Προς το περιεχόμενο

Facebook Messenger: Προσεχώς και στα Windows Phone


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι γεγονός πως από το Windows Phone Store λείπουν διάφορες αρκετά βασικές εφαρμογές όμως μια από αυτές που εδώ και καιρό απαιτεί η κοινότητα των χρηστών της εν λόγω πλατφόρμας πρόκειται στο προσεχές διάστημα να διατεθεί προς λήψη.Ο λόγος για το Facebook Messenger, που θα έρθει στο Windows Phone Store κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον όπως ανακοίνωσε ο γίγαντας των υπηρεσιών κοινωνικής δικτύωσης.

 

Η ακριβής ημερομηνία (ή έστω το διάστημα) μέσα στο οποίο θα διατεθεί στο ηλεκτρονικό κατάστημα της Microsoft η νέα αυτή εφαρμογή δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής γνωστή, ωστόσο θεωρείται πως πρακτικά θα είναι σχεδόν όμοια ως προς αυτά που θα προσφέρει με τις αντίστοιχες εκδόσεις για το iOS και το Android.

 

Συνοπτικά, ορισμένα από τα χαρακτηριστικά της υφιστάμενης έκδοσης του Facebook Messenger είναι τα εξής :

  • Get to your messages without opening Facebook.
  • Chat with groups and make plans on the go.
  • Bring messages to life with stickers.
  • Send photos privately.
  • Keep the conversation going: with chat heads, you can chat while using other apps.
  • Text your phone contacts, even if you’re not Facebook friends.
  • Share your location so people know when you’re nearby.
  • Record voice messages.
  • Make free calls, even to friends in other countries.
  • Know when people have seen your messages.
  • See who’s available on Messenger and who’s active on Facebook.
  • Stay logged in so you never miss a message.
  • Turn off notifications when you’re working, sleeping or just need a break.
Link.png Site: NextPowerUp

 

Η αποστολή του insomnia στην MWC 2014 είναι μια ευγενική χορηγία του δικτύου καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Επεξ/σία από zanskou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αντε να δούμε και μία κίνηση απο dropbox και είμαστε οκ. facebook messenger, dropbox είναι οι μεγαλύτερες ελείψεις που έχω βρεί απο τότε που αγόρασα το 8Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε και μία κίνηση απο dropbox και είμαστε οκ. facebook messenger, dropbox είναι οι μεγαλύτερες ελείψεις που έχω βρεί απο τότε που αγόρασα το 8Χ

boxfiles for dropbox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει πρόσβαση στα παλιότερα μυνήματα όμως. Έχει ιστορικό μόνο για ότι έχεις κάνει απο το τηλέφωνο. Το messenger θα μπορεί να βλέπει και τα παλιότερα, βασικά αυτο το κάνεις και απο την εφαρμογή του fb αλλα με τον messenger όπως λέει θα μπορείς να βλέπεις τα μυνήματα χωρις να ανοίξεις ολοκληρη την εφαρμογη του fb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows phone έχουν ενσωματωμένο το facebook chat στα μηνυματα

 

Δυστυχώς αυτό ειναι κάτι το οποίο πιστεύω ελάχισοτι το ξέρουν, αλλα υπάρχει ενα προβλημα που δεν εχω καταφερει να λυσω ακομα. Αν το ανοιξω δεν εχω καταφερει να κλεισω μετα το chat παρα μονο απο PC ωστε να μη φαινομαι ενεργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτό ειναι κάτι το οποίο πιστεύω ελάχισοτι το ξέρουν, αλλα υπάρχει ενα προβλημα που δεν εχω καταφερει να λυσω ακομα. Αν το ανοιξω δεν εχω καταφερει να κλεισω μετα το chat παρα μονο απο PC ωστε να μη φαινομαι ενεργος

Πολύ απλό φίλε!!! Πατάς το "ανθρωπάκι" κάτω από την συνομιλία και εκει που γράφει "ορισμός κατάστασης συνομιλίας" επιλέγεις "εκτός σύνδεσης" :D

 

post-202726-0-53852500-1393328030_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και το γνωριζω αυτο, το έχω κάνει και μου ειπαν πως πάλι με βλέπουν ως συνδεδεμενο. Θα το ξαναδοκιμασω όμως. Βέβαια έχω WP7.8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτό ειναι κάτι το οποίο πιστεύω ελάχισοτι το ξέρουν, αλλα υπάρχει ενα προβλημα που δεν εχω καταφερει να λυσω ακομα. Αν το ανοιξω δεν εχω καταφερει να κλεισω μετα το chat παρα μονο απο PC ωστε να μη φαινομαι ενεργος

 

κάνεις κλικ στη δικιά σου επαφή και κάτω από το avatar σου βγάζει το "ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ", εκεί επιλέγεις offline, invisible, online και τα ρέστα

 

μια χαρά παίζει, καλύτερα από το Skype intergration!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και το γνωριζω αυτο, το έχω κάνει και μου ειπαν πως πάλι με βλέπουν ως συνδεδεμενο. Θα το ξαναδοκιμασω όμως. Βέβαια έχω WP7.8

Δεν σε πετάει ακαριαία, μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο για να σε δείξει off αλλα δουλεύει κανονικά. Και εγώ σε 7.8 ειμαι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...