Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Advanced Warfare [από Sledgehammer Games]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλη φαση αυτο που πετας την μπαλα στον αντιπαλο και τον τρως μετα...οχι που το καναμε στο halo πριν 180 χρονια αλλα ακομα ακουγετε cool!

το παιχνιδι χωρις μεξικο κλπ θα βρεθει στο 35αρι η χλωμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 664
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το παιχνιδι χωρις μεξικο κλπ θα βρεθει στο 35αρι η χλωμο;

 

αυτό ρωτάω εδώ και 5 σελίδες άλλα δεν βλέπω φως στο τούνελ!  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω απο οσο βλεπω θα παρω απο εδω μαλλον http://www.simplycdkeys.com/steam/call-of-duty-advanced-warfare?ref=simplycdkeys_home_product_panel

ειχα παρει και titanfall και ειναι ok το μερος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω απο οσο βλεπω θα παρω απο εδω μαλλον http://www.simplycdkeys.com/steam/call-of-duty-advanced-warfare?ref=simplycdkeys_home_product_panel

ειχα παρει και titanfall και ειναι ok το μερος

 

δλδ 33 ευρώ περίπου, όχι άσχημα αφού έχει και dlc 

 

όσο για το site, δεν έχω αγοράσει ποτέ ξανά μόνο cd-key, άλλα αφού βλέπω και PayPal, είναι μία επιπλέον δικλείδα ασφαλείας (συν το γεγονός ότι έχεις ξανα-αγοράσει εννοείται)

 

μερικές διευκρινίσεις:

 

1) από ότι βλέπω είναι αγγλικό site, μην πάρουμε καμιά ρωσική έκδοση και έχουμε τρεχάματα  <_<

 

2) επειδή το θέλω και για τον αδελφό μου, απλά παίρνω 2 και ο καθένας ενεργοποεί στο δικό του steam account; Αυτοί δλδ στέλνουν απλά ένα serial, δεν πρέπει να δηλώσεις steam account κτλ;

 

3) στο steam βλέπω και κάτι season pass 99 ευρω  :shock: . Επειδή θα είναι το πρώτο cod που παίρνω μετά το θρυλικό cod4, έχω χάσει επεισόδια; Τι είναι αυτά τα season pass της Moneyvision και αξίζουν τα λεφτά;

 

 

ΥΓ: εννοείται αν βρεθεί στο radar πιο φθηνό cd-key (χωρίς να χρειάζονται vpn κτλ), εννοείται σφυράμε παίδες!!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1)Αγγλικο ναι

2)Ναι

3)το seasson pass συνηθως αφορα ολα τα επερχομενα dlcs μεσα στην τιμη η οποια ειναι καπως χαμηλοτερη απο το αμα τα παρεις ας πουμε ενα ενα οταν βγουν.το cod ας πουμε απο οσο θυμαμαι βγαζει καθε χρονο 3-5 map packs στο περιπου οποτε κανεις το λογαριασμο και βγαλε ακρη.λογικα πρεπει να λεει στο seasson pass τι θα περιεχει.μπορει να εχει και τπτ skins κ αλλα καλουδια αλλα το θεμα ειναι ποιον ενδιαφερουν

bottom line αμα καιγεσαι με ενα συγκεκριμενο τιτλο και αγοραζεις τα παντα συμφερει το seasson pass,τωρα αμα παιρνεις το βασικο game και που κ που κανα dlc αμα σου γυαλισει τοτε προσπερνας!δεν ειναι της activision μονο σχεδον ολοι το κανουν πλεον.

Επεξ/σία από garrett156
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε με αν έχει απαντηθεί σε παλαιότερο post. Έχουμε καμιά πληροφορία για το αν θα έχει dedicated servers (έστω στο στυλ των black ops) ή αν θα έχει το σύστημα που "όλοι αγαπήσαμε" me p2p?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε με αν έχει απαντηθεί σε παλαιότερο post. Έχουμε καμιά πληροφορία για το αν θα έχει dedicated servers (έστω στο στυλ των black ops) ή αν θα έχει το σύστημα που "όλοι αγαπήσαμε" me p2p?

 

αυτό όντως θα ήθελα να το ξέρω κι εγώ

 

επίσης ελπίζω το sp να μην έχει τίποτα ψυχανώμαλα όπως το mw2 με το αεροδρόμιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε με αν έχει απαντηθεί σε παλαιότερο post. Έχουμε καμιά πληροφορία για το αν θα έχει dedicated servers (έστω στο στυλ των black ops) ή αν θα έχει το σύστημα που "όλοι αγαπήσαμε" me p2p?

 

εδώ η απάντησή μας!

 

 

 

Sledgehammer today confirmed that Advanced Warfare will support dedicated servers, but they wouldn’t say much more than that. Thankfully, the developer promises that more details are on the way, specifically with regards to providers and platforms.

πηγή

 

 

@garrett: στο simplycdkeys αν πας στα specs έχει N/A για γλώσσα/region, σίγουρα είναι global το κλειδί;  :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dedicated servers, να φτιάχνει ο καθένας μας server ή browser list κλπ ; Αν είναι να μπορεί ο καθένας μας να φτιάξει, τότε το αγοράζω χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dedicated servers απο παρόχους (πχ i3D), όπως ειναι και στο battlefield και γενικα στην πλειοψηφία των παιχνιδιών εδώ και χρονια.

 

Προσωπικά δεν γνωρίζω πρόσφατο παιχνίδι που να δινει τα αρχεία για server στον απλο αγοραστή.

 

Browser list υπαρχει ούτως ή άλλως (σε αντίθεση με το p2p).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν εξαιρέσεις τους servers των εταιρειών (που συνήθως εχουν και σχετικό όνομα πχ i3D cod:aw server 1"), όλοι οι άλλοι ειναι απο clans ή κοινότητες που νοιάζονται για την ποιότητα του server τους.

 

Δεν σε πιάνω Psycho, όπως ειπα και στο BF έτσι ειναι. Ο όλος ντόρος στο mw2 ειχε γίνει γιατι ολα έγιναν p2p και automatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι και στο BF είναι έτσι και δεν μ' άρεσε, προτιμώ να είναι όπως ήταν στα παλιότερα παιχνίδια αλλά δεν βλέπω να ξαναγίνεται.Τέσπα, ας βγει και βλέπουμε πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δώσει η εταιρεία τα αρχεία για να στήσεις servers εχει τελειωσει δυστυχώς ανεπιστρεπτί εδω και χρονια. Κλασσικά "lan games" όπως Stracraft και πολλα fps δίνουν μονο κεντρικούς servers, ακόμα και σε τουρνουά.

 

Πιστεύω οτι αυτο γινεται αφενός και κυρίως για λόγους marketing (δλδ οι πάροχοι που πληρώνουν για license, οσο και τα metadata που συλλέγονται), και αφετέρου για λόγους ασφαλείας (να μην κυκλοφορεί ο κώδικας ελεύθερος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...