Προς το περιεχόμενο

Βιέννη: Γκαλερί βγάζει σε δημοπρασία την κάμερα της διαστημικής αποστολής Apollo 15


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μου ότι υπάρχει μία στο απειροελάχιστο ότι είναι αληθινό όλο το σκηνικό! Δώσε μου μία απειροελάχιστη απόδειξη για κάτι ότι είναι πραγματικό...

σαν τι αποδείξη θέλεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

παιδιά επειδή δεν έχω πάει στο φεγγάρι ακόμη δεν μπορώ να πω με σιγουριά αλλά ξέρω ότι το hollywood υπάρχει από πριν τις αποστολές του Apollo..

 

Μακάρι να είναι αλήθεια, να ξέρω ότι μπορούμε και σαν ανθρωπότητα να κάνουμε και κάτι καλό!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγα μην υπαρχει υλικο μεσα στην καμερα. Θελει να ρευστοποιησει το μουσειο πριν βγουν ακραδεντες αποδειξεις και δεν πιανει τιποτα? :-D

 

οφφ τοπικ, αυτο αν δεν το πιστευεις πηγαινε και δοκιμασε το, αν δεν ξερεις που, σου στελνω και τοποθεσια ;)

Εκεί έχει κλίση ο δρόμος, αλλά το τοπίο σε ξεγελάει. Έχει μελετηθεί εδώ και χρόνια. Και μόνο που το 2014 απαντώ για αυτοκίνητα που πάνε ανάποδα μου φαίνεται περίεργο.

παιδιά επειδή δεν έχω πάει στο φεγγάρι ακόμη δεν μπορώ να πω με σιγουριά αλλά ξέρω ότι το hollywood υπάρχει από πριν τις αποστολές του Apollo..

 

Μακάρι να είναι αλήθεια, να ξέρω ότι μπορούμε και σαν ανθρωπότητα να κάνουμε και κάτι καλό!!! ;)

Φίλε είναι αλήθεια! Έχουμε πάει στο φεγγάρι. Και που να δεις και την προσγείωση του mars explorer.

Έχουμε επίσης εκμεταλευτεί την πυρηνική σχάση για ενέργεια και ήμαστε κοντά στο να έχουμε θετικό ισοζύγιο και από την σύντηξη,

Επίσης βρέθηκε και το σωματίδιο του χιγκς που δίνει μάζα στα άλλα σωματίδια που περνάνε μέσα από αυτό. Αυτό μέσα σε ένα τεράστιο επιταγχυντή θαμμένο πολύ βαθειά μέσα στην Γη που κάθε κομματι της τεχνολογίας αυτής είναι απίστευτα πολύπλοκη.

Όλα αυτά χωρίς βοήθεια από εξωγήινους!

 

Αστειεύομαι φίλε με αφορμή το ποστ σου. Χωρις παρεξήγηση!

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι υπάρχει μία στο απειροελάχιστο ότι είναι αληθινό όλο το σκηνικό! Δώσε μου μία απειροελάχιστη απόδειξη για κάτι ότι είναι πραγματικό...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

 

Εκτός και αν τα κάτοπτρα τα άφησαν οι Ελ και οι Οφιούχοι που έρχονται από το Νουμπούρου να πολεμήσουν τα βριλ και τους εσωγήινους...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά επειδή δεν έχω πάει στο φεγγάρι ακόμη δεν μπορώ να πω με σιγουριά αλλά ξέρω ότι το hollywood υπάρχει από πριν τις αποστολές του Apollo..

Έχεις πλησιάσει μήπως την ταχύτητα του φωτός για να δεις ότι δεν μπορείς να πας πιο γρήγορα; Ή μήπως δεν αποδέχεσαι και την θεωρία της σχετικότητας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι είναι στημένα όλα από τους ευραιομασώνους και πιστεύω επίσης ότι δεν υπάρχει φεγγάρι. Ειναι στημένο για να μας ελέγχουν απο τους αμερικάνους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι άλλο πράγμα το αν οι φωτογραφίες είναι αυθεντικές και άλλο πράγμα το αν πήγαν και γύρισα χωρίς φωτογραφικό υλικό της προκοπής που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για προπαγανδιστικούς λόγους την περίοδο του ψυχρού πολέμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ οι Ρώσοι είναι φίλοι μας και για αυτούς δεν λέμε τίποτα...

Λοιπόν παιδιά επειδή η χώρα μας τα τελευταία 2000 χρόνια δεν κάνει τίποτα δεν σημαίνει ότι  και οι άλλοι δεν το κατάφεραν.

Ααα και προπαγάνδα θα μπορούσαν να στήσουν και οι Έλληνες αλλά δεν το κάνανε.Γιατί άραγε...

Οπότε σταματήστε να μασάτε αυτή την καραμέλα λες και τόσο χρόνια δουλεύατε σε διαστημικά προγράμματα!

Μα φιλε ποιος μιλησε για τους αλλους. Δεν λεω σημερα πως δεν ειναι ικανοι αμερικανοι, ρωσσοι, κινιζοι και γενικα οι αλλες υπερδυναμεις αλλα γενικα οι αμερικανοι κινουν τα νηματα ολου του πλανητη εδω και παρα πολλα χρονια. Οποτε δεν θα ηταν και απιθανο προς εντυπωσιασμο εκεινη την εποχη να εγινε κατι τετοιο. Μην ξεχνας πως απο τα 80ς μια δεκαετια μετα παρουσιαζαν το κοσμο του 2000 σαν τις ταινιες φαντασιας που βλεπουμε. Υπταμενα οχηματα και τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτασαμε στο 2014 και ακομα καποιοι στην Ελλαδα πιστευουν τη θεωρια συνωμοσιας για τη Σεληνη... :wacko: Εδω να μου πεις αλλοι πιστευουν στις φλυτζανουδες, στις χαρτοριχτρες και στα ζωδια. Γιατι οχι και στη σεληνη;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Laser_Ranging_experiment

 

Εκτός και αν τα κάτοπτρα τα άφησαν οι Ελ και οι Οφιούχοι που έρχονται από το Νουμπούρου να πολεμήσουν τα βριλ και τους εσωγήινους...

 

Δεν στο είπαν μάλλον γιατί παραπληροφορείς.Τα κάτοπτρα τα έβαλε ο Τσακ αφου οι εξωγήινοι ζουν ανάμεσα μας πως να τα βάλουν αφού δεν έχουμε πάει ακόμα στην Σελήνη και παρακάτω δημοσιεύω πραγματικές φωτογραφίες και βίντεο της Σελήνης και όχι μούφα.

 

 

 

 

16598449_h8389659.limghandler.jpg?i=aT1m

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εχω 2 Hasselblad και αρκετούς φακούς λόγω δουλειάς και όταν διάβασα το άρθρο ξαφνιάστηκα γιατί ήξερα οτι οι μηχανές της αποστολής έμειναν εκεί (στο φεγγάρι)... Ετσι το έψαξα ελάχιστα στο google...

 

http://www.hasselbladusa.com/about-hasselblad/hasselblad-in-space/space-cameras.aspx

 

Και οπως βλέπετε απο έγγυρη πηγή και οχι fou fou tos & co, 12 μηχανές έμειναν εκεί! Αν δεν είναι απατεώνες, που μάλλον είναι, αυτή την μηχανή φαντάζομαι πως θα την ήθελε και η NASA για το αρχείο της.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Υπάρχει βέβαια και η λογική εξήγηση (μια παρόμοια λογική με τις θεωρίες συνομωσίας που αναφέρθηκαν πιο πάνω)...

 

Επειδή οι έλληνες είμαστε τόσο γαμ....τοι, πετάμε για πλάκα στο φεγγάρι φέρνουμε τις hassies και τις πουλάμε στους κουτόφραγκους πανάκριβα! Αθάνατοι ελληνάρες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...