Προς το περιεχόμενο

[ssd] toshiba HDTS212EZSTA 128gb 73.90€ - crazy sunday


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε πατριώτη δεν υπάρχει θέμα να αντικαταστήσει έναν ήδη υπάρχοντα συμβατικό 2,5"άρη έστω και σε netbook...

 

Ναι τώρα που φρεσκάρισα λίγο την μνήμη μου θυμάμαι οτι κυρίως το πρόβλημα ήταν στα 12,5άρια στα 9,5 πρέπει να είμαστε εντάξει.εκτός και αν έχετε μηχάνημα καινούργιο με πάχος φύλλου χαρτιού εκεί αλλάζουν τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

όποιος θέλει να πάρει τώρα δίσκο πάει τουλάχιστον σε 256GB και ειδικά για φορητό με ένα slot. Για μένα είναι ανούσιο να γίνεται τέτοιος ντόρος ακόμα για τα 128GB και το 2014...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος θέλει να πάρει τώρα δίσκο πάει τουλάχιστον σε 256GB και ειδικά για φορητό με ένα slot. Για μένα είναι ανούσιο να γίνεται τέτοιος ντόρος ακόμα για τα 128GB και το 2014...

 

Δώσε μου το χρήμα πατριώτη και παίρνω και ένα Τέρας χωρητικότητα  :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα που φρεσκάρισα λίγο την μνήμη μου θυμάμαι οτι κυρίως το πρόβλημα ήταν στα 12,5άρια στα 9,5 πρέπει να είμαστε εντάξει.εκτός και αν έχετε μηχάνημα καινούργιο με πάχος φύλλου χαρτιού εκεί αλλάζουν τα πράγματα

Συγκεκριμένα θέλω να αντικαταστήσω τον Toshiba MK3261GSYN (W 69.85 mm x D 100 mm x H 9.5 mm) σε 13.3"άρι HP ProBook 4330s i3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος θέλει να πάρει τώρα δίσκο πάει τουλάχιστον σε 256GB και ειδικά για φορητό με ένα slot.

Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ 45GB, οπότε εξαρτάται από τις ανάγκες του καθ' ενός.

Πράγματα που δεν τα χρειάζομαι συχνά είναι στο cloud, π.χ. αυτά που κάποιοι τα κρατάμε «μήπως χρειαστούν κάποια στιγμή» (και ποιός δεν το κάνει; ).

 

Αν χρειάζεται κάποιος απλώς αποθηκευτικό χώρο, η καλύτερη επιλογή είναι ένας δίσκος. Και οι εξωτερικοί έχουν πια προσιτότατες τιμές για όσους δεν θέλουν να είναι «στα σύννεφα» ούτε τα σπανίως χρησιμοποιούμενα αρχεία τους. (και οι εσωτερικοί μπορούν με ελάχιστα € να γίνουν εξωτερικοί)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια δεν είναι και η τέλεια προσφορά αφού:

http://www.alternate.de/Toshiba/Q-Series-2-5-SSD-128-GB/html/product/1089835/?

Αυτοί θα φθηνήνουν τάχιστα,αλλά όποιος βιάζεται ας τον αγοράσει.

Παρήγγειλα κι εγώ έναν αλλά ενδέχεται να μην τον πάρω. Μάλλον θα καταλήξω σε SSD mSata (Thinkpad L520, περσινή προσφορά € 336.-)

Ευχαριστώ πάντως τον TS που είναι και ο αγαπητός μας Moderator.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/

Δώσε μου το χρήμα πατριώτη και παίρνω και ένα Τέρας χωρητικότητα  :P

Αν μου λείπουν πατριώτη δεν θα αγοράσω γενικώς, αλλά εαν έχω τα 75 θα έχω και τα 110 για διπλάσια χωρητικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/

Αν μου λείπουν πατριώτη δεν θα αγοράσω γενικώς, αλλά εαν έχω τα 75 θα έχω και τα 110 για διπλάσια χωρητικότητα.

 

Για ποιό μοντέλο λες ίδιας μάρκας-σειράς ή άλλης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μου το χρήμα πατριώτη και παίρνω και ένα Τέρας χωρητικότητα  :P

ρε μάστορα, το ίδιο κατάστημα είχε πριν 2-3 βδομάδες τον intel 520 στα 180γιγα με 99 ευρώ, δεν είναι τπτ το τρελό τα 77 ευρώ για 128 γιγα, άσε που ο ιντελας έχει 5 χρόνια εγγύηση από την εταιρεία με το καλύτερο rma μαζί με την logitech..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε imac λετε να μπαινει ? Γιατι λεει μονο για windows !!!? Γιατι ??

 

 

5.0 out of 5 stars Truly amazing piece of kit!!!!! 3 Feb 2014

By Gary Parkinson

Amazon Verified Purchase

Bought this as an upgrade for a mac mini, took out the old 5400 drive, downloaded a copy of OSX and did a clean install, bought the 128 GB version as I only needed it for OS, documents, music and photos are all on different drives. All I can say at the moment is wow!!!!, was a little bit thicker than the original spin drive so had to remove more of the mac mini than I had anticipated to get it into the same place but now it's in my boot speed has increased no end. Everything is just so snappy now, programs load super fast, safari and chrome are really quick. Did a Black Magic Speed Test before the change and after to compare, I was getting between 30 and 40 Mb/sec read and about the same write with the old drive, when I got the mac originally I thought that was quick enough but now with the SSD I'm getting 490-500 MB/sec read and 501+ write speeds. It is truly amazing the improvement it has made and silent to boot. It's a win win all round. Highly recommended without hesitation. If you want a well priced fast ssd then this is the one.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου διαφεύγει κάτι στον τσιγκούνη ξεκινάει απο τα 76 μήπως μπήκε κάνας χάκερ στον λογαριασμό σου γιατί θα μου στρίψει βραδιάτικα.

 

https://www.skroutz.gr/s/3961343/Toshiba-Q-Series-128GB.html?keyphrase=TOSHIBA+HDTS212EZSTA

 

 

Μπορει ο δισκος να ειναι ο "καλυτερος" στην κατηγορια του αλλα προσφορα δεν υπαρχει σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Η γνωμη μου ειναι οτι οπως δειχνουν τα πραγματα με τους ssd θα δουμε πολυ καλυτερες προσφορες(το ειχε αναφερει και ο matrixxx παλαιοτερα αν θυμαμαι σωστα).

Αν καποιος δεν βιαζεται ν'αγορασει καλυτερα να περιμενει.....αν οχι οπως αναφερει και ο matrixxx ο συγκεκριμενος θα ειναι μια καλη επιλογη μαζι με τον 840 evo.

Δεν παυει ομως να ΜΗΝ ειναι προσφορα.

Θα συμφωνησω και με τις δυο ανωθεν  αναφορες των Captain Nemo και HERTHAN,δεν υπαρχει καμμια προσφορα.Κατα την γνωμη μου παντα,προσεξτε καλα πριν αγορασετε,γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o matrix το λεει απο την αρχη ,μονο για οποιον θελει ssd εδω κ τωρα,για αυτον τον δισκο κ τιμη απο ελλαδα μια χαρα προσφορα ειναι αν εχεις eshop point στην περιοχη σου αλλιως δεν λεει

 

θα συμπληρωνα επισης οτι οποιος εχει ssd που τον καλυπτει ως χωρητικοτητα να μην κανει κινηση γιατι διαφορες σε πραγματικες συνθηκες κ καθημερινη χρηση δεν θα δει αξιολογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...