Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ πάντως που είναι ο επίσημος τιμοκατάλογός τους στο site, αναφέρουν πως αναγνώριση κλήσεων κτλ είναι δωρεάν.

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play-timokatalogos/

 

Ούτε στο τηλέφωνο μου ανέφεραν κάτι διαφορετικό, ούτε στην προσφορά και στο συμβόλαιο που μου έστειλαν γραπτώς έλεγε κάτι για χρέωση ψηφιακών ευκολιών.

Μήπως χρεώνουν πλέον τις ψηφιακές ευκολίες σε πελάτες που έχουν παλιά συμβόλαια;

Ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά η συνδεση στο ιντερνετ με wind ειναι καλη ;
Δε ζηταω να κλειδωνω και στα 20 αλλα οκ να εχω μια αξιοπρεπη ταχυτητα με 1.3 Mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οπου κλειδωνεις με τον παλιο παροχο εκει θα κλειδωνεις και μετα. Δεν είναι θεμα εταιριας αλλα θεμα ποιοτητας χαλκου και αποστασης.

 

Στα συμβολαια Double Play σε οτι τιμη σας δινουν να υπολογιζεται και 1 με 1.5 ευρω επιπλεον σε χρεωσεις απο ψηφιακες ευκολιες οπως η αναγνωριση κλησεων κτλ.

Σε μενα εδωσαν 17ε το μηνα προσφορα και ποτε δεν ηρθε τοσο παιζει απο 18 μεχρι 19.5

Παθων και μαθων πλεον. Ποτε ξανα μαζι τους 2 χρονια ηταν αρκετα..

Παραπληροφορηση είναι αυτό το ποστ. Ακομα και ο σύνδεσμος που δινεις στο επομενο ποστ σου, είναι λαθος αφου αφορα εταιρικες συνδεσεις αν δεις την ηλεκτρονικη του διευθυνση, σύνδεσμος που είναι νεκρος ετσι και αλλιως.

 

6-7 μηνες που εχω wind ουτε ειχε - ουτε εχει χρεωση στην αναγνωριση κλησεων. Δεν μου εχει ερθει ουτε ένα cent παραπανω από οσο είναι το συμφωνημενο παγιο. (20€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ξέρεις ποτέ τι μπορει να κανουν στον καθενα... Και σε μενα καποτε εγινε συμβολαιο με 15ευρω/μηνα σε αυτους και ερχοταν 23,5 και οπως διαπιστωσα απο την τοτε καταγγελια μου (γιατι συνεχιζαν να μου τα χρεωνουν χωρις να μου τα επιστρεψουν!) το ιδιο εκαναν σε δεκαδες "πελατες" τους...! Ολα να τα περιμενεις. Επισης ο καθε παροχος κανει μονος του ρυθμισεις στη γραμμη σου που επηρεαζουν (σε μικρο βαθμο) την ταχυτητα, η δε WIND ειναι γνωστη παντου για τα ...εννιαρια της (ειχα 20mbps με forthnet και με εβαζαν μεταξυ 11.999 και 13.999 στη wind), μια βολτα απο το adslgr θα σας πεισει... δε ξερω αν το κανουν ακομα (και σε... ποσους το κανουν) αλλά οπως ειπα, τα περιμενω ολα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε φίλη μου να κάνει σύνδεση για την πρωτοετή κόρη της και αφού έδωσε τα απαραίτητα χαρτιά τη ρώτησαν αν έχει router, γιατί όπως της είπαν αν δεν έχει πλέον το χρεώνουν 20 ευρώ! Μου φάνηκε παράξενο, ξέρει κανεις αν αληθεύει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου κλειδωνεις με τον παλιο παροχο εκει θα κλειδωνεις και μετα. Δεν είναι θεμα εταιριας αλλα θεμα ποιοτητας χαλκου και αποστασης.

 

 

Παραπληροφορηση είναι αυτό το ποστ. Ακομα και ο σύνδεσμος που δινεις στο επομενο ποστ σου, είναι λαθος αφου αφορα εταιρικες συνδεσεις αν δεις την ηλεκτρονικη του διευθυνση, σύνδεσμος που είναι νεκρος ετσι και αλλιως.

 

6-7 μηνες που εχω wind ουτε ειχε - ουτε εχει χρεωση στην αναγνωριση κλησεων. Δεν μου εχει ερθει ουτε ένα cent παραπανω από οσο είναι το συμφωνημενο παγιο. (20€)

 

παραπληροφόρηση δεν είναι,

 

εσυ μπορεί να είσαι 6-7 μήνες αλλά εγώ που ήμουν παραπάνω μια χαρά έφαγα τις αυξήσεις παρόλο που είχα κλειδωμένη τιμή στα 30 ευρώ

 

καλό είναι σε επικοινωνία με την wind να ζητάει κάποιος τελική τιμή με την αναγνώριση μέσα

post-40569-0-03581300-1412162563_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου κλειδωνεις με τον παλιο παροχο εκει θα κλειδωνεις και μετα. Δεν είναι θεμα εταιριας αλλα θεμα ποιοτητας χαλκου και αποστασης.

 

 

Αυτό δεν ισχύει.

Είχα Forthnet παλιότερα που κλείδωνε στα γύρω στα 19.000Kbps (είμαι στον ίδιο δρόμο με το dslam στα 2 τετράγωνα απόσταση). 

Πήγα στη Wind και κλείδωνα γύρω στις 13.500Kbps με τον ίδιο εξοπλισμό.

Επέστρεψα στη Forthnet όπου ξανακλειδώνω γύρω στα 20.000Kbps τόσο με το παλιό modem όσο και με το καινούριο από τη Forthnet.

 

Η διαπίστωση της ταχύτητας αφορά το που κλειδώνει το modem. Αυτά επιβεβαιώθηκαν και πρακτικά με το speedtest αλλά και με τις πραγματικές μέγιστες ταχύτητες downloading. 

 

Παρολαυτά εαν στο μέλλον με συμφέρει οικονομικά θα επανέλθω στη wind αλλά πλέον θα αναμένω την υποβάθμιση της ταχύτητας της γραμμής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η WInd σύμφωνα με αυτό:

Link.png Site: Αυξήσεις τιμών WIND

αναφέρει ότι:

Επίσης, από 25 Ιουλίου 2014 θα ισχύσουν οι κάτωθι αλλαγές:

  • Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,50€ για την Ψηφιακή ευκολία «Αναγνώρισης κλήσεων», στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind Double Play M , Wind Telephony L και Wind Telephony M
  • Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,50€ στο πακέτο επιπλέον Ψηφιακών ευκολιών* στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind Double Play M , Wind Telephony L και Wind Telephony M.

Ισχύει για τα παλιά προγράμματα. Εμένα άρχισαν να μου τα χρεώνουν το Ιούλιο (έχω το Wind Double Play με 20€ που λήγει σε 1 εβδομάδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα συμβολαια Double Play σε οτι τιμη σας δινουν να υπολογιζεται και 1 με 1.5 ευρω επιπλεον σε χρεωσεις απο ψηφιακες ευκολιες οπως η αναγνωριση κλησεων κτλ.

Σε μενα εδωσαν 17ε το μηνα προσφορα και ποτε δεν ηρθε τοσο παιζει απο 18 μεχρι 19.5

Παθων και μαθων πλεον. Ποτε ξανα μαζι τους 2 χρονια ηταν αρκετα..

Απο τις ανακοινώσεις της wind :

Επίσης, από 25 Ιουλίου 2014 θα ισχύσουν οι κάτωθι αλλαγές:

  • Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,50€ για την Ψηφιακή ευκολία «Αναγνώρισης κλήσεων», στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind Double Play M , Wind Telephony L και Wind Telephony M
  • Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,50€ στο πακέτο επιπλέον Ψηφιακών ευκολιών* στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind Double Play M , Wind Telephony L και Wind Telephony M
  • Εφαρμόζεται εφάπαξ χρέωση ενεργοποίησης Πρόσθετων Υπηρεσιών στο ποσό των 3,00€
  • Η εφάπαξ χρέωση επίσκεψης τεχνικού αυξάνεται από 36,17€ σε 49,90€
  • Το τέλος μετάβασης σε άλλη υπηρεσία, στις περιπτώσεις που εφαρμόζεται, αυξάνεται από 15,00€ σε 20,00€ άπαξ
  • Η μηνιαία ενσωματωμένη δωρεάν χρήση για κλήσεις προς σταθερά που περιλαμβάνει το Wind Double Play S αυξάνεται από 240 λεπτά σε 300 λεπτά

Για απενεργοποίηση της Ψηφιακής ευκολίας Αναγνώρισης κλήσεων, καθώς και του πακέτου επιπλέον Ψηφιακών ευκολιών μπορείτε να καλείτε στο 13800. Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με την ανωτέρω αύξηση μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη Wind Ελλάς εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.

 

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%.

 

¨Αρα σε κανένα καινούργιο συμβόλαιο δεν χρεώνεται η αναγνώριση ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μερικοι δεν καταλαβαινουν τι διαβαζουν και τι γραφουν:

Το τοπικ αφορα μια νεα (φετινη+τρεχουσα) προσφορα, βγαινει ενας και γραφει ότι υπαρχει χρεωση στην αναγνωριση. Δωσατε ένα λινκ 2 ατομα, (σωστο αμεσο της wind ακομα λινκ δεν εδωσε κανεις), ενος τοπικ του ινσομνια που εχει  με Copy-paste μια ανακοινωση  και  ένα νεκρο συνδεσμο "εταιρικων" συνδεσεων:

...ind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=331

 

Ακομα και αν υπαρχουν και για ιδιωτικα παλια μη υπαρκτα πλεον  προγράμματα - τιμολογια - συμβολαια αυξησεις, ξαναλεω είναι παραπληροφορηση να γραφει κανεις ότι το πακετο της προσφορας εχει χρεωση αναγνώρισης.

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ. Τελεια και παυλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι δεν καταλαβαινουν τι διαβαζουν και τι γραφουν:

 

Το τοπικ αφορα μια νεα (φετινη+τρεχουσα) προσφορα, βγαινει ενας και γραφει ότι υπαρχει χρεωση στην αναγνωριση. Δωσατε ένα λινκ 2 ατομα, (σωστο αμεσο της wind ακομα λινκ δεν εδωσε κανεις), ενος τοπικ του ινσομνια που εχει  με Copy-paste μια ανακοινωση  και  ένα νεκρο συνδεσμο "εταιρικων" συνδεσεων....

 

Έδωσα εγώ άμεσο λινκ matrixxx από το site της wind και μάλιστα από τον τιμοκατάλογο που υπάρχει στη σελίδα της προσφοράς για την οποία μιλάμε, ο οποίος φυσικά αναφέρει πως οι ψηφιακές ευκολίες είναι ΔΩΡΕΑΝ.

Για αυτό και ρώτησα για να διευκρινιστεί, αν η χρέωση που λένε τα παιδιά αφορά μόνο συνδέσεις σε παλιά προγράμματα και μου απάντησε αμέσως ένας φίλος πως ναι.

Δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε περαιτέρω λοιπόν. Όποιος πάρει την προσφορά που τρέχει τώρα, όπως την πήραν οι δικοί μου, προφανώς δε θα χρεωθούν κάτι για αναγνώριση κλήσεων και τα σχετικά.

Πήγε φίλη μου να κάνει σύνδεση για την πρωτοετή κόρη της και αφού έδωσε τα απαραίτητα χαρτιά τη ρώτησαν αν έχει router, γιατί όπως της είπαν αν δεν έχει πλέον το χρεώνουν 20 ευρώ! Μου φάνηκε παράξενο, ξέρει κανεις αν αληθεύει?

 

Όπως είπα σε ένα ποστ λίγο πιο πάνω από το δικό σου, ναι χρεώνουν το ρούτερ 20 ευρώ.

Εγώ τους είπα πως πρέπει να παραδώσω το ρούτερ της ontelecoms που είχαν οι δικοί μου στο πατρικό μου, διότι είναι με χρησιδάνειο και θα μείνω χωρίς εξοπλισμό και πως το σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση και με τα πολλά μου το έστειλαν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@Nomoney

 

Είναι κατι που υπαρχει στο τοπικ αρχη αρχη στο #4 ποστ με τις απαραιτητες πληροφοριες που δεν υπηρχαν στο #1.

 

http://www.insomnia.gr/topic/520873-wind-double-play-απο-20€-για-24μηνο-συμβολαιο/page-1?p=53030824#entry53030824

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η WInd σύμφωνα με αυτό:

Link.png Site: Αυξήσεις τιμών WIND

αναφέρει ότι:

Επίσης, από 25 Ιουλίου 2014 θα ισχύσουν οι κάτωθι αλλαγές:

  • Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,50€ για την Ψηφιακή ευκολία «Αναγνώρισης κλήσεων», στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind Double Play M , Wind Telephony L και Wind Telephony M
  • Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,50€ στο πακέτο επιπλέον Ψηφιακών ευκολιών* στα προγράμματα Wind Double Play L, Wind Double Play M , Wind Telephony L και Wind Telephony M.

Ισχύει για τα παλιά προγράμματα. Εμένα άρχισαν να μου τα χρεώνουν το Ιούλιο (έχω το Wind Double Play με 20€ που λήγει σε 1 εβδομάδα).

 

Για τα ποσο παλια προγραμματα ακριβως φιλτατε?

Εχω κι εγω εδω και καποιους μηνες το πακετο των 20€ και δεν ισχυσε ουτε σε μενα οποιαδηποτε αυξηση.

20 πληρωνω και στους τελευταιους λογαριασμους μου και εχω μια χαρα αναγνωριση κλησης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηραν σημερα τον ξαδερφο μου και του ειπαν για το πακετο στα 20 ε μαζι με tablet και τη καρτα με 120 λεπτα προς ολους, χωρις ρουτερ ομως. Ακομα τον ενημερωσαν πως πληρωνει ο ιδιος 6 ευρω στο κουριερ που θα φερει το συμβολαιο για υπογραφη και θα το παρει πισω για παραδοση στα κεντρικα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...