Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω πως το συγκεκριμένο HP Probook παίζει παντού με Linux, πως και έτσι ρε παιδιά?Η HP δεν έχει σύμβαση με την Microsoft?

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200030203&t=HP%20PROBOOK%20455%20G1%2015.6%27%27%20AMD%20A10-5750M%206GB%20750GB%20AMD%20RADEON%20HD8750M%202GB%20LINUX%20+%20BAG

 

http://www.e-shop.gr/hp-probook-455-g1-156-amd-a10-5750m-6gb-750gb-amd-radeon-hd8750m-2gb-linux-bag-p-PER.901227

Το ιδιο μαγαζι ειναι eshop/pc1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέποντας τις τιμές στα Link.png Site: HP και Link.png Site: HP

αλλά και στα Link.png Site: Toshiba και Link.png Site: Toshiba κάτι φαίνεται να "παίζει"

 Και εμένα αυτό με κάνει εντύπωση, ίδιο μαγαζί με διαφορετικές τιμές??

Κάτι βρωμάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει E540 στσ 520 ευρω απο Γερμανία.

Κανε ενα κοπο να ριξεις μια ματια στις 3 τελευταίες σελιδες.

 

Thanks για την απάντηση.

 

Τι συνεπάγεται η αγορά από Γερμανία όμως; Όπως είπα και πριν, μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα το να έχω όσο γίνεται πιο ήσυχο το κεφάλι μου σε περίπτωση προβλήματος.

 

Οπότε, αν σε τέτοια περίπτωση χρειαστεί να τρέχω να συνεννοούμαι με τους Γερμανούς και να το στέλνω έξω, τότε δυστυχώς δε μου κάνει, και θα προτιμούσα κάτι από Ελλάδα, και μάλιστα από μαγαζί με καλό after sales support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία

 

Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις γνώμεις σας.

 

Θέλω άλλη μια φορά την βοηθειά σας. Προκειταί για μια μεταπτυχιακή φοιτήτρια φίλη μου και θα το έχει όλη μέρα σχεδόν μαζί της.

 

Ενδιαφέρομαι για ένα Laptop με τα εξής:

  • Touch Οθόνη 15,6΄
  • Επεξεργαστής i5
  • RAM => 4gb
  • Σχετικά ελαφρύ ( περίπου 3kg μαζί με μπαταρία)
  • Budget: 500 EURO

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Καλη συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την απάντηση.

 

Τι συνεπάγεται η αγορά από Γερμανία όμως; Όπως είπα και πριν, μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα το να έχω όσο γίνεται πιο ήσυχο το κεφάλι μου σε περίπτωση προβλήματος.

 

Οπότε, αν σε τέτοια περίπτωση χρειαστεί να τρέχω να συνεννοούμαι με τους Γερμανούς και να το στέλνω έξω, τότε δυστυχώς δε μου κάνει, και θα προτιμούσα κάτι από Ελλάδα, και μάλιστα από μαγαζί με καλό after sales support.

Υποτιθεται πως ολα τα θινκπαντ εχουν διεθνη εγγυηση (οποτε σιγουρα εισαι καλυμμενος) και αν δεν κανω λαθος ερχονται με 3 χρονια εγγυηση. Αν και η edge σειρα ερχεται με 1 ετος συνηθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, και κάποια επιλογή από την εγχώρια αγορά;

 

Γιατί δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να εξηγήσεις στον πατέρα της τι παίζει με τις αγορές απ' έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να αγορασω ενα λαπτοπ για φοιτητρια me bufget γυρω στα 300 ευρω.Η χρηση που το θελει ειναι σερφαρισμα,ταινίες και office. Εχετε να προτεινετε κατι αξιολογο? Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω όσοι έπεσαν θύμα του Τζαγκαρακη Χ ιδιοκτήτη του flashaki να προβούν σε καταγγελία στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής τους. Ο τύπος δεν έχει κάνει καμία παραγγελία στο εξωτερικό τα έχει φάει τα χρήματα και δουλεύει τους πάντες με θράσος.

 

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω τοhttp://www.computeruniverse.net/products/90549571/msi-ge60-2oei745fd.aspαλλά το βρίσκω σε 2 τιμές στα 769 και στα 669. Το δεύτερο αποτελεί προσφορά ή είναι refurbished?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω όσοι έπεσαν θύμα του Τζαγκαρακη Χ ιδιοκτήτη του flashaki να προβούν σε καταγγελία στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής τους. Ο τύπος δεν έχει κάνει καμία παραγγελία στο εξωτερικό τα έχει φάει τα χρήματα και δουλεύει τους πάντες με θράσος.

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω τοhttp://www.computeruniverse.net/products/90549571/msi-ge60-2oei745fd.aspαλλά το βρίσκω σε 2 τιμές στα 769 και στα 669. Το δεύτερο αποτελεί προσφορά ή είναι refurbished?

Στα 669 που το βρηκες?γτ στη σελιδα που εχεις βλεπω μονο το ακριβο.

Ρωταω γτ κ εγω ενδιαφερομαι για αγορα αναλογου λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο computeruniverse πως βαζουμε τα χρηματα;

Βλεπω: 

Commerzbank 

Bank code number: 50080000 
Account number: 710481900 
Owner / beneficiary: computeruniverse GmbH 
Intended use: customer number (μετα εδω ειχε ενα αριθμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 669 που το βρηκες?γτ στη σελιδα που εχεις βλεπω μονο το ακριβο.

Ρωταω γτ κ εγω ενδιαφερομαι για αγορα αναλογου λαπτοπ.

Πας πάνω αριστερά πάτας πάνω αριστερα το εικονιδιο που λέει notebooks tablets & pcs / μετά πατάς την πρώτη κατηγορία Notebooks & zubehor μετά πάλι την πρώτη κατηγορία Νotebook/laptops και πατάς πανω στη διαφήμιση που δείχνει το συγκεκριμένο μοντέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας πάνω αριστερά πάτας πάνω αριστερα το εικονιδιο που λέει notebooks tablets & pcs / μετά πατάς την πρώτη κατηγορία Notebooks & zubehor μετά πάλι την πρώτη κατηγορία Νotebook/laptops και πατάς πανω στη διαφήμιση που δείχνει το συγκεκριμένο μοντέλο

Ναι οκ το βρηκα σε ευχαριστω.

Δεν μπορω να βρω καποια ακρη σχετικα με το αν ειναι καινουριο η μεταχειρισμενο...

Τους εκανα μια ερωτηση,ελπιζω να απαντησουν και να μας πουν.

Μπορεσες να μαθεις εσυ κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο είναι  στα 669 ευρώ.

Είναι προσφορά αν αγοράσεις αυτή την στιγμή.

Βέβαια από τις 19 Οκτωβρίου που το παράγγειλα το λέει

(Aktion: Jetzt kaufen und € 100,- Rabatt auf den Einzelverkaufspreis von € 769,- erhalten! ) μετάφραση

Ενέργεια: Αγοράστε τώρα και θα πάρετε € 100€ - έκπτωση επί της λιανικής τιμής των € 769,!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...