Προς το περιεχόμενο

iPhone 5C πιάνει φωτιά στην τσέπη μαθήτριας


LuLa69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εγώ μπορεί να βγάζω 20.000€ το μήνα και να μου αρέσει να πετάω τα iphone 5s στη θάλασσα για να δω πόσες γκέλες θα κάνει πριν βουλιάξει, τι σε νοιάζει εσένα;

Μα γι’αυτό είναι άδικος ο κόσμος στον οποίο ζούμε.     Μπορείς να κάνεις αυτό που σου αρέσει και όχι αυτό που πρέπει.

Και άλλα μπορείς αλλά δε βαριέσαι καλύτερα εδώ θα το αναλύσουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλα και μενα μου αρεσει να ειμαι μονος στον κοσμο και να κανω στρατοπεδα συγκεντρωσης για τους υπολοιπους. Τρελα επιχειρηματα χωρις ιχνος κοινωνικης ευθυνης.

 

Δηλαδή όποιος αγοράζει iphone στο παιδί του είναι κοινωνικά ανεύθυνος και είναι του ίδιου επιπέδου με το να κάνει στρατόπεδα συγκέντρωσης.

Οπότε ένας σωστός και υπεύθυνος πολίτης αγοράζει στο παιδί του το 3210.

Το διαβάσαμε και αυτο...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς η κακώς η τεχνολογία τα κινητά οι υπολογιστές και οι παιχνιδομηχανές είναι στα χέρια κάθε μικρού παιδιού και για μένα θα πρέπει να είναι. Το τι επιτρέπουνε οι γονείς είναι η ευθύνη πάνω σε αυτές τις συσκευές και όχι ότι της παρέχουν. Κάθε παιδί αν πραγματικά είχε πρόσβαση σε αυτές τις συσκευές που οι περισσότεροι τις χρησιμοποιούν παίζοντας σκουπίδια ενώ θα μπορούσαν να μάθουν να βοηθηθούν να ασχοληθούν με την ψυχαγωγία τότε σίγουρα ο κόσμος θα ήταν καλύτερος. Όλοι πρέπει να προσέχουμε την ασφαλή χρήση των συσκευών που έχουμε στα χέρια μας χωρίς να αγνοούμε την αντοχή που έχουν σε αντίξοες συνθήκες. Αν σπασεις το τηλεφωνο σου κάτι που μπορεί να γίνει πολύ εύκολα απο ενα αδύνατο μεχρι ενα πολύ τροφαντουλικο παιδί δεν φταίει η εταιρία που δεν προέβλεψε να το κανει όλο απο τιτανίο αδιάβροχο και λαστιχένιο. Δεν δικαιολογώ την apple και αν ήταν κατασκευαστικό λάθος καλα θα κανει να αποζημιώσει το παιδί. Αλλα δεν χρειάζετε να κάνουμε τα σχόλια του έλληναρα ε παιδια αυτή ήτανε τοοοση δώρο ενα πυροσβεστικό όχημα μαζι με το iphone η δεν ξέρω εγω τι αλλο. Ελπίζω τα παιδί να είναι καλα και απο εκεί και έπειτα η λύση θα βρεθεί καινούριο ύπαιτιος θα πληρώσει αφού πήρε τόσο μεγάλες διαστάσεις το θέμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται πήρε φωτιά με το που έκατσε και όχι μετά από ώρα πίεσης. LOL.

Οπότε προσέξτε τα iphone σας... όχι στην πίσω τσέπη...

Φανταστείτε να ε@@@@@... Θα βρισκόταν σε τροχιά τώρα... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρωσοπικα πιστευω πως εχει μεριδιο ευθυνης και η μικρη η πισω τσεπη του παντελονιου δεν ειναι για ηλεκτρονικες συσκευες ανεξαρτητως την σωματικη διπλαση του καθενως.Τωρα αν ενα κινητο ηταν ελατωματικο πολυ κακως βεβαια για ενα κινητο αυτης της κατηγοριας δεν σημενει πως η apple ειναι gtp η πως ολη η παραγαγωγη ειναι ελατωματικη. Καλα εκαναν και το εβγαλαν στην φορα για να εξεταστει το θεμα και να γινεται καλητερος ελενχος ποιοτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς η κακώς η τεχνολογία τα κινητά οι υπολογιστές και οι παιχνιδομηχανές είναι στα χέρια κάθε μικρού παιδιού και για μένα θα πρέπει να είναι. Το τι επιτρέπουνε οι γονείς είναι η ευθύνη πάνω σε αυτές τις συσκευές και όχι ότι της παρέχουν. Κάθε παιδί αν πραγματικά είχε πρόσβαση σε αυτές τις συσκευές που οι περισσότεροι τις χρησιμοποιούν παίζοντας σκουπίδια ενώ θα μπορούσαν να μάθουν να βοηθηθούν να ασχοληθούν με την ψυχαγωγία τότε σίγουρα ο κόσμος θα ήταν καλύτερος. Όλοι πρέπει να προσέχουμε την ασφαλή χρήση των συσκευών που έχουμε στα χέρια μας χωρίς να αγνοούμε την αντοχή που έχουν σε αντίξοες συνθήκες. Αν σπασεις το τηλεφωνο σου κάτι που μπορεί να γίνει πολύ εύκολα απο ενα αδύνατο μεχρι ενα πολύ τροφαντουλικο παιδί δεν φταίει η εταιρία που δεν προέβλεψε να το κανει όλο απο τιτανίο αδιάβροχο και λαστιχένιο. Δεν δικαιολογώ την apple και αν ήταν κατασκευαστικό λάθος καλα θα κανει να αποζημιώσει το παιδί. Αλλα δεν χρειάζετε να κάνουμε τα σχόλια του έλληναρα ε παιδια αυτή ήτανε τοοοση δώρο ενα πυροσβεστικό όχημα μαζι με το iphone η δεν ξέρω εγω τι αλλο. Ελπίζω τα παιδί να είναι καλα και απο εκεί και έπειτα η λύση θα βρεθεί καινούριο ύπαιτιος θα πληρώσει αφού πήρε τόσο μεγάλες διαστάσεις το θέμα .

 

Απίστευτα ακατάληπτο κείμενο. Ειδικά το πρώτο μισό. Έχεις τσακωθεί με τα σημεία στίξης;

 

Επίσης, δεν έσπασε. Πήρε φωτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχουμε πάθει πλάκα εδώ μέσα. Η apple μας έχει κάνει ηλίθιους όλους ή ιδέα μου είναι;;;;;!!!

 

ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ πετάγαμε τα κινητά στην κωλότσεπη, στην μέσα τσέπη, στην έξω τσέπη, όπου να ναι κ δεν γινόταν το παραμικρό. Τώρα είμαστε έτοιμοι να τα βάλουμε με ένα παιδάκι που κάηκε, προκειμένου να υποστηρίξουμε μια γαμωεταιρία;;; Πάμε καλά ρε;;;;;;;;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το να βάλεις το κινητό στην κωλότσεπη και να κάτσεις είναι κάπως fail...

Αλλά το να πάρεις σε 13χρονο παιδί δώρο κινητό και ειδικά τόσο ακριβό για να στέλνει sms στις φίλες της είναι το μεγαλύτερο...

Και ο φθονος επισης είναι ενα απο τα 7 θανασιμα αμαρτήματα.

 

Αλλα κλασσικά εχουμε αποψη για ολα ακομα και για τα δωρα που θα παρει ο καθε γονιος στο παιδι του. Αν θέλετε αφηστε τα στοιχεια επικοινωνίας σας και θα σας τηλεφωνήσουμε την επομενη φορα που θα βγουμε για ψωνια.

 

ΥΓ. Τα περι χοντρής κοπελας κτλ απλα αποδεικνύουν τον κοινωνικο ρατσισμο της εποχης μας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαφνικά ανακαλύψατε πως τα iphone έχουν θέματα μόνο και φταίει η κακιά apple (πάλι)...

 

Cool

 

Κατασκευαστικά λάθη πάντα θα υπάρχουν, όπως επίσης και λάθος ενέργειες απο την πλευρά των χρηστών.

 

:P

 

Damage control FTW........ Επειδή έσκασε και κινητό της samsung, αυτό καθιστά λιγότερο σοβαρό το περιστατικό της συγκεκριμένης είδησης?

 

Ευτυχώς επειδή την άποψη που εξέφρασες δε τη συμμερίζεται η πλειοψηφία του κόσμου (αλλά και οι ίδιοι οι κατασκευαστές), γι'αυτό και τέτοιες ειδήσεις παίρνουν την έκταση που παίρνουν, είτε είναι κινητό της apple, samsung, laptop της Sony ή δεν ξέρω και γώ τί.

 

Αλλά αυτές τις φατσούλες που βάζετε αναρωτιέμαι αν θα τις βάζατε αν ήσασταν στο νοσοκομείο να δείτε το παιδί σας με εγκαύματα 2ου βαθμού, επειδή εξεράγει (για τον οποιοδήποτε λόγο) επάνω του το κινητό/λάπτοπ/τάμπλετ/φωτογραφική, της όποιας αγαπημένης σας εταιρίας.

 

 

Αν μή τί άλλο, περιστατικά όπως το συγκεκριμένο, πρέπει να τυγχάνουν της μέγιστης προβολής, ώστε να ασκείται όλο και μεγαλύτερη πίεση στις εταιρίες για να βελτιστοποιούν τις προδιαγραφές ασφαλείας των προϊόντων τους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...