Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Advanced Warfare [από Sledgehammer Games]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο Elisium & λιγο απο την ταινια του Tom Cruise που βγηκε πριν απο κανενα 2μηνο μετα exoskeletons!

 

Και πολύ από κλασσική sci fi βιβλιογραφία του περασμένου αιώνα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 664
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το θεμα δεν ειναι να παιρνουν τα κακα απο ολα τα παιχνιδια

το θεμα ειναι να γινει ενα καλο και σωστο παιχνιδι με εμφαση σε gameplay και οχι cheat και μετα γραφικα και λοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Εντάξει, το είδα το βίντεο και ένα έχω να πω. Άμα περνούσαν και από ένα κόσκινο με καινούρια μηχανή τα CoD που έχουν να ανανεώσουν από το MW1, θα ήταν πανέμορφο. Φαντάζομαι το Advance Warfare σε τίποτα CryEngine ή Frostbite 3 και τρέμουν τα πόδια μου. Γυρίζω και ξανά βλέπω αυτό το βίντεο και κλαίω. Πάει χαμένος τόσος κόπος και δεν αναδεικνύεις ένα όμορφο σκηνικό. Έλεος! Είμαι CoD fan αλλά το έχουν παρά κάνει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Εντάξει, το είδα το βίντεο και ένα έχω να πω. Άμα περνούσαν και από ένα κόσκινο με καινούρια μηχανή τα CoD που έχουν να ανανεώσουν από το MW1, θα ήταν πανέμορφο. Φαντάζομαι το Advance Warfare σε τίποτα CryEngine ή Frostbite 3 και τρέμουν τα πόδια μου. Γυρίζω και ξανά βλέπω αυτό το βίντεο και κλαίω. Πάει χαμένος τόσος κόπος και δεν αναδεικνύεις ένα όμορφο σκηνικό. Έλεος! Είμαι CoD fan αλλά το έχουν παρά κάνει!

H ιδια game engine ειναι απο το Call of Duty (ξερεις εσυ!..το original) και οχι απο το ΜW1. Μετα απο κει και περα εχει φαει αρκετη παραμετροποιηση για αυτα εδω.. Η SH Games ειπε οτι δεν ειναι ακριβως η CoD engine εχει και μια δικια τους (βγαλε εσυ συμπερασματα)...Σε CryEgine θα ηταν τουμπανο! Αλλα βλεπεις κερδιζουν τα λεφτα απο τα καμενα και αντι να τα αξιοποιησουν σε καμια engine τα δινουν στο πουθενα! (επαιρνα CoD μεχρι ΜW3, και καλως ή κακως προπαραγγειλα και αυτα σε PS3!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H ιδια game engine ειναι απο το Call of Duty (ξερεις εσυ!..το original) και οχι απο το ΜW1. Μετα απο κει και περα εχει φαει αρκετη παραμετροποιηση για αυτα εδω.. Η SH Games ειπε οτι δεν ειναι ακριβως η CoD engine εχει και μια δικια τους (βγαλε εσυ συμπερασματα)...Σε CryEgine θα ηταν τουμπανο! Αλλα βλεπεις κερδιζουν τα λεφτα απο τα καμενα και αντι να τα αξιοποιησουν σε καμια engine τα δινουν στο πουθενα! (επαιρνα CoD μεχρι ΜW3, και καλως ή κακως προπαραγγειλα και αυτα σε PS3!)

 

 

Η μηχανή είναι η ID Tech 3 heavily modified.

Και οι δύο δεν έχετε καταλάβει για τι πράγμα μιλάω. Εξηγώ. Αν θυμάστε όλα τα CoD της σειράς, το πρώτο που έκανε εντύπωση και ένα δυνατό come-back που ήταν αρκετά καλό για την εποχή του, ήταν το MW1. Όλα τα προηγούμενα είχα είτε κάπως ελεεινά γραφικά, είτε 'υπερβολικά παλαιωμένο' gameplay. Το MW1 ήταν που μας πέρασε και 'νέας γενιάς' όπλα που υπάρχουν τώρα στα CoD και άφησε πίσω εκείνα τα παλιά του στυλ 1ου κ' 2ου παγκοσμίου πολέμου.

Επίσης, όταν μιλάω για ίδια μηχανή, δεν μιλάω κυριολεκτικά. Έχω δει και ξέρω ότι είτε χρησιμοποιούν κάποια από αυτά ίδια και σε συνδυασμό και άλλες (2,3 μαζί)(περίπτωση 1) είτε κάποια τελείως καινούρια, που όμως δεν αφήνει το μοτίβο των άλλων πίσω (περίπτωση 2).

Αυτό που θέλω να πω είναι, σαν να φτιάχνεις καινούριο αμάξι 2014 και συνεχίζεις να βάζεις τις παλιές μηχανές που έβγαζες την εποχή του 90's (περίπτωση 1) ή να δίνεις σε άλλες εταιρίες να σου φτιάξουν μηχάνη που και αυτές δεν έχουν φαντασία ή καινούρια τεχνοτροπία και που κάνουν 'νέα' μηχανή, με παλιά κριτήρια (περίπτωση 2).

Όταν ανέφερα CryEngine κ.τ.λ ήθελα να πω ότι.. δείτε το BF ή το Crysis. Frostbite 1,2,3 - CryEngine 1,2,3 και ακόμα προσπαθούν. Φανταστείτε το Crysis 3 να έτρεχε σε CryEngine 1 ή BF σε Frostbite 1 ..haa laaaaame!

Όσο για το "heavily modified"... μόνο που τους ακούω να ισχυρίζονται και να με κοροϊδεύουν μέσα στη μούρη μου, ότι είναι next-gen οι αηδίες που κάνουν ενώ βλέπεις την EA π.χ, να προσπαθεί πραγματικά στα γραφικά (άσχετα άμα έχει λάθει ή ελαττώματα), με ενοχλεί απίστευτα. CoD: Advanced Warfare.. πάρε την delux έκδοση φίλε πρόβατο.. εεε συγνώμη, φίλε καταναλωτή 100+€. Γιατί; Γιατί έτσι γουστάρω! -_- No comment on that!

Επεξ/σία από MSSB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπτικα δεν μου λεει τιποτα. Οχι οτι αμα ειναι καλο δεν θα το παιξω....απλα λεω... (αν και μονο που εχει αυτο το ''μεγαλο'' αλμα και ειναι λιγο στο μελλον δεν μου αρεσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...