Προς το περιεχόμενο

TitanFall 2


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα που είχα περισσότερο χρόνο να ασχοληθώ και για όποιον μπορεί να ενδιαφέρει, επιβεβαιώνω ότι, μετά και τα τελευταία update, η απόδοση του παιχνιδιού είναι πολύ καλή, ακόμα και με το insane setting, σε αντίστοιχο μηχάνημα - πράγμα που ΔΕΝ ίσχυε με την αρχική έκδοση, για πολύ κόσμο.

 

Στο μηχάνημα της υπογραφής και με τα setting που βλέπετε στα παρακάτω screenshot, έχω (σε συνθήκες που καλύπτουν κάθε επίπεδο υπολογιστικού φόρτου στο multiplayer τμήμα) : 75-145 fps, 7,1-7,9gb ram, 7,5-7,9gb vram. Ωστόσο, σποραδικά έχω ακόμα κάποιο στιγμιαίο stuttering, το οποίο θεωρώ ενοχλητικό. Οπότε, θα προτιμήσω το Texture Quality να το ορίσω στο Very High, με τα υπόλοιπα setting στις ίδιες τιμές, όπου όλα κυλάνε τελείως ομαλά.

Αυτά, σε βασική εγκατάσταση και χωρίς να τρέχω τίποτα επιπρόσθετο.

Φαίνεται ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και στον τεχνικό τομέα...

 

post-275810-0-13562300-1483037534_thumb.jpg

post-275810-0-67956800-1483037530_thumb.jpg

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Πήρα το παιχνίδι τις προάλλες με την προσφορά της origin. πολύ ωραίο παιχνιδάκι. Δεν ξέρω πως ήταν στα πρώτα releases αλλά το γεγονός ότι παίζει συνεχώς στα 110-144fps @ 1440p στα very - high / insane δείχνει καλή δουλειά.

 

Επίσης πολύ ωραίο campaign μέχρι στιγμής, συνιστάτε σε όσους αρέσκονται σε αυτό και δεν είναι τόσο του Multiplayer όπως εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω για πσ4, το campaign ειναι εκπληκτικο, πραγματικα απιστευτο το δεσιμο με τον BT

 

multy καθως εχω λιωσει cod το βρηκα πολυ βατο αν και περιμενα να suckaro, το k/d μου ειναι πολυ ψηλο κατι που δεν περιμενα,

 

39 lvl atm, mozambique <3

 

υπολογιστη/κονσολα fps addicts πρεπει να το δοκιμασουνε 9/10 overall απο εμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω για πσ4, το campaign ειναι εκπληκτικο, πραγματικα απιστευτο το δεσιμο με τον BT

 

multy καθως εχω λιωσει cod το βρηκα πολυ βατο αν και περιμενα να suckaro, το k/d μου ειναι πολυ ψηλο κατι που δεν περιμενα,

 

39 lvl atm, mozambique <3

 

υπολογιστη/κονσολα fps addicts πρεπει να το δοκιμασουνε 9/10 overall απο εμενα

Πόσο έχει με την έκπτωση στο ps4?? Ρωτώ γιατί δεν είμαι σπίτι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 μου βγηκε με την ισοτιμια νομιζω

Αχα! Μερσι!

Μου έχει δώσει ενας φίλος το account του..και το έχει το παιχνίδι..κ το βαζω να δω αν άλλαξε κάτι από την beta..

(Το έχω στο pc αλλά δεν έχω παρέα να το παίξω)

Και ίσως το πάρω,αν και θα σπάσω τα δάχτυλα μου με το gamepad :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ κοιτα, πιστευω αξιζει, εχει κ αρκετουτσικο κοσμο πολυ περισσοτερο απο υπολ. νομιζω, χθες το βραδυ ειχε online 20k λαο σημερα το πρωι (0900) ειδα περιπου 5-6k 

 

ο χειρισμοσ ειναι ο κλασσικος dualshock δε νομιζω να εχεις θεμα 

 

αν το παρεις στειλε πμ να σε κανω αντ  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ κοιτα, πιστευω αξιζει, εχει κ αρκετουτσικο κοσμο πολυ περισσοτερο απο υπολ. νομιζω, χθες το βραδυ ειχε online 20k λαο σημερα το πρωι (0900) ειδα περιπου 5-6k

 

ο χειρισμοσ ειναι ο κλασσικος dualshock δε νομιζω να εχεις θεμα

 

αν το παρεις στειλε πμ να σε κανω αντ :D

Ε δεν έχω συνηθίσει να παίζω fps στην κονσόλα..και στο pc δε τα παίζω με το gamepad xD..

Το aim assist που είχε στην beta ήταν αρκετά καλό.. Έκοβα κόσμους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να πω ειναι λιγο, 

 

το παιχνιδι ειναι τρομερο, μετα απο 2ο gen το απολαμβανω παρα πολυ, το bounty hunt παιζει να εγινε το αγαπημενο μου mode, με live fire + ctf να ακολουθουν, το κανω τοσο κεφι που προσπαθω να ανεβαζω ολα τα οπλα, 2-3 ειναι σκουπιδια γενικοτερα

 

επισης οι τιτανες ειναι ψιλο-ξεχωριστοι, παιζεις και βλεπεις διαφορες απο τους υπολοιπους, πολυ καλη δουλεια

 

scorch <3

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από κάποιο καιρό αδράνειας, έχω επιστρέψει στο παιχνίδι. Με χαρά μου διαπίστωσα ότι έχουν προσθέσει content (όχι με το κιλό, αλλά υπάρχουν νέα maps, modes, unlockables κλπ.) ΔΩΡΕΑΝ. Και σαν να μην έφτανε αυτό, έχει γίνει περαιτέρω optimization στο τεχνικό τμήμα του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα, πλέον, να μπορώ να το τρέχω άνετα και με insane settings, στο σύστημα της υπογραφής (πριν λίγους μήνες, που είχα ασχοληθεί τελευταία φορά, είχε κάποιο εμφανές stutter - ειδικά μετά από ώρα παιχνιδιού σε insane. Πλέον, δεν υπάρχει).

 

Και συνεχίζει να είναι πολύ διασκεδαστικό το multiplayer του, για εμένα, παρά το ότι έχω φτάσει Gen6 ( καλά - μην κράζετε :P ).

 

Αν κάποιος είναι σε κάποιο πιο ενεργό και αξιόλογο clan, θα με ενδιέφερε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρασκευη εχει κ αλλο free content + καποια paid ( northstar prime, avatar + banners)

 

https://www.youtube.com/watch?v=fCCckqclBoA

Αυτό το παιχνίδι είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει εδώ και χρόνια, τελικά...

 

(Κανα clan της προκοπής, παίζει; Με Έλληνες, κατά προτίμηση...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...