Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έξω ναι. Μέσα εξαρτάται. Αν θες παιχνίδια τότε αυτό είναι καλύτερο: http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200028619

 

Αν δε θες επίσης full hd στις 15 ίντσες τότε επίσης πρέπει να δεις κάτι άλλο.

 

Σε κάθε άλλη περίπτωση είναι ΟΚ για τα λεφτά του ~470€

Χμμ ενδιαφέρον φένεται, με προβληματίζει όμως αυτό:

"Μπαταρία 2 κελιών Li-Polymer."

 

Μηπως αυτό υπονοεί μικρή διάρκεια μπαταρίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά λαπτοπ με μπατζετ μέχρι 1000-1100(και μετρητοίς) . Η ξεχωριστή κάρτα γραφικών δε με μοιάζει γιατί δεν παίζω παιχνίδια και πιστεύω για κανα strategy οι ενσωματωμενες της Intel στους skylake είναι αρκετές. Με νοιάζει να είναι ελαφρύ και μικρο γιαυτο θέλω 13,3(το πολυ 15 αν ξέρω ότι είναι συμμαζεμενο), να έχει καλό πληκτρολόγιο και αρκετά καλή οθόνη fhd (παραπάνω το θεωρω overkill και δνε θέλω να μπλεκω με scaling problems).

 

Αυτό όμως που με προβληματιζει όμως είναι trackpad και μπαταρία. Θέλω να είναι επιπέδου macbook air.

 

Το μόνο που ίσως βρήκα να με καλύπτει είναι το Dell xps 13 fhd αλλά το πουλάνε με μεγάλο καπέλο στην Ευρώπη και ειδικά στην Ελλάδα.

 

Σκέψεις/προτάσεις ευπρόσδεκτες.

http://www.computeruniverse.net/products/90596114/lenovo-thinkpad-l440-20at004wge.asp 699 € + 11.99 € αν πληρώσεις με Bank Transfer ή + 20.53 € αν πληρώσεις με PayPal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση παιζει να γινεται να κανω παζαρια στο e-shop.gr με τηλεφωνο?

Μειωσεις τιμων? Δωρο θηκη? 

...

Oχι σε όλα, παζάρι παίζει μόνο σε Κοτσόβολο, Cosmodata & υπό συνθήκες -ανάλογα με το προϊόν- σε MediaMarkt και φυσικά όχι από το τηλέφωνο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.insomnia.gr/topic/597037-έρχεται-νέος-φόρος-σε-υπολογιστές-και-tablet-λόγω-«πε/

 

Είναι που είναι πάμφθηνα όλα στην Ελλάδα, ας βάλουμε και ένα φόρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..ψαχνω για gaming laptop στα 700 ευρω..εχω βρει αυτο εδω..http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200028673&t=LENOVO%20Z51-70%2080K600HRPB%2015.6%27%27%20FHD%20INTEL%20CORE%20I7-5500U%204GB%201TB+8GB%20AMD%20R9%20M375%204GB%20NO%20OS  εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα.....φίλος που το πρότεινα το Link.png Site: MSI στα 499€ είδε και το Link.png Site: FUJITSU από το e-shop που συζητάγατε παραπάνω. Ποιο θεωρείτε καλύτερο λαπτοπ. Οι κάρτες είναι ίδιου επιπέδου? τι σημαντικές διαφορές έχουν? Δεν μπορώ να του απαντήσω εγώ για αυτό ζητάω άλλη μια φορά την βοήθειά σας.

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα.....φίλος που το πρότεινα το Link.png Site: MSI στα 499€ είδε και το Link.png Site: FUJITSU από το e-shop που συζητάγατε παραπάνω. Ποιο θεωρείτε καλύτερο λαπτοπ. Οι κάρτες είναι ίδιου επιπέδου? τι σημαντικές διαφορές έχουν? Δεν μπορώ να του απαντήσω εγώ για αυτό ζητάω άλλη μια φορά την βοήθειά σας.

 

ευχαριστώ

έχει γίνει μεγάλη συζήτηση πιο πίσω σχετικά με αυτά τα 2 λάπτοπ.

το msi έχει καλύτερο επεξεργαστή, σε όλα τα άλλα το fujitsu είναι καλύτερο.

 

απο εδώ και μετά έγινε η συζήτηση http://www.insomnia.gr/topic/522438-βοηθεια-για-αγορα-φορητου-υπολογιστη/?p=54572790

εγώ θα έπαιρνα το fujitsu αν δε ενδιαφερόμουν για παιχνίδια, και αν ενδιαφερόμουν, κανένα απο τα 2.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα.....φίλος που το πρότεινα το Link.png Site: MSI στα 499€ είδε και το Link.png Site: FUJITSU από το e-shop που συζητάγατε παραπάνω. Ποιο θεωρείτε καλύτερο λαπτοπ. Οι κάρτες είναι ίδιου επιπέδου? τι σημαντικές διαφορές έχουν? Δεν μπορώ να του απαντήσω εγώ για αυτό ζητάω άλλη μια φορά την βοήθειά σας.

 

ευχαριστώ

Σίγουρα τo MSI..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

ψαχνω ενα λαπτοπ, δεν μας ενδιαφερει τοσο η μαρκα αρκει να αντεχει σε χρονο.

Οσο κι'αν εψαξα δεν βρηκα λαπτοπ με παραπανω απο 2 χρονια εγγυηση, υπαρχει καποιο αλλο με 3 ή παραπανω?

Σαν χαρακτηριστικά βλεπω σε ι5 ή ι7 με τουλαχιστων 4gb ram.

 

υπαρχει καποιο laptop με αυτα τα κριτηρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...