Προς το περιεχόμενο

Ο ΟΤΕ παρουσιάζει την υπηρεσία My WiFi για δωρεάν Internet εκτός σπιτιού


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις συμβατό ρούτερ (ZTE H108NS για ADSL) μετά από κάποιες ώρες από την αίτηση θα ενεργοποιηθεί. Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου από εδώ. Αν δεν έχεις συμβατό ρούτερ μιλάς υποχρεωτικά με τον ΟΤΕ για να σου στείλουν νέο.

 

Είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχουν χρεώσεις.

 

το συγκεκριμενο ρουτερ εχω,οποτε μπαινω στην σελιδα που εστειλες και απλα το κανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκετά καλη υπηρεσία την χρησιμοποιώ χρόνια στο Βέλγιο. Προφανώς και σε μεγάλα αστικά κεντρα έχει παντού hotspots αλλά όσο απομακρύνεσαι από αυτά τόσο λιγότερα βρίσκεις (λογικό) Το ατού του είναι ότι αν βρίσκεσαι εξωτερικό σε χώρα που έχει fon απλά χρησιμοποιείς το wifi και δεν πληρώνεις σε roaming. Όπως και επίσης όταν έπεσε το internet στο σπίτι λόγω βλάβης για κανά δυο μέρες έμπαινα μέσω fon του γείτονα και κανένα πρόβλημα. Όταν κινούμαι μεσα στη χώρα δεν το χρησιμοποιώ πολύ γιατί εχω 3g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά μπορεί να το εκμεταλλευτεί αυτό μόνο χρήστες με internet από τον ΟΤΕ.

Λέω εκμεταλλευτεί διότι το να δωρίσεις το περίσσευμα σου από Internet με αντάλλαγμα να έχεις (πιθανώς) internet όποτε κάνεις κάποιο ταξιδάκι στο εξωτερικό ή και επαρχία είναι super!

Πιστεύω ότι μόλις το συνηδητοποιήσει αυτό ο κόσμος, ότι είναι το περίσσευμά του (το internet που δεν χρησιμοποιεί, αλλά πληρώνει έτσι κι αλλιώς) θα είναι μόνο ο κόπος της διαδικασίας ενεργοποίησης που μπορεί να σκαλώσει κάποιους πελάτες OTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ας βάλουν πρώτα VDSL παντού που έχουν μόνο 3-4 γειτονιές σε όλη την Ελλάδα και μετά το συζητάμε το wi-fi παντού.

δεν είναι μόνο 3-4, ακόμα κι αν εννοείς μόνο την Αττική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o οτε  τα παίρνει αλλιώς που σου είναι ο πιο ακριβός από όλους τους παρόχους . και στο wi-fi ποιος ξέρει αν έχει τπτ από τις γνωστές κρυφές χρεώσεις του οτε

Δεν βλέπω οι άλλοι οι δήθεν "Τζάμπα" να κάνουν τίποτα καινοτόμο. Μόνο για τον ΟΤΕ διαβάζω Που δίνει υποτροφίες σε μαθητές, που βάζει DSLAM σε απομακρυσμένες περιοχές, Που δίνει free wifi κτλ. Για αυτό και λέω Μπράβο για το κοινωνικό του έργο! Όσο για το άν είναι ακριβός εδώ θα διαφωνήσουμε. Η Γιαγιά μου μία σοφή Γυναίκα έλεγε τη παροιμία ότι πληρώνεις παίρνεις. Μάλλον δεν έχεις πάει  στους δήθεν φθηνούς να δεις την γλύκα. Που αν έχεις βλάβη έρχεται ο "δήθεν" τεχνικός τους και σε χρεώνει 40€ με το καλημέρα, ενώ ο ΟΤΕ δεν χρεώνει τίποτα. Έχει καεί η γούνα μου με αυτούς! Προτιμώ να πληρώνω 4€ παραπάνω και να έχω εγγύηση παρά να περιμένω 50 ώρες στα τηλέφωνα για κάποιον "διαθέσιμο εκπρόσωπο". 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κανονικά δεν ισχύει αυτό με την χρέωση, μόνο αν είναι δικό σου πρόβλημα, δλδ εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρέωση υπάρχει για κάποιον που δεν έχει connx και θέλει ν χρησιμοποιήσει αυτο το δικτυο. Είναι αναρτημένα όλα στο σαιτ του ότε. Υπάρχουν διαθέσιμα τρία διαφορετικά πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπληροφόρηση ftw. Στο Βόλο δουλεύει πιλοτικά εδώ και καιρό, δείτε στο χάρτη πόσα hotspots υπάρχουν. Εκατοντάδες..

 

Επίσης, το ειδικό αναβαθμισμένο firmware στα αναφερθέντα routers έχει έτοιμες δυό ξεχωριστές συνδέσεις που μιλάνε απ'ευθείας με το dslam με ξεχωριστό authentication. Μοιαζει πολύ με την σύνδεση iptv που όλα τα ρούτερ του ΟΤΕ έχουν έτοιμη προς ενεργοποίηση (για OTEtv). Η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του φον γίνεται μέσω απομακρυσμένου ελέγχου και είναι 2 κλικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά δεν ισχύει αυτό με την χρέωση, μόνο αν είναι δικό σου πρόβλημα, δλδ εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού...

 

Το αν ισχύει το γνωρίζει καλύτερα η τσέπη μου. Ένα απλό παράδειγμα.

"Καλημέρα σας, έχετε πρόβλημα με το internet? μετά από 3 λεπτά μέτρησης με 1 πολύμετρο μου λέει. Φταίτε εσείς! 40€."

Το παράξενο είναι ότι με τον ΟΤΕ χωρίς καμία αλλαγή όλα δουλεύουν ρολόι. Τα συμπεράσματα δικά σου  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε παιδια εγω που εχω Hol δεν εχω την δυνατότητα να δίνω και εγω ιντερνετ στους γειτονες μου;

 

Αν αγορασω καποιο Fon router δεν γινεται η δουλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/517380-ο-οτε-παρουσιάζει-την-υπηρεσία-my-wifi-για-δωρεάν-internet-εκ/?p=52964585

 

Για όσους δεν είδαν το παραπάνω πόστ, δεν χρειάζεται να έχεις οτε, γίνεται απευθείας με την Fon, η όλη πατέντα με το hot-spot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το αν ισχύει το γνωρίζει καλύτερα η τσέπη μου. Ένα απλό παράδειγμα.

"Καλημέρα σας, έχετε πρόβλημα με το internet? μετά από 3 λεπτά μέτρησης με 1 πολύμετρο μου λέει. Φταίτε εσείς! 40€."

Το παράξενο είναι ότι με τον ΟΤΕ χωρίς καμία αλλαγή όλα δουλεύουν ρολόι. Τα συμπεράσματα δικά σου  :ph34r:

δεν σου είπα ότι λες ψέματα, απλά είπα ότι πρέπει να φταίει η καλωδίωσή σου μέσα στο σπίτι για να πληρώσεις...

 

σε μένα πχ όταν ήμουν με On Telecoms κι είχα ξεσκιστεί στις αποσυνδέσεις πρόπερσυ το καλοκαίρι δεν πλήρωσα τπτ κι ας ήρθε 5-6 φορές τεχνικός της On (και 3-4 συνδιαστικά με ΟΤΕ) μέχρι να λυθεί το πρόβλημα που ήταν στο εναέριο καλώδιο ανάμεσα σε κολώνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενημέρωσαν σήμερα. Η υπηρεσία είναι εντελώς δωρεάν και σημαίνει πως αν γίνεις μέλος σου δίνουν ενα κωδικό και με αυτον μπορείς να μπεις στο wifi αλλου μελους και αυτοι αντίστοιχα στο δικο σου. Κάναν πείραμα στο Βόλο πήγε καλά και πλεον είναι διαθέσιμο σε όλη την Ελλάδα, σου στέλνουν και wifi router δωρεάν !! Το θέμα είναι οτι σαν φοιτητής έχω 600MB δωρω κάθε μήνα και δεν θέλω να χάνω ταχύτητα απο τη σύνδεση μου όταν μπαίνει άλλος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...