Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK και αυτό, μην κοιτάς γενιές και ονομασίες Intel Core i7-4720HQ & Intel Core i7-6700HQ είναι επεξεργαστές ίδιων -υψηλών- επιδόσεων (http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2379&pid2=2289&compare=core-i7-6700hq-4-core-2-6ghz-vs-core-i7-4720hq-4-core-2-6ghz)...

 

 

Αν εννοείς αυτό: http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-15-r219nv-156-i5-5200u4gb500gbhd-5500/prod7261899pp/ είναι εξαντλημένο σαν καινούριο και διαθέσιμο μόνο σαν εκθεσιακό...

Την αναβάθμιση του δεν θα την έλεγα και εύκολη ακόμα και για κάποιον έμπειρο:https://www.youtube.com/watch?v=ryYrCMvXBrkhttps://www.youtube.com/watch?v=WyjRAxmpYQQ

Να αυτό λεω._Το έχω βρει ετοιμοπαραδοτο. Πως σας φαίνεται? Υπάρχει καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτα με λογισμικό?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για το feedback, καλό και το 17άρι GP72, αλλά με απασχολεί ότι φοράει την GTX950 ενώ το GE62 έχει την GTX960 και 128GB SSD για 150 ευρώ παραπάνω, από τα οποία 60 με 70 ευρώ κανει μόνο ο SSD και έχει και λειτουργικό πάνω. 

Η GTX960 έχει μεγάλη διαφορά απο την 950 σε games  ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αυτό λεω._Το έχω βρει ετοιμοπαραδοτο. Πως σας φαίνεται?

Ετοιμοπαράδοτο αλλά όχι σαν καινούριο σφραγισμένο στη συσκευασία του αλλά μόνο σαν εκθεσιακό (με ότι αυτό συνεπάγεται) στα 445 €...

Μέτρια χαρακτηριστικά, μέτρια ποιότητα κατασκευής, δύσκολη αναβάθμιση ακόμα και για έμπειρους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμοπαράδοτο αλλά όχι σαν καινούριο σφραγισμένο στη συσκευασία του αλλά μόνο σαν εκθεσιακό (με ότι αυτό συνεπάγεται) στα 445 €...

Μέτρια χαρακτηριστικά, μέτρια ποιότητα κατασκευής, δύσκολη αναβάθμιση ακόμα και για έμπειρους...

 

Καλύτερη πρόταση λοιπόν σε αυτά τα χρήματα απο Ελλαδα με αυτά τα χαρακτηριστικά και windows?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύτερη πρόταση λοιπόν σε αυτά τα χρήματα με αυτά τα χαρακτηριστικά και windows?

http://bestdeals.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=40702 499 €

 

P.S: To πληκτρολόγιο είναι Αγγλικό (UK)...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι!

Ψάχνω μικρό thinkpad(<=14") , σχετικά καλό,καινούριο(όχι μεταχειρισμένο,εντός εγγύησης),όχι πάνω από 650 ευρώ,με φυσικά πλήκτρα για το trackpoint.Αποκλειστικά και μόνο για office και παρουσιάσεις.

Έχω βρει αυτό που ψάχνω στο ebay σε καλούς πωλητές αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι.

Έχετε κάτι υπόψιν σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά απο 45 ημέρες, και αφότου σας επρηξα κάμποσες φορες εδω μεσα, αγαπητοί @kostas93 , @kstgr, @zacharis και όσοι αλλοι παρακολουθήσατε το θέμα, κατάφερα τελικά επιτέλους να πάρω πίσω τα χρήματα μου απο το e-shop. Και για να λεμε τα πραγματα ως εχουν, επειδη θελω να ειμαι δικαιος με το μαγαζι, μιας και τοσο καιρο του αξιζε γερο θαψιμο, τώρα να σημειώσω ότι στο τηλέφωνο που μου εκαναν ηταν ευγενεστατοι, μου ζητησαν απειρες φορες συγνωμη και ειπαν οτι ντρεπονται για την ταλαιπωρια μου. Στο δε, αιτημα μου για επιστροφη χρηματων, παρα το οτι αρχικα μου διναν πιστωτικο, ανταποκριθηκαν αμέσως. Οπότε, εστω και στο τέλος, συμπεριφερθηκαν επαγγελματικά. Οφειλω να πω ενα μπραβο, γιατι στην Ελλαδα ζουμε, ξερουμε τι επικρατει. Για το δε, service της Fudjitsu στην Ελλάδα.... για κλάματα.

 

Δε ξερω αν επαιξε μεγαλο ρολο η καταγγελια μου, και τα υπολοιπα που εκανα, παντως καλο ειναι να υπαρχει σαν feedback η ιστορια μου για καθε αλλο παιδι που θα αντιμετωπισει προβλημα και δε θα βγαζει ακρη. Υπομονη, και τα καταφερνουμε, αν εχουμε το δικιο με το μερος μας. :)

 

Οποτε, τωρα παμε για αλλο λαπτοπ, δεν το κουναω απο αυτο το τοπικ απ οτι φαινεται :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το msi και σιγουρα καλυτερο σε ποιοτητα κατασκευης και σαν εταιρεια αλλα η καρτα και ο επεξεργαστης που βεβαια ο επεξεργαστης δεν μας νοιαζει αλλα μας νοιαζει η καρτα. αυτο που εχει βγαλει προσφορα το eshop σε crazy sundays πως σου φαινεται? http://www.e-shop.gr/laptop-lenovo-y70-70-80du00mwpb-173-fhd-core-i7-4720hq-8gb-512gb-ssd-nvidia-gtx960-4gb-win10-p-PER.910615 17 αρι και εχει και 512 ssd αλλα επεξεργαστη 4ης γενιας

εχω διαβασει οτι τα lenovo σειρας y ερχονται με δωρο εξωτερικο dvd το ειχα διαβασει σε αυτο το τοπικ κιολας αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος

Σου γράφω από αυτό το laptop, το έχω λίγο καιρό, δεν έχω φορτώσει παιχνίδια λόγω έλλειψης χρόνου για να σου μιλήσω με αριθμούς, αλλά για τα λίγα που το έχω χρησιμοποιήσει το θεωρώ καλή επένδυση. Να σου πω βέβαια ότι το πρώτο που παρέλαβα ήταν ελαττωματικό και μου το αντικατέστησαν με καινούριο και ευτυχώς απροβλημάτιστο. Δεν ξέρω αν αυτό σε βάζει σε σκέψεις, απλώς στο λέω. Πράγματι ισχύει αυτό με το dvd. 

 

 

Mετά απο 45 ημέρες, και αφότου σας επρηξα κάμποσες φορες εδω μεσα, αγαπητοί @kostas93 , @kstgr, @zacharis και όσοι αλλοι παρακολουθήσατε το θέμα, κατάφερα τελικά επιτέλους να πάρω πίσω τα χρήματα μου απο το e-shop. Και για να λεμε τα πραγματα ως εχουν, επειδη θελω να ειμαι δικαιος με το μαγαζι, μιας και τοσο καιρο του αξιζε γερο θαψιμο, τώρα να σημειώσω ότι στο τηλέφωνο που μου εκαναν ηταν ευγενεστατοι, μου ζητησαν απειρες φορες συγνωμη και ειπαν οτι ντρεπονται για την ταλαιπωρια μου. Στο δε, αιτημα μου για επιστροφη χρηματων, παρα το οτι αρχικα μου διναν πιστωτικο, ανταποκριθηκαν αμέσως. Οπότε, εστω και στο τέλος, συμπεριφερθηκαν επαγγελματικά. Οφειλω να πω ενα μπραβο, γιατι στην Ελλαδα ζουμε, ξερουμε τι επικρατει. Για το δε, service της Fudjitsu στην Ελλάδα.... για κλάματα.

 

Δε ξερω αν επαιξε μεγαλο ρολο η καταγγελια μου, και τα υπολοιπα που εκανα, παντως καλο ειναι να υπαρχει σαν feedback η ιστορια μου για καθε αλλο παιδι που θα αντιμετωπισει προβλημα και δε θα βγαζει ακρη. Υπομονη, και τα καταφερνουμε, αν εχουμε το δικιο με το μερος μας. :)

 

 

Οποτε, τωρα παμε για αλλο λαπτοπ, δεν το κουναω απο αυτο το τοπικ απ οτι φαινεται :D

Μπράβο σου που τους κυνήγησες και παρόλη την ταλαιπωρία σου, αναγνωρίζεις την τελευταία τους προσπάθεια να μη σε χάσουν από πελάτη. Χαίρομαι πολύ που βρήκες άκρη, αλήθεια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι!

Ψάχνω μικρό thinkpad(<=14") , σχετικά καλό,καινούριο(όχι μεταχειρισμένο,εντός εγγύησης),όχι πάνω από 650 ευρώ,με φυσικά πλήκτρα για το trackpoint.Αποκλειστικά και μόνο για office και παρουσιάσεις.

Έχω βρει αυτό που ψάχνω στο ebay σε καλούς πωλητές αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι.

Έχετε κάτι υπόψιν σας;

https://www.computeruniverse.net/products/90596114/lenovo-thinkpad-l440-20at004wge.asp 729 € + 11.99 € αν πληρώσεις με Bank Transfer ή + 20.53 αν πληρώσεις με PayPal

 

Δες και αυτά:

 

13.3"

https://www.computeruniverse.net/products/90623301/hp-probook-430-g3-p5t00es.asp

 

14"

https://www.computeruniverse.net/products/90623302/hp-probook-440-g3-p5s99es.asp

 

 

P.S: Eγώ δεν θ΄αγόραζα ποτέ laptop από ebay...

 

Mετά απο 45 ημέρες, και αφότου σας επρηξα κάμποσες φορες εδω μεσα, αγαπητοί @kostas93 , @kstgr, @zacharis και όσοι αλλοι παρακολουθήσατε το θέμα, κατάφερα τελικά επιτέλους να πάρω πίσω τα χρήματα μου απο το e-shop. Και για να λεμε τα πραγματα ως εχουν, επειδη θελω να ειμαι δικαιος με το μαγαζι, μιας και τοσο καιρο του αξιζε γερο θαψιμο, τώρα να σημειώσω ότι στο τηλέφωνο που μου εκαναν ηταν ευγενεστατοι, μου ζητησαν απειρες φορες συγνωμη και ειπαν οτι ντρεπονται για την ταλαιπωρια μου. Στο δε, αιτημα μου για επιστροφη χρηματων, παρα το οτι αρχικα μου διναν πιστωτικο, ανταποκριθηκαν αμέσως. Οπότε, εστω και στο τέλος, συμπεριφερθηκαν επαγγελματικά. Οφειλω να πω ενα μπραβο, γιατι στην Ελλαδα ζουμε, ξερουμε τι επικρατει. Για το δε, service της Fudjitsu στην Ελλάδα.... για κλάματα.

 

Δε ξερω αν επαιξε μεγαλο ρολο η καταγγελια μου, και τα υπολοιπα που εκανα, παντως καλο ειναι να υπαρχει σαν feedback η ιστορια μου για καθε αλλο παιδι που θα αντιμετωπισει προβλημα και δε θα βγαζει ακρη. Υπομονη, και τα καταφερνουμε, αν εχουμε το δικιο με το μερος μας. :)

 

Οποτε, τωρα παμε για αλλο λαπτοπ, δεν το κουναω απο αυτο το τοπικ απ οτι φαινεται :D

Είδες άπιστε...Θωμά που τελικά ισχύουν 100% οι εγγυήσεις και οι νόμοι αν -φυσικά- κινηθείς όπως πρέπει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Θα ηθελα την γνωμη σας για το παρακατω laptop

 

http://bestdeals.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=40702

 

Αν κατα την γνωμη σας ειναι καλο και τελικα το αγορασω τι θα χρειαστω για να τοποθετησω κι εναν HDD στην θεση του optical dvd ή αν μπαινει καπου αλλου?

 

Υπαρχει καποια αλλη αξιολογη προταση μονο απο Ελλαδα με λειτουργικο και περιπου στα ιδια χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ειναι, ειδικα για Ελλαδα. Το γνωστο MSI απο εξωτερικο ειναι καλυτερο.

 

Κι εφοσον θες Ελλαδα και Windows ειναι καλη επιλογη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μιας και εδώ είχαμε συζητήσει το θέμα της αγοράς υπολογιση θέλω να αναφέρω πως εxω πρόβλημα με αγορά υπολογιση msi απο computeruniverse ο υπολογισης ηρθε με καμένα Pixel στην οθόνη τα οποία αντιλήφθηκα την δέυτερη μέρα(ή κάηκαν την δέυτερη μέρα) ενώ φάινεται να υπάρχει και πρόβλημα στην απόδοση του καθώς "κολλάει" . Μόλις τώρα έστειλα και emial στον πωλητή τι με συμβουλέυετε να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μιας και εδώ είχαμε συζητήσει το θέμα της αγοράς υπολογιση θέλω να αναφέρω πως εxω πρόβλημα με αγορά υπολογιση msi απο computeruniverse ο υπολογισης ηρθε με καμένα Pixel στην οθόνη τα οποία αντιλήφθηκα την δέυτερη μέρα(ή κάηκαν την δέυτερη μέρα) ενώ φάινεται να υπάρχει και πρόβλημα στην απόδοση του καθώς "κολλάει" . Μόλις τώρα έστειλα και emial στον πωλητή τι με συμβουλέυετε να κάνω?

Nα περιμένεις την απάντηση τους, θα σου το αλλάξουν σίγουρα, το πως θα γίνει η αλλαγή θα σου το εξηγήσουν αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μιας και εδώ είχαμε συζητήσει το θέμα της αγοράς υπολογιση θέλω να αναφέρω πως εxω πρόβλημα με αγορά υπολογιση msi απο computeruniverse ο υπολογισης ηρθε με καμένα Pixel στην οθόνη τα οποία αντιλήφθηκα την δέυτερη μέρα(ή κάηκαν την δέυτερη μέρα) ενώ φάινεται να υπάρχει και πρόβλημα στην απόδοση του καθώς "κολλάει" . Μόλις τώρα έστειλα και emial στον πωλητή τι με συμβουλέυετε να κάνω?

ειναι το 2ο στο φορουμ με προβλημα-πιξελ. τι γκινια ειναι αυτη?

οτι και να κανεις καντο γρηγορα για να σου στειλουν στη χειροτερη τα χρηματα πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα περιμένεις την απάντηση τους, θα σου το αλλάξουν σίγουρα, το πως θα γίνει η αλλαγή θα σου το εξηγήσουν αυτοί...

Η απόδειξη λεεί πανω 17/2 εγώ τον υπολογιση τον έλαβα πριν απο 2 ημέρες θα με καλύψει άραγε το DOA που αν δεν κάνω λάθος είναι7-8 ημέρες. Επίσης αν έχει καέι μόνο ενα Pixel μου το καλύπτει η εγγύηση? ξερεί κανείς? πρωη φορά παίρνω msi και πρω/η φοραψωνίζω απο computer universe και φοβάμσαι μην μου μείνει στα χέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...