Προς το περιεχόμενο

Western Digital Black² 1.12TB Hybrid (WD1001X06XDTL) απο 211,57€ στα 142,77 € 33% πτώση Ε-Gate/M-G [τελος-ακυρο κατι τετοιο]


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι για άτομα που θέλουν και ταχύτητα και χώρο αλλά έχουν υποδοχή για ένα μόνο δίσκο.Τώρα τεχνικές λεπτομέρειες δεν τις γνωρίζω και εγώ πρέπει να διαβάσουμε.

 

The architecture is both novel and pretty impressive. Each drive is managed by a controller that plays traffic cop, directing the IO to each drive from the single SATA port. The drive comes in just the single 1TB/120GB capacity point and has a 9.5mm 2.5" form factor. 

 

Ο τελευταίος σύνδεσμος τα εξηγεί είναι με μία σύνδεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι καθαρά για φορητούς και για όποιον έχει περιορισμό χώρου για σταθερούς αξίζει καλύτερα δύο κομμάτια νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η νέα μόδα υβριδικών δίσκων που διαθέτουν γρηγορο SSD δισκο για το λειτουργικό και μηχανικό για αποθηκη.Νομίζω οτι το είχε βγάλει και σε ενα newsletter το e-shop.Ο δικος μου προβληματισμος σ'αυτα τα υβρίδια είναι η θερμοτητα που αναπτυσετε απο τον μηχανικο δισκο μετα απο πολυωρη χρηση και πως θα επηρεαsει τη λειτουργια και το χρονο ζωης του ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε λογικα θα συμφερει καλυτερα σε laptop φανταζομαι. :unsure:

 

Και για ps3 δεν είναι άσχημος. Να πω την αλήθεια τον κοίταζα -περίπου τα Χριστούγεννα που πρωτοκυκλοφόρησε- για αντικαταστάτη δίσκου στο ps3 μου αλλά τότε είχε περίπου 300€ και τελικά δεν τον πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δειτε και αυτό:

 

Great idea, poor performance, 11 Mar 2014

 

By 

David Vondra (London) - See all my reviews

 

Amazon Verified Purchase(What is this?)

This review is from: WD Black2 Dual 2.5-inch, 9.5mm, 1TB Sata, 6Gb/Sec Hard Drive and 120GB SSD Internal Hard Drive - Retail Box (Personal Computers)

I knew that it's not going to perform as it was only SSD but what happened was true disappointment. I am using this as a DJ with Serato DJ and controller so hoped instead external hdd I could put system on ssd and all my music on 1tb hdd.

System on ssd worked fine, faster than my previous hdd - no issues with that.

 

Issues started when trying to play mp3 files from hdd part - as soon as there was something going on access was occasionally interrupted and mp3 (serato or windows media player) would pause for split second.

Also hdd seems to be asleep and there was always about a second starting time if not used constantly.

That was happening despite all drivers updated, win 8.1 and high end laptop with quad core i7 and 8GB ram.

 

Finally I returned this Black2 dual, ordered much cheaper 250GB ssd, removed dvd rom and put my old 1tb hdd instead. Sorted.

 

Thumbs down for WD in this case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...