Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαν δευτερο λογισμικο? μπορω να απεκαγκαταστησω τα linux πχ οπως σε ενα desktop?

Ο,τι θες μπορείς να κάνεις τον δίσκο.

Είτε να τα ξηλωσεις όλα κ να βάλεις ένα λειτουργικό, είτε να βάλεις 2 και 3.

Έχετε να προτείνετε λάπτοπ με με σχετικά υψηλή ανάλυση για να μη βλέπω τα πιξελ και ips οθόνη, γιατί δε θέλω να βλέπω το background πίσω μου;

Ματ εννοείς πως θες. Ips έχουν συνήθως τα πιο ακριβά λαπτοπ. Ips είναι η οθόνη που από όποια οπτική γωνία κ αν κοιτάξεις, βλέπεις το ίδιο κ δεν αλλοιώνονται τα χρώματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε να προτείνετε λάπτοπ με με σχετικά υψηλή ανάλυση για να μη βλέπω τα πιξελ και ips οθόνη, γιατί δε θέλω να βλέπω το background πίσω μου;

Λεφτά?

Ψάχνω για ενα laptopaki κάτω απο 600 ευροπουλα.. Λίγο που κοίταξα βρήκα ενα acer aspire e5 572g απο το eshop.. Εχει Gtx 840m που για αυτα τα λεφτά απο όσο είδα Ειναι ότι πιο top εχω βρει απο τα benchmarks... 4gb ram δεν με προβληματίζουν στην τελική πετάς και αλλά 4.. Και Intel i5 4210m ... Απλα ακούω κακά λόγια για την acer και δεν νομιζω απλα να μην τους αρέσει το logo της.. Για αυτό ρωτάω τους exper.. Θα μπορούσα να βρω κανά καλύτερο σε αυτή την τιμή δεν θέλω να ρισκάρω.. Δεν μπορώ δηλαδή και να ηθελα.. χρηση gaming κυρίως..

 

Από Ελλάδα αν δεν απατώμαι όχι.

 

Περίμενε καλού κακού και το αυριανό crazy και βλέπεις και κρίνεις.

 

Αν θες προτάσεις από Γερμανία, μιλάς με τον zacharis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασει χαρακτηριστικων, το acer.

Αλλα δεν λες και για τι χρηση το θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι με i7 χωρίς intel"U" gaming με 4 πυρήνες , να μην κολλάει, γύρω στα 600-750 ευρώ υπάρχει?

 

Από Ελλάδα σίγουρα όχι.

Και ίσως και ούτε από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι με i7 χωρίς intel"U" gaming με 4 πυρήνες , να μην κολλάει, γύρω στα 600-750 ευρώ υπάρχει?

http://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-i7-3632QM-GeForce-Betriebssystem/dp/B00HRPW5XG/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1417863507&sr=1-1&keywords=g700+i7

 

και απο Ελλαδα, εδω. 

 

http://www.digideli.gr/Notebook-Acer-Aspire-33841

Από τις πρώτα δείγματα της αγοράς ενόψει εορτών βλέπω πολύ intel "U", ελπίζω να ανατραπεί το τοπίο

Η ιντελ 'επενδυσε' σε αυτονομια στους 4ης γενιας επεξεργαστες, για αυτο και εβγαλε πολυ πραγμα απο -u.

Πραγματικοι 4πυρηνοι 4ης γενιας ειναι απο 4700m και πανω.

Ψάχνω για ενα laptopaki κάτω απο 600 ευροπουλα.. Λίγο που κοίταξα βρήκα ενα acer aspire e5 572g απο το eshop.. Εχει Gtx 840m που για αυτα τα λεφτά απο όσο είδα Ειναι ότι πιο top εχω βρει απο τα benchmarks... 4gb ram δεν με προβληματίζουν στην τελική πετάς και αλλά 4.. Και Intel i5 4210m ... Απλα ακούω κακά λόγια για την acer και δεν νομιζω απλα να μην τους αρέσει το logo της.. Για αυτό ρωτάω τους exper.. Θα μπορούσα να βρω κανά καλύτερο σε αυτή την τιμή δεν θέλω να ρισκάρω.. Δεν μπορώ δηλαδή και να ηθελα.. χρηση gaming κυρίως..

 

Ψάχνω για ενα laptopaki κάτω απο 600 ευροπουλα.. Λίγο που κοίταξα βρήκα ενα acer aspire e5 572g απο το eshop.. Εχει Gtx 840m που για αυτα τα λεφτά απο όσο είδα Ειναι ότι πιο top εχω βρει απο τα benchmarks... 4gb ram δεν με προβληματίζουν στην τελική πετάς και αλλά 4.. Και Intel i5 4210m ... Απλα ακούω κακά λόγια για την acer και δεν νομιζω απλα να μην τους αρέσει το logo της.. Για αυτό ρωτάω τους exper.. Θα μπορούσα να βρω κανά καλύτερο σε αυτή την τιμή δεν θέλω να ρισκάρω.. Δεν μπορώ δηλαδή και να ηθελα.. χρηση gaming κυρίως..

Το ειχε σε προσφορα στα 476ευρω πριν απο λιγες μερες.

Παντως η προσθηκη εξτρα ραμ δεν ειναι και τοσο ευκολο πραγμα.

 

http://www.insomnia.gr/topic/549320-acer-e5-572g-review/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράφω μερικές φορές ηλιθιότητες για να  με πηγαινει στον τελευταια σελ. :-D


Κάτι i7 χωρίς intel "U" της καινούριας γενιάς, gaming, να μην κολλάει γύρω στα 650-750 ευρώ?Συγνώμη αν σας παιδεύω μα θέλω της καινούριας γενιάς! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράφω μερικές φορές ηλιθιότητες για να  με πηγαινει στον τελευταια σελ. :-D

Κάτι i7 χωρίς intel "U" της καινούριας γενιάς, gaming, να μην κολλάει γύρω στα 650-750 ευρώ?Συγνώμη αν σας παιδεύω μα θέλω της καινούριας γενιάς! :-D

Τι δεν καταλαβαινεις απο το ποστ που παρεθεσα παραπανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράφω μερικές φορές ηλιθιότητες για να  με πηγαινει στον τελευταια σελ. :-D

Κάτι i7 χωρίς intel "U" της καινούριας γενιάς, gaming, να μην κολλάει γύρω στα 650-750 ευρώ?Συγνώμη αν σας παιδεύω μα θέλω της καινούριας γενιάς! :-D

 

troll alert :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Φίλος ψάχνει για laptop για επαγγελματική χρήση, με ελαφρά προγραμματακιά, office και surfαρισμα στο νετ. Ταβάνι τα 500 μαζί με λειτουργικό. Επίσης επέκταση εγγύησης και καλό support θα εκτιμηθούν θετικά.

Κοιτώντας τις προτάσεις που έχετε παραθέσει αλλά και την αγόρα σκέφτομαι να του προτείνω είτε:

 

1)Link.png Site: Αυτό

2)Link.png Site: Είτε κάτι τέτοιο που με κάποιον ssd (αν χρειάζεται κ αυτός) θα είναι μια χαρά πιστεύω.

 

Είναι λίγο διαφορετικές προτάσεις αλλά νομίζω και οι δύο θα τον καλύψουν. Αυτό που δεν ξέρω είναι μήπως το πρώτο είναι περιττό για την χρήση που προορίζεται (ειδικά η κάρτα γραφικών...), και δε γνωρίζω και πολλά όσον αφορά στο support (αλλά για την toshiba έχω ακούσει καλά λόγια).

Κάθε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά?

 

Από Ελλάδα αν δεν απατώμαι όχι.

 

Περίμενε καλού κακού και το αυριανό crazy και βλέπεις και κρίνεις.

 

Αν θες προτάσεις από Γερμανία, μιλάς με τον zacharis.

δεν με ενδιαφερει η χωρα.. απλα θελω να ειναι δυνατο..οπως ολοι μας εξαλου.. οποτε να το θεσω αλλιως.. τι εχουμε για laptop κατω απο 600 ευροπουλα.. αντε 650 αμα αξιζει,.. (απο παντου οχι μονο απο ελλαδα..)  οπως επισης δεν εχω θεμα αμα δεν εχει λειτουργικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω ένα laptop για απλή χρήση, όπως office, internet, παιχνίδια μόνο αυτά του facebook, άντε και καμιά ταινία αραιά και που.

Τα χρήματα που διαθέτω είναι γύρω στα 350e. Δεν χρειάζομαι λειτουργικό.

 

Βρήκα αυτό με επεξεργαστή I5 3230M στα χρήματα μου.

και αυτό με επεξεργαστή I5 4210U

Τι λέτε, αξίζουν; ποιο μου προτείνεται;

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...