Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

αντιπροσφορά αντιπροσφοράς
ήμουν wind μου λέγαν 27 για 24 μήνες
πήγα και έκανα συμβόλαιο hol
μου δώσανε αντιπροσφορά 20ε για τον πρώτο και μετά 27 για τον δεύτερο δεν δέχτηκα.
και ξαναπήραν μετά από 4 μέρες με αυτήν. δεν κράτησα καν στοιχεία

 

Δηλαδή ήσουν στην wind -πήγες hol  έστω για μια μέρα και ξανα γύρισες στην wind ;

Πλήρωσες κάτι στην hol ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η γραμμή δεν πρόλαβε καν να γυρίσει HOL .

έχω  ακόμα τον εξοπλισμό που μου στείλανε.

επικοινώνησα 4 φορές μαζί τους για να τους τον επιστρέψω και δεν μου απάντησαν ποτέ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matrixxx: Εσένα τα 120' λεπτά στα δώσανε κατευθείαν στο υπάρχων νούμερό σου? Γιατί εμένα μου είπαν ότι αναγκαστικά θα μου στείλουν καινούργια sim και μετά να πάω σε κάποιο κατάστημα Wind για να μου μεταφέρουν τα 120' λεπτά από την νέα sim στον υπάρχοντα f2g αριθμό μου, αν και εφόσον γίνεται.

 

Δύο ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει:

1) Υπάρχει κανείς που να του στείλανε πρώτα νέα sim και μετά να μετέφερε στον υπάρχων αριθμό του τα 120' λεπτά, γίνεται αυτό?

2) Υπάρχει περίπτωση να μην μπορούν να περαστούν τα 120' λεπτά αν το όνομα που έγινε το συμβόλαιο σταθερής είναι διαφορετικό απ' το όνομα στο οποίο ανήκει η sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι μου τα εδωσαν στον κανονικο μου αριθμο, χωρις να μου πουν το παραμικρο.

 

Αυτή είναι μια παροχη που λαμβανουν οσοι εχουν dp παντως, από ό,τι εχουν γραψει και παραπανω μπορεις να κανεις απλα το εξης: πες τους να το αφησουν χωρις να στα δωσουν τα 120λεπτα, μην στα περασουν σε ασχετο νουμερο/νεα καρτα δηλαδή, και μολις ενεργοποιηθείς πηγαινε σε ένα κατάστημα και περασε τα 120 στο κανονικο σου νουμερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου τα εδωσαν στον κανονικο μου αριθμο, χωρις να μου πουν το παραμικρο.

 

Αυτή είναι μια παροχη που λαμβανουν οσοι εχουν dp παντως, από ό,τι εχουν γραψει και παραπανω μπορεις να κανεις απλα το εξης: πες τους να το αφησουν χωρις να στα δωσουν τα 120λεπτα, μην στα περασουν σε ασχετο νουμερο/νεα καρτα δηλαδή, και μολις ενεργοποιηθείς πηγαινε σε ένα κατάστημα και περασε τα 120 στο κανονικο σου νουμερο.

Έτσι όπως λες φίλε το είχα κάνει και εγώ πολύ καλή παροχή πάντως τα 120 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέα από τη wind. Συνδυαστικό Wind W στα 35€ (τελική τιμή για 18 μηνό συμβόλαιο) και σταθερό Double Play με 300 λεπτά σε κινητά & απεριόριστες διεθνείς + ιντερνετ+ αστικά υπεραστικά στα 17€ (24 μήνες συμβόλαιο). Είναι καλά?

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τηλεφώνημα πριν από τρεις ώρες από το προμόσιον της Forthnet . Είμαι συνδρομητής σε άλλη εταιρεία τους λέω . Ποια εταιρεία ? με ρωτάνε . Wind τους απαντάω . οπότε μου λέει πως όλα τα συμβολαια της Wind είναι στον αέρα και μπορώ να φύγω όποτε θέλω . αυτό λεει γίνεται γιατι από τις 20 του μήνα θα ισχύσουν αυξήσεις στα πάγια της Wind και πως υπάρχει ανάλογη ανακοίνωση στο site της WIND. Ξέρετε τίποτα γύρω από αυτό ή ο τύπος πήγε να μου πουλήσει παπά?

 

Είμαι νεος συνδρομητής Wind σε αυτή την προσφορά των 20 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ανακοίνωση για τα εταιρικά προγράμματα.

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=329

 

και για τη σταθερή

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=331

 

 

Αν υπάρχει κάτι για προγράμματα σε ιδιώτες ας το ποστάρει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό εχει αναφερθεί στην προηγουμενη σελιδα, ένα μηνα πριν, 26-6 με το που βγηκε η ανακοινωση. Δεν αφορα το πρόγραμμα του τοπικ.

 

Στην αρχή μου είπε ή το ένα ή το άλλο αλλά του έδειξα την διαφήμιση στο site της wind για το double play που έχει τη μαγική λεξούλα "και".
Μετά το έψαξε και τελικά μου είπε ότι τα mb πάνε σε ξεχωριστή κάρτα SIM.

 

Να ενημερωσω με την ευκαιρια ότι και εγω πριν λιγες ημερες περασα και μου εδωσαν δωρεαν νεα καρτουλα mob broadband, με τα 300MB δωρο ανα μηνα. Μαλιστα με την ενεργοποιηση της εχει και 500ΜΒ δωρο για μια εβδομαδα περα των 300ΜΒ του πρωτου μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω και 'γω με τη σειρά μου τους συμφορουμίτες:

 

Από Wind: Τρέχει προσφορά μέσω τηλεφώνου για Double Play στα 19,90 που περιλαμβάνει απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά, 24Mbps, 5 ώρες κινητά, 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο κινητό σας αν το κάνετε F2G, 300MB κάθε μήνα αναγκαστικά σε νέα sim, δώρο το συγκεκριμένο tablet http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Rubik-7-Black-M07R6.htm ,χωρίς νέο modem, Χωρίς τέλος ενεργοποίησης, με δέσμευση 2 χρόνια.

 

Η αντιπροσφορά που μου έγινε από Forthnet (την οποία και δέχτηκα) είναι: στα 19,90 που περιλαμβάνει απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά, 24Mbps, 5 ώρες κινητά, νέο modem, με δέσμευση 1 χρόνο.

 

Επίσης, για φθηνότερα δίνουν στα 15,90 απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά/διεθνή, αστική χρέωση σε κινητά και δέσμευση 1 χρόνο.

 

 

Υ.Γ. Καλό είναι σε όποιον γίνονται αντιπροσφορές να τις αναγράφει εδώ και την εταιρεία που του την έκανε για να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@giantdi 

εμενα παλι η wind μου εδωσε αυτη την προσφορα προχθες χωρις ταμπλετ + F2g καρτοκινητη.  Τους ειπα να μου κρατησουν την προσφοραν και να με ξαναπαρουν τηλ. μετα απο 2 μερες για να τους απαντησω(αφου μου ζητησαν ολα τα στοιχεια) και αυτοι μου εστειλαν στις 2 μερες το συμβολαιο στο σπιτι. Οπως ηρθε ετσι και ξαναεφυγε .

Επεξ/σία από futureshock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ενημερώσω και 'γω με τη σειρά μου τους συμφορουμίτες:

 

Από Wind: Τρέχει προσφορά μέσω τηλεφώνου για Double Play στα 19,90 που περιλαμβάνει απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά, 24Mbps, 5 ώρες κινητά, 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο κινητό σας αν το κάνετε F2G, 300MB κάθε μήνα αναγκαστικά σε νέα sim, δώρο το συγκεκριμένο tablet http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Rubik-7-Black-M07R6.htm ,χωρίς νέο modem, Χωρίς τέλος ενεργοποίησης, με δέσμευση 2 χρόνια.

 

Η αντιπροσφορά που μου έγινε από Forthnet (την οποία και δέχτηκα) είναι: στα 19,90 που περιλαμβάνει απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά, 24Mbps, 5 ώρες κινητά, νέο modem, με δέσμευση 1 χρόνο.

Να πουμε ότι δεν εχεις πει κατι διαφορετικο από την προσφορα που είχαμε και από την αρχη και γινομαι πιο συγκεκριμένος:

 

1. Θυμιζω ότι για οσους είναι ηδη Forthnet (αφου λες ότι σου εγινε αντιπροσφορά από f σημαινει ότι είσαι πραγματι f) είναι δωρεαν η φορητοτητα κατι που εχει αναφερθεί πολακις και σε διαφορα θεματα.

2. Η διαφορα με το επισημο είναι το ταμπλετ, πραγμα που εχει όμως ηδη αναφερθεί και παλιοτερα στο παρον από άλλα 2 μελη. Διεκδικηστε το...

3. Μια πιθανη διαφορα που μπορει όμως να είναι (είμαι σχεδόν σιγουρος) κατι που εξηγηθηκε καλα (ή ισως ξεχασες να μεταφερεις; πες μας πανω σε αυτό αν θες ), είναι ότι ο δευτερος χρονος στην wind είναι στα 25€, εκτος αν εχεις συνδεση κινητου εκει.

 

 

@futureshock

εχουμε πει πολλες φορες ότι τα 120λεπτα και τα 300ΜΒ στα πουν δεν στα πουν, πας μετα στο κατάστημα και τα τακτοποιείς επισημα και ευκολα σε 1'. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matrixxx: Απλά με το μήνυμά μου έγραψα αναλυτικά την προσφορά για να είναι ευδιάκριτο σε όλους... τα είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post αλλά επειδή πλέον ξεκαθάρισα με την Wind κάποια πράγματα είπα να τα συγκεντρώσω σε νέο μήνυμα για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους.

 

Άρα όπως σωστά είπες και εσύ οι ουσιαστικές διαφορές με την προσφορά στο internet είναι:

- Χωρίς τέλος ενεργοποίησης

- Η τιμή των 20 ευρώ ισχύει και για τον 2ο χρόνο

- Το tablet

(- Και τα 120' σε F2G και τα 300MB σε νέα Sim που άμα δεν τους τα θυμήσεις... δεν στα αναφέρουν)

 

Τα 120 λεπτά σε F2G μετά από επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών μου διευκρίνησαν πως μπορούν να μπουν σε υπάρχων F2G ή αν είναι σε άλλη εταιρεία να γίνει φορητότητα και να μπουν πάλι στο υπάρχων νούμερό σου. Αλλά θα πρέπει το κινητό που θα μπουν τα 120' λεπτά να ανήκει στα ίδια στοιχεία με τα οποία συνάφθηκε το συμβόλαιο σταθερής. Βέβαια υποθέτω θα μπορεί να γίνει και αλλαγή των στοιχείων του κινητού αν πχ ανήκει σε άτομο της ίδιας οικογένειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι τα εχουμε πει παρα πολλες φορες αυτά που λες στο μισο (προς το τελος) ποστ σου για τα 120'. Είναι καθαρα γραμμενα και στην ιστοσελιδα τους.

 

Μην αναλωνόμαστε σε επαναλήψεις - ό,τι ηταν να πουμε σημερα το ειπαμε, τα ιδια λεω και λες, το μονο νέο που εδωσες σημερα είναι τα 20 ευρω για τον δευτερο χρονο, το οποιο όμως μονο αν ειχες κανει το συμβολαιο και ερχοταν ο 13ος λογαριασμος θα ησουν σιγουρος, εκτος αν το εγραφε το συμβολαιο φυσικα. Ισως δεν διαβασες καλα ολο το τοπικ, αλλα ουτε το ακριβως από πανω ποστ που λεω για το τελος ενεργοποιησης το οποιο αναφέρεις παλι ως κατι διαφορετικο ενώ δεν ειναι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι, για τον 2ο χρόνο στα 20 ευρώ το αναγράφει στο συμβόλαιο.

 

Οκ, μπορεί να μην είναι και πολύ διαφορετικό από αυτά που έχουν υποθεί μέχρι τώρα αλλά είναι συμπτηγμένα και μπορεί εύκολα κάποιος να δει και να συγκρίνει προσφορά και αντιπροσφορά.

Εγώ πάντως πριν λίγες που το έψαχνα δεν τα είχα καταλάβει έτσι μέσα από το συγκεκριμένο θέμα και μιας και τα ξεκαθάρισα είπα να τα γράψω αναλυτικά απαντώντας και στις ερωτήσεις που και εγώ είχα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...