Προς το περιεχόμενο

Ταινίες από το PC στην TV


fotodv7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να βλέπω ταινίες από το PC στην τηλεόραση. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ HDMI 10 μέτρων καθώς το PC είναι στο δωμάτιο και η TV στο σαλόνι... To θέμα είναι ότι δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση με βγάλε-βάλε καλώδια.

 

Η τηλεόραση είναι SONY BRAVIA, δέχεται USB αλλά παίζει μόνο τραγούδια και εικόνες. Έχω δοκιμάσει όλους τους τύπους των βίντεο και δεν υποστηρίζει κανέναν. 

 

Έχω ακούσει κάτι για ασύρματες συσκευές που κάνουν την ίδια δουλειά με το HDMI. 

 

Για να μη πολυλογώ θα ήθελα να μου προτείνετε τρόπους για να βλέπω τις ταινίες από το PC στην ΤV....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβασε και αυτο

 

http://www.insomnia.gr/topic/500975-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-smart-tv-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%89-wifi-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/


 

 

Έχω ακούσει κάτι για ασύρματες συσκευές που κάνουν την ίδια δουλειά με το HDMI. 

 

 

 

ασυρματο hdmi ? πανακριβο απ'οσο θυμαμαι


Η παρε εναν media player με κανα 50 Ε (και πιο φθηνα) να τελειωνεις.Ειδικα αν δεν εχεις κανεις σοφιστικε ρυθμισεις στο (ht)pc ..


 

 

Η τηλεόραση είναι SONY BRAVIA, δέχεται USB αλλά παίζει μόνο τραγούδια και εικόνες. Έχω δοκιμάσει όλους τους τύπους των βίντεο και δεν υποστηρίζει κανέναν. 

 

 

 

 

Μηπως παιζει να ξεκλειδωνει ο usb player ? Για ψαχτο λιγο , δεν χανεις τιποτα..

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Για τον αποκωδικοποιητή το 'πιασα. Για το media player όχι... Πως δουλεύει; 

 

Η τηλεόραση είναι SONY BRAVIA KDL-40X4500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Media player : Φαντάσου ενα αποκωδικοποιητή χωρίς τη δυνατότητα να αναπαράγει τηλεοπτικά καναλια

 

Η αλήθεια είναι οτι οι δυνατότητες και η αποτελεσματικότητα ενος media player στην αναπαραγωγή ταινιών ειναι πολύ καλύτερες σε σχέση με τους αποκωδικοποιητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πάσα πιθανότητα το usb της τηλεόρασής σου υποστηρίζει και video, απλά είναι κλειδωμένο. Το ίδιο συνέβη και με την δική μου LG και το ξεκλείδωσα εγώ, οπότε τώρα αναπαράγει τα πάντα.

Πες μας το μοντέλο της τηλεόρασής σου μήπως υπάρχει τέτοια δυνατότητα κ στη δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...