Προς το περιεχόμενο

Ο Πούτιν ξεκινά τον πόλεμο στην Ουκρανία


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε να φας θα ειχες ομως .Οι συνταξεις καλα ?πεφτουν καθε τελος του μηνα εεε?

Δεν λεω αλλα εχετε καταντησει γραφικοι 5 χρονια μετα την κριση τι σας γινεται δεν ξερετε ακομα .Τις ιδιες ανοησιες που λεγατε στην αρχη τις ιδιες λετε και τωρα αλλα στο ΑΤΜ παμε κανονικα εκει δεν εχει ψευτοπατριωτικα διλληματα.

Καλό θα ήταν να μην βάζουμε και το ζήτημα χρέος γιατί δε πρόκειται να καταλήξουμε κάπου.

Επίσης καλό θα ήταν να ακούς και κάναν άνθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ουτε να φας θα ειχες ομως .Οι συνταξεις καλα  ?πεφτουν καθε τελος του μηνα εεε?

Δεν λεω αλλα εχετε καταντησει γραφικοι 5 χρονια μετα την κριση τι σας γινεται δεν ξερετε ακομα .Τις ιδιες ανοησιες που  λεγατε στην αρχη τις ιδιες  λετε και τωρα αλλα στο ΑΤΜ παμε κανονικα εκει δεν εχει ψευτοπατριωτικα διλληματα.

 

Απο πεσιμο αλλο τιποτα ,με την πολιτικη που ακολουθουμε οι συνταξεις πεφτουν καθε τελος του μηνα.
Αντιστροφη μετρηση 1000 ευρω 900 ευρω,800,700,600,500,400,300,200.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια είναι αυτό, αλλά αν δεν παράγεις τίποτα, στο τέλος του μήνα απο που θα βρεθούν λεφτά για μισθούς και συντάξεις;

Τόσα χρόνια δανειζόμασταν και καλύπταμε την διαφορά και απλά σταμάτησαν να μας δανείζουν = ελληνική κρίση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος είναι ακόμα ευχαριστημένος που ανήκει στην δύση τι να πω.Δεν ερωτηθήκαμε ποτέ για ένα ζήτημα ζωτική σημασίας για την χώρα.(Από το ίδιο το σύνταγμα για τέτοια μείζονος θέματα απαιτείται δημοψήφισμα λέω εγώ τώρα....(Επίσης δεν είναι σίγουρο ότι θα είχαμε την τύχη της Αλβανίας ή της Βουλγαρίας αν δεν μπαίναμε στην τότε Ε.Ο.Κ καθότι εδώ δεν θα γινόταν ποτέ κυβέρνηση  η αριστερά μετά την μεταπολίτευση άρα η σύγκριση με τέως κομουνιστικά καθεστώτα είναι εντελώς άκυρη).Στο δια ταύτα τώρα λίγα λόγια για τους φίλους μας.Όταν οι Ισπανοί παρακλούσαν να μπουν στην Ε.Ε βρήκαν ισχυρό σύμμαχο την Ελλάδα.Όπως και άλλες πολλές χώρες του τέως ανατολικού μπλοκ.Έφτασε η Αυστριακή υπουργός οικονομικών να κάνει τσαμπουκά στον Στουρνάρα και να του λέει ότι δεν μπορεί να μιλάει καθώς είναι υπουργός χρεοκοπημένου κράτους.Ωραίοι σύμμαχοι.Και επί την ευκαιρία οι Αυστριακοί είναι πολύ νεότερο μέλος από μας και μπήκαν με τις πλάτες των αδερφών τους.Στις διάφορες κρίσεις με τους γείτονες ούτε η Ε.Ε ούτε το Ν.Α.ΤΟ παρείχαν καμία υποστήριξη.Δηλαδή τι να τους κάνουμε;Εδώ δεν αναγνωρίζουν ακόμα τα σύνορα της η Ε.Ε λέγοντας μας ότι πρέπει πρώτα να τα βρούμε με την Τουρκία λες και η συνθήκη της Λωζάνης δεν έλυσε το ζήτημα των συνόρων.Μόνο ένα θέμα νομικό υπάρχει με την υφαλοκρηπίδα αλλά επ'ουδενί θέμα συνόρων.Όταν οι σύμμαχοι μας λοιπόν δεν αναγνωρίζουν ούτε τα αυτονόητα δικαιώματα μας τι τους θέλουμε; όσο για το ότι ανήκουμε στον δυτικό πολιτισμό ωραίος πολιτισμός είναι.Π.χ ένας λαμπρός ήταν του τρίτου ράιχ έτσι;Η παλιότερα ο Αγγλοσαξωνικός και ακόμα και αυτός των σταυροφόρωνΛαμπρά δείγματα πολιτισμού θα έλεγα πρέπει να τα διαφυλάξουμε ως κόρη οφθαλμού :P .


Αλήθεια είναι αυτό, αλλά αν δεν παράγεις τίποτα, στο τέλος του μήνα απο που θα βρεθούν λεφτά για μισθούς και συντάξεις;

Τόσα χρόνια δανειζόμασταν και καλύπταμε την διαφορά και απλά σταμάτησαν να μας δανείζουν = ελληνική κρίση.

Και ποιος φταίει Κώστα μου που δεν παράγουμε τίποτα εγώ η εσύ και μας οδηγούν σιγά σιγά προς την εξαθλίωση;Πετάγομαι στην κυριολεξία στον ύπνο μου φοβούμενος μην με σταματήσουν κάποια στιγμή από την δουλειά.Και μένω και σε δικό μου σπίτι και μένω και σε χωριό όπου  για τα λαχανικά μου τουλάχιστον μου στοιχίζει μόνο η αγορά των σπόρων.Δεν θα πω για τα κρέατα γιατί εκεί που έχουν φτάσει τα εμβόλια και τα φάρμακα για τα πουλερικά είναι μία ή άλλη να τα αγοράσω από το supermarket.Απλά ξέρω τι τρώω.Φαντάσου τώρα έναν στην Αθήνα με δύο παιδιά όπως εγώ και στο νοίκι να του ανακοινωθεί αύριο απόλυση.Μήπως αυτός φταίει που δεν παράγουμε τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι του θέματος, η γυναίκα μου είναι Ρωσίδα, δουλεύει σε ξενοδοχείο που πάνε Ρώσοι Ουκρανοί κτλ κτλ, μου λέει οτι της λένε πως τίποτα δεν συμβαίνει και όλα αυτά που λένε στα κανάλια είναι βλακείες... μια χαρά είναι όλος ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με συγχωρείς κιόλας, αλλά άνθρωποι που σε αυτές τις χώρες και αυτή την εποχή έχουν λεφτά για τουρισμό, τι περίμενες να της έλεγαν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι πρέπει να καταλάβετε ότι η δύση στηρίχτηκε στην Ελλάδα, ως εκ τούτου είμαστε μέρος της.

Όχι όμως απόλυτα, είναι τέτοια η θέση μας, που είμαστε στη μέση κ αυτό είναι προφανές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"η δύση στηρίχτηκε στην Ελλάδα" Check

"Ρώσοι και Ουκρανοί τουρίστες λένε πως τίποτα δεν συμβαίνει" Check

"Fotis13" Check

 

κωμικοτραγικές καταστάσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"η δύση στηρίχτηκε στην Ελλάδα" Check ✓

"Ρώσοι και Ουκρανοί τουρίστες λένε πως τίποτα δεν συμβαίνει" Check ✓

"Fotis13" Check ✓

 

κωμικοτραγικές καταστάσεις

Πάνω σε ποιες βάσεις στηρίχτηκε; των Κινέζων;

Βλέπω συνεχίζεις το τροπάρι, τσεκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με κείνα και με τ'αλλα έχει περάσει ένα πεντάμηνο απτο "ο Πούτιν ξεκινά πόλεμο" και ακόμη να μάθουμε που είναι κρυμμένος ο αρκουδιάρης που αποδείχτηκε γατάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακομα παραμετρος  σχετικα με τις σπανιες γαιες που αφορα κυριως την Κινα και δευτερευοντος την Ρωσια :

 

 

 

 

 

Link.png Site: Ολιγαρχία και σπάνιες γαίες: ποιό το παγκόσμιο διακύβευμα;


Πηγή:www.capital.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι πρέπει να καταλάβετε ότι η δύση στηρίχτηκε στην Ελλάδα, ως εκ τούτου είμαστε μέρος της.

Όχι όμως απόλυτα, είναι τέτοια η θέση μας, που είμαστε στη μέση κ αυτό είναι προφανές.

Και η  ανατολή θα έλεγα.Η Ελλάδα είναι σε τέτοιο σημείο και ευτύχησε να έχει από τους πρώτους πολιτισμούς ώστε μόνο έδωσε και μάλιστα έδωσε τα φώτα σε σχεδόν όλο τον κόσμο οικειοθελώς.Όση ακριβώς σχέση έχουμε με Φράγκους Ούνους και Αγγλοσάξωνες την ίδια ακριβώς έχουμε και με τα Σλαβικά φύλλα γενικά.Για να μην πω ότι με τα Σλαβικά φίλα κάποτε αποτελούσαμε και ενιαία κρατική και θρησκευτική οντότητα.(Βυζάντιο).Άρα πως βγήκε το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι ανήκουμε εις την δύση;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με κείνα και με τ'αλλα έχει περάσει ένα πεντάμηνο απτο "ο Πούτιν ξεκινά πόλεμο" και ακόμη να μάθουμε που είναι κρυμμένος ο αρκουδιάρης που αποδείχτηκε γατάκι

O tritonas00 το ξεκινησε...

στη Ρωσια τωρα σε ενα φορουμ μεσα στο "μπλα μπλα" τους εχει ενα θεμα με τιτλο: Οι Η.Π.Α ξεκινουν τον πολεμο στην Ουκρανια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με κείνα και με τ'αλλα έχει περάσει ένα πεντάμηνο απτο "ο Πούτιν ξεκινά πόλεμο" και ακόμη να μάθουμε που είναι κρυμμένος ο αρκουδιάρης που αποδείχτηκε γατάκι

Είδες το παλιό φλώρο, αντί να μπει μέσα και να δείξει τι έτσι ξανθό γένος, κάθεται και κάνει προξι...

Τι να πεις...

Όχι τπτ άλλο, αλλά πρέπει να μας δώσει κ τη Πόλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...