Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά! Ψάχνω υπολογιστή από Γερμανία, λόγω μετακόμισης στη Δανία. Είμαι ανάμεσα στον MSI με τον παρακάτω ssd (Samsung MZ-75E250B/EU EVO 850) ή αυτόν Asus F555UB-DM154T. Έχω λοιπόν 2 απορίες, ποιον να πάρω και αν πάρω τον Asus ποιο μοντέλο; αυτό με HD οθόνη ή fHD?

 

Όλα τα προϊόντα θα αγοραστουν από Amazon.de για να τα έχω μέχρι την Τετάρτη Κοπεγχάγη.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Ψάχνω υπολογιστή από Γερμανία, λόγω μετακόμισης στη Δανία. Είμαι ανάμεσα στον MSI με τον παρακάτω ssd (Samsung MZ-75E250B/EU EVO 850) ή αυτόν Asus F555UB-DM154T. Έχω λοιπόν 2 απορίες, ποιον να πάρω και αν πάρω τον Asus ποιο μοντέλο; αυτό με HD οθόνη ή fHD?

 

Όλα τα προϊόντα θα αγοραστουν από Amazon.ca για να τα έχω μέχρι την Τετάρτη Κοπεγχάγη.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Το MSI ποιο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωστό... MSI CX61-2PCI545FD

Αν σε ενδιαφέρει να παίζεις παιχνίδια τότε σίγουρα το asus λόγω καλύτερης κάρτας.

 

και τα 2 φοράνε πολύ καλούς επεξεργαστές που είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα .

 

Εγώ βρίσκω καλύτερη λύση το ASUS λόγω ssd και 8άρας ram. Μπορεί να χει κατώτερο επεξεργαστή απο το MSI αλλά δεν παύει να ναι ένας πολύ δυνατός επεξεργαστής που δεν έχει σημαντική διαφορά απο τον 4210m του msi . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τον Asus γιατί αν πάρω τον ssd μαζί με το MSI θα πλησιάσει τον Asus...και είπα μήπως οι διαφορές τους αξίζουν τα 50-60€ διαφορά

MSI CX61-2PCI545FD + http://www.amazon.de/Samsung-Basic-MZ-7KE256BW-interne-schwarz/dp/B00LMXBOP4/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1457220263&sr=1-1&keywords=Samsung+MZ-7KE256BW+850+Pro, για μένα ο συνδυασμός αυτός αξίζει 100% τα λευτά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμάν... Ανεβαινουμε πολύ!! Χα χα χα

 

Δεν είναι καλός αυτός ο ssd που διάλεξα εγώ; είναι και 50€ φθηνότερος...

Φυσικά και είναι καλός, αλλά ο Pro είναι καλύτερος και σίγουρα αξίζει 100% τα +50 €...

Eχω το συγεκριμένο MSI από Comtech + http://www.amazon.it/gp/product/B00LMXBOP4?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00 και είναι ΟΚ+!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...