Προς το περιεχόμενο

Επείγον!!!!!!! Πρόβλημα με σκληρό!!!!!!!


xaotikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια στιγμή σήμερα άκουσα έναν παράξενο θόρυβο από το case. Θόρυβος μικρής διάρκειας σαν χτύπημα, όχι συνεχής. Κάθε στιγμή που ακούγεται ο θόρυβος αυτός φαίνεται το led του σκληρού να μένει συνέχεια αναμένο (ποτέ δεν κολούσε έτσι ούτε και όταν ζόριζα τον σκληρό πολύ με copy/paste) και παγώνουν τα windows(XP). Αυτό το φαινόμενο παρατηρείται όταν ψιλοζορίζεται ο δίσκος (πχ στο άδειασμα του recycle bin, σε κανένα game).

 

Σήμερα παρεπιμπτόντος το norton βρήκε ένα trojan σε ένα αρχείο (δεν νομίζω να έχει σχέση αλλά....)

 

Ο σκληρός που "φαίνεται" να παρουσιάζει το πρόβλημα είναι ένας WD200ΒΒ (20G). Έχω και έναν 120G maxtor αλλά νομίζω αυτός δεν συνδέεται με το led(αλλιώς πρέπει να κοιτάξω και αυτόν).

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να το κάνει αυτό?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μwτο τώρα είδα από το disk management ότι είναι ο maxtor (120G και τον έχω ~4 μήνες) αφού μου γράφει at risk και ότι έχει errors. Τώρα κάνω check disk μπας και κάνει κάτι..προσωρινά. Πρέπει να βρώ που θα βάλω 90G. shiiiiiiitttt (ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...άρχισα το back up)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα xaotike ,

κανονικά πρέπει να βάλω τις φωνές(!!!!! joke)

:X :X

Έχεις 90 Gb και δεν τηρείς κανονικά τους κανόνες του τακτικού back-up.Από το αυτί και στον δάσκαλο γρήγορα :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε συνήθος τα γράφω σε cd ή άλλο σκληρό. Απλά εδώ και κανα μήνα έχω σκιστεί να κατεβάζω (~3-4G τη μέρα κυρίως movies και mp3) και δεν αξιώθηκα να κάτσω να τα γράψω...

 

:cry: Πόνεσε το αυτί :D (παρηγοριά είναι η εγγύηση...)

 

Α! και κάτι που είδα πριν..μου πέταξε και μια blue screen που έλεγε KERNEL_PAGE_ και κάτι άλλο που δεν συγκράτησα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an to exeis pari apo plaisio eise tixeros.sto plesio ston alazoun kateythian.ego kai otan den eixan problhma oi sklhrh alla hthela enan kenourgio tous elega pos den douleyei kai me thn egiisi eperna kenourgio.3 fores to exo kanei.:D

Plaisio rulezzzzzz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...