Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: με καλεί κόσμος και μου λέει ότι του τηλεφώνησα, ενώ δεν το έχω κάνει + λανθασμένη αναγνώριση στις εισερχόμενες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Τα τηλέφωνα πλέον είναι VoIP/VoBB. Δεν συνδέεις απλά ένα τηλέφωνο στη γραμμή κ αυτό δουλεύει. Θέλει κ modem. 

 

πολυκατοικια που ξερω στα κατω πατησια τκ 11253 στην οδο φολεγανδρου ολοι οι ηλικωμενοι που ζουν σε αυτη εχουν την παλια κλασικη συνδεση με 24αρα adsl  το ιδιο και στις παραδιπλα ...
παροτι οι πιο νεοι εχουν voip και προσφατα μπηκε κουτι ινας σε καθε οροφο αλλα η θεια στον τριτο δεν θα το αλλαξει ποτε ( το ιντερνετ το εχι πλα για οταν πανε επισκεψη τα εγγονια ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίδιο σκηνικό και σε μένα...2 φορές μέσα σε 10 μέρες...μου λεν οτι τους πήρα τηλ, ενώ δεν έχει γίνει. Κινητό cosmote που έγινε από συμβόλαιο σε καρτοσυμβόλαιο και ξεκίνησε από εκείνη την ημέρα....Συσκευή realme gt neo 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/4/2024 στις 12:18 ΜΜ, comfuzio είπε

Ξέρεις ρωτάω μην και παίζει όντως τέτοια μαϊμουδιά. Με πήραν 2 φορές από νούμερα VF και το παίζαν Ελληνική αστυνομία και μιλούσαν Αγγλικά με Ινδική προφορά.
Με πιάσαν όμως πάνω σε δουλειά και απλά τους ξέχ3σα και το έκλεισα. Αν με πιάναν πάνω σε καθισιό θα τους έτρωγα κάνα 30λέπτο σε trolling.
Και στα καπάκια που έπρεπε να φύγω και είμαι καβάλα στο scooter μου κάτσαν μάρτυρες του Ιεχωβά και έχασα 2η ευκαιρία για trolling. Δεν με ήθελε εκείνη η μέρα ρε γμτ 0/2 για να έχω να λέω ιστορίες!

Για πες περισσότερα. Είχες καμία εξέλιξη; Σε εμάς κάνουν αναπάντητες κάθε μέρα σχεδόν την ίδια ώρα, από κινητά  ανθρώπων που όταν τους καλέσεις πίσω δεν έχουν ιδέα . Σε δύο περιπτώσεις οι κλήσεις δεν χτύπησαν μονάχα μια φορά κι έτσι προλάβαμε κι απαντήσαμε , τότε είπαν πως καλούν από μια υπηρεσία καταπολέμησης ηλεκτρονικού εγκλήματος. Και τις δυο αυτές φορές είπαν πως βρήκαν ηλεκτρονικά μας ίχνη σε απάτη για online επενδύσεις. Μόλις τους αποκλείουμε το ενδεχόμενο κόβεται η γραμμή. Όσο μιλάνε ( γυναικεία φωνή ) είναι σαν να βρίσκονται σε τηλεφωνικό κέντρο , δηλαδή κάτι δεν είναι φυσιολογικό στην κλήση. Και τις δυο φορές μετά που έπεσε η γραμμή τους όταν καλέσαμε πίσω βγήκαν δυο γυναίκες που δεν ήξεραν τίποτα και φυσικά το ηχητικό περιβάλλον από το οποίο μιλούσαν ήταν διαφορετικό, ήταν σε σπίτι. Το ότι είναι κάποιου είδους απάτη είναι εμφανές, το τι επιδιώκουν δεν καταλαβαίνω. 

Επεξ/σία από abatar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...