναι αντικειμενικά «καλύτερα» από τα 7, πράγμα το οποίο δεν εξέτασα σε κανένα σημείο των post μου. Αυτό που είπα, ήταν ότι η δική μου εμπειρία είναι θετικότερη με αυτά, απ' όσο με τα 7.

 

Εσύ μίλησες για «τρύπιο» λειτουργικό και σού είπα ότι προσωπικά έχω διαπιστώσει το αντίθετο, δεδομένης τής χρήσης που κάνω και τής προσοχής που ούτως ή άλλως δείχνω.

 

Μίλησες για ασυμβατότητες με νέες εφαρμογές και σού απάντησα «so what?», ως μεμονωμένος χρήστης - όπως είναι ο καθένας από εμάς - ο οποίος δεν τις χρειάζεται, οπότε δεν αγχώνεται.

 

Μίλησες για ...επαγγελματίες τυπογράφους, γραφίστες, illustrators και τα σχετικά, αναφέροντας το πως δουλεύουν και το τι επιλέγουν. Σού απάντησα ότι δεν ανήκω σ' αυτή την κατηγορία, οπότε δε με απασχολούν οι επιλογές τους. Σύμφωνα με αυτή τη λογική, εγώ πρέπει να πουλήσω το αυτοκίνητό μου και να πάρω μια νταλίκα, εφόσον οι νταλικέρηδες που είναι επαγγελματίες, την επιλέγουν.

 

Προφανώς και θα παρέθετα τα δικά σου λεγόμενα. Τι θα πει δε ότι μού ...υπενθύμισες (το είχα ξεχάσει άραγε, ή το αγνοούσα; ) ότι είμαι εξαίρεση, ιδιάζουσα περίπτωση, ή ακόμα και εξωγήινος; Περίμενες ότι θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο, ή ότι θα με οδηγούσε στο να αρχίσω να μιλώ γενικά και να επιλέγω βάσει ...συλλογικών και όχι προσωπικών δεδομένων και αναγκών;

 

 

 

εννοειται οτι δε θα σου πω εγω τι να κανεις στο δικο σου σπιτι/μαγαζι/μηχανημα και πως εσυ την εχεις βρει την ακρη  αλλα δε γινεται οταν εγω  αρχικα μιλαω γενικα -και εξακολουθω να μιλαω γενικα- εσυ να το παιρνεις επι προσωπικου λες και γνωριζομαστε κι απο χθες

 

 

 

 

Απάντησα ήδη, αλλά ας το πάμε άλλη μία: Δεν «παίρνω επί προσωπικού» τίποτα, τουλάχιστον όχι με την αρνητική ερμηνεία που δίνεις εσύ στη φράση. Αν θεωρούσα ότι υπάρχει λόγος να το κάνω, το τελευταίο που θα είχε σημασία, θα ήταν το ...από πότε γνωρίζομαι μ' αυτόν που έχω προσωπική διένεξη.

 

Αυτό που εσύ αποκαλείς «επί προσωπικού», δεν είναι άλλο από την - άκρως πολιτισμένη πιστεύω - παράθεση των προσωπικών μου εμπειριών και την εξήγηση στο βαθμό τού εφικτού, τού γιατί ούτε κάποιο πρόβλημα αντιμετώπισα, ούτε κάποιο λόγο έχω, ώστε να αλλάξω τις επιλογές μου στο πώς κάνω τη δουλειά μου. Το περίεργο, ακόμα δε βλέπω πού είναι...

 

 

 

αν εσυ εχεις θωρακιστει με antivirus και firewall δεν αναιρει την αντικειμενικη πραγματικοτητα που δικαιωμα σου ειναι να αγνοεις

 

 

 

Αυτό που εσύ βαφτίζεις «αντικειμενική πραγματικότητα», δεν έχει εμφανιστεί ποτέ μπροστά μου, όσα χρόνια ασχολούμαι - και ασχολούμαι πολλές, πάρα πολλές ώρες καθημερινά - με τον υπολογιστή. Δε διεκδικώ το δικαίωμα να αγνοώ τίποτα λοιπόν, μη μπερδεύεσαι. Ίσα-ίσα που νιώθω και πολύ καλά, διαπιστώνοντας ότι μπορώ, χωρίς να καταβάλω κανέναν ιδιαίτερο κόπο, να είμαι ασφαλής, άνετος και ωραίος! Τα πινακάκια που παραθέτεις, δε μού λένε απολύτως τίποτα, από τη στιγμή που αυτό που υποτίθεται ότι αποδεικνύουν, στην περίπτωσή μου διαψεύδεται πανηγυρικά. Αν για κάποιους, ή ακόμα και για τους περισσότερους, επαληθεύεται, πολύ καλά κάνουν και επιλέγουν διαφορετικά απ' ό,τι εγώ...και για άλλη μια φορά: Τα προβλήματά τους και οι επιλογές τους προκειμένου να τα αντιμετωπίσουν, ή να τα εξαλείψουν, θα έπρεπε να με απασχολούν, διότι...;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αρχισω οπως τελειωσες εσυ:

"Παράτα τα.. Δεν το έχεις :P  "

 

Ο παραπανω πινακας ΔΕΝ δειχνει ΑΠΟΛΥΤΑ νουμερα ωστε να εχει σχεση σε ποσους υπολογιστες ηταν εγκατεστημενα τα xp/vista/7,

αλλα δειχνει ΠΟΣΟΣΤΟ μολυσμενων υπολογιστων ανα 1000 υπολογιστες που ετρεχαν το εκαστοτε λειτουργικο..

 

Οποτε τα νουμερα ειναι συγκρισιμα ασχετως του share του καθε λειτουργικου, ειναι ΠΟΣΟΣΤΑ.

Μαθηματικα δημοτικου..

Έλα! Aλήθεια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...