Προς το περιεχόμενο

Με το Snapdragon Glance της Qualcomm, οι χρήστες Android έχουν τις ειδοποιήσεις στη lock screen


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και καιρό, η Qualcomm μέσω του Google Play προσφέρει την εφαρμογή Battery Guru για τους χρήστες smartphone με Android που βασίζονται σε πλατφόρμα Snapdragon. Εφόσον εγκαταστήσετε την συγκεκριμένη εφαρμογή, μπορείτε να εγκαταστήσετε και μία νέα της ίδιας εταιρείας με την ονομασία Snapdragon Glance.Η εφαρμογή Snapdragon Glance απαιτεί να έχετε εγκατεστημένη ήδη το BatteryGuru, επειδή η εφαρμογή battery saver παρακολουθεί πως χρησιμοποιείτε το κινητό σας, και αυτές οι πληροφορίες βοηθούν το Snapdragon Glance app με τις λειτουργίες του.

 

Για την ώρα, η εφαρμογή βρίσκεται σε δοκιμαστική έκδοση, ωστόσο στο μικρό χρονικό διάστημα που την δοκιμάσαμε στο κινητό μας, δεν παρατηρήσαμε κάποιο πρόβλημα.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Snapdragon Glance 3Snapdragon Glance 2

Snapdragon Glance 1

Χάρη στην εφαρμογή Snapdragon Glance, ο χρήστης από την οθόνη κλειδώματος (αρκεί να πατήσετε το πλήκτρο "home" ή το πλήκτρο "back" για να βρεθείτε στην οθόνη κλειδώματος με το pin σας) μπορεί να βλέπει ειδοποιήσεις από εφαρμογές, πληροφορίες σχετικά με τις κλήσεις, μηνύματα κειμένου κ.ά.

 

Μάλιστα σύμφωνα με την χρήση που έχετε κάνει στο παρελθόν, η εφαρμογή θα μπορεί να προτείνει επαφές για να τηλεφωνήσετε ή να ανοίξετε εφαρμογές. Επιπλέον δείχνει τον καιρό και την ημερομηνία.

 

Το μόνο αρνητικό για την ώρα, είναι ότι η εφαρμογή απαιτεί το κινητό σας να βασίζεται στο λειτουργικό σύστημα Android 4.3 Jelly Bean ή σε πιο σύγχρονο. Το BatteryGuru από την άλλη, απαιτεί Android 4.0 ή πιο σύγχρονο.

 

Link.png Site: PhoneArena

File.png Download: Google Play (Snapdragon BatteryGuru)

File.png Download: Google Play (Snapdragon Glance)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην snapdragon που ασχολείται με το καταναλωτικό κοινό και βγάζει εφαρμογές που βελτιώνουν την εμπειρία του τελικού χρήστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον, κρίμα για την έκδοση android που απαιτεί, γιατί (στο δικό μου κινητό τουλάχιστον) δεν πρόκειται να την δω ούτε σε 15 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην snapdragon που ασχολείται με το καταναλωτικό κοινό και βγάζει εφαρμογές που βελτιώνουν την εμπειρία του τελικού χρήστη.

Ποιός ήρθε;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο app σαν iphone φαση αλλα ξεκλειδωνει με το back button και με το home button! Θα το βελτιωσουν λογικα!

 

Δηλαδη εχει τα notifications αλλα δεν εχει συγκεκριμενο τροπο για να ξεκλειδωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε δει σε windows, άπειρες εφαρμογές, που χρειάζονται χρόνια για να γραφτούν, και βλέπουμε στο android/ios κτλ εφαρμογές τις πλάκας, δεν κάθεται κανείς να γράψει μια δύσκολη εφαρμογή.

 

Εφαρμογή, για να ανοίγει, εφαρμογή για να κλείνει, εφαρμογή για να ανοίγει να κλείνει + να βλέπεις την ώρα κτλ, δεν κάθεται κάνεις να φτιάξει μια εφαρμογή να κάνει 20 πράγματα, θα φτιάξει 20 εφαρμογές…

 

Βάζετε ότι βλακεία εφαρμογή κυκλοφορεί στο smartphone σας, και μετά λέτε κωλάει το android…

 

 

Η εφαρμογή Snapdragon Glance απαιτεί να έχετε εγκατεστημένη ήδη το BatteryGuru, επειδή η εφαρμογή battery saver παρακολουθεί πως χρησιμοποιείτε το κινητό σας, και αυτές οι πληροφορίες βοηθούν το Snapdragon Glance app με τις λειτουργίες του.

 

Όχι δεν θέλω να με παρακολουθείς, με τι κώδικα θα με παρακολουθείς ?  με ποια νοημοσύνη ? Αν έχω πρόβλημα θα πάρω μια εξωτερική μπαταρία… :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θέλω να με παρακολουθείς, με τι κώδικα θα με παρακολουθείς ?  με ποια νοημοσύνη ? Αν έχω πρόβλημα θα πάρω μια εξωτερική μπαταρία… :)

:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην snapdragon που ασχολείται με το καταναλωτικό κοινό και βγάζει εφαρμογές που βελτιώνουν την εμπειρία του τελικού χρήστη.

Qualcomm*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα windows phone υπάρχει εδώ και καιρό το αντίστοιχο

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά και στο Android υπάρχει εδώ και καιρό...Απλά η Qualcomm δεν έχει βγάλει μια αντίστοιχη lock screen.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το guru της qualcomm να μας πει αν έχει αποτέλεσμα στην μπαταρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...