Προς το περιεχόμενο

Η Apple έχει πουλήσει πάνω από 500 εκατομμύρια iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ποζερια και τιποτα αλλο. να λεμε οτι εχουμε iphone και οταν βγαινουμε για καφε να το ακουμπαμε στο τραπεζακι, οταν δεν ξερεις καν τι διαφορες εχει IOS / ANDROID αυτος ειναι ο λογος.

Σωστοτατος.

Ετσι περασε στον κοσμο,ετσι συνεχιζει να υπαρχει,και ετσι προσπαθουνε πολλοι να το περασουν υποσυνειδητα στην πλειοψηφια των ανθρωπων.Γι'αυτο και διατηρειτε ακομη.

 

Φταιξιμο δεν ριχνω με την καμια στην apple,διοτι βρισκει και τα κανει...

Φταιξιμο ριχνω στις κατασκευαστριες εταιρειες,που ενω μπορουνε ανετα να βγαλουν ανετα ΚΑΙ hw αλλα,και ενα παναλαφρο λειτουργικο με μια συνεργασια,δεν το κανουν τα βοδια.

 

Απλα η apple,καθε φορα που βαζει και μια μπιπ στην chino-συσκευη της,ξαφνικα γινεται καινοτομια,λες και οταν δεν υπηρχε(και ξαφνικα τωρα που προεκυψε),δεν το επαιρναν.Τους εχει ολους εξαρτημενους με μια "ψευτικη" ιδεα,και με το σταγονομετρο τσιμπανε.

Απλα τα πραγματα.

Οσο δημιουργεις ψευτικες αναγκες,τοσο περισσοτερο θα πουλας.

 

Οταν καποιος παει να παρει ενα κινητο,και δεν βλεπει πρωτα τον δεικτη SAR(κι ας ειναι πανω απο το 1-1,2)αλλα βλεπει ομορφια πρωτα(καγκουρια με λιγα λογια),παρα την υγεια του,διοτι το κουβαλα ΟΛΗ μερα πανω του,και το βραδυ διπλα του...

Τι περιμενεις;

 

 

Το διάγραμμα δεν νομίζω ότι δείχνει την πτώση του iOS ....

Τι δειχνει;ανοδο;

Μαλλον αναποδα θα βλεπω το διαγραμμα...κατσε να γυρισω την οθονη αναποδα... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιος παει να παρει ενα κινητο,και δεν βλεπει πρωτα τον δεικτη SAR(κι ας ειναι πανω απο το 1-1,2)αλλα βλεπει ομορφια πρωτα(καγκουρια με λιγα λογια),παρα την υγεια του,διοτι το κουβαλα ΟΛΗ μερα πανω του,και το βραδυ διπλα του...

Τι περιμενεις;

   Ζησαμε την ωρα και την στιγμη που ο βαθυστοχαστος Ελληνας ειπε την ομορφια και το design καγκουρια. Μαλιστα. Οτι μαλακια του κατεβει του καθενος, χωρις επαφη με την πραγματικοτητα. Καπως ετσι πρεπει να σκεφτοτανε και αυτος που εγραψε το super 3 στον Λευκο Πυργο. Η να μην σκεφτοτανε για την ακριβεια.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Ζησαμε την ωρα και την στιγμη που ο βαθυστοχαστος Ελληνας ειπε την ομορφια και το design καγκουρια. Μαλιστα. 

Γιατι,ψεματα ειναι; :D

 

Αυριο θα σου δωσω "πιο βαθυστοχαστε Ελληνα",μια πυρηνικη κεφαλη,περιτυλιγμενη με ομορφο εξωτερικο και design.

Ειμαι σιγουρος οτι θα το αγοραζες με τον τροπο που το ειπες... :P

Απο εξω κουκλα,και απο μεσα πανουκλα που λεει και ο λαος.

 

 

Οτι μαλακια του κατεβει του καθενος,χωρις επαφη με την πραγματικοτητα.

Αν σου δωσω απαντηση δεν θα σου αρεσει καθολου,βαθυστοχαστε ελληνα,και θα παραπονιεσαι μετα στους Mods. :-D Οποτε το αφηνω ασχολιαστο,επειδη εγω εχω επαφη με την πραγματικοτητα,σε συγκριση με καποιους αλλους,που τους θιξαμε την εταιρεια. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iPhone πουλάει κάθε χρόνο και καλύτερα γιατί κακά τα ψέματα διαθέτει το καλύτερο λειτουργικό, το καλύτερο κατασκευαστικά ποιοτικό προϊόν και δίνει την αίσθηση στον αγοραστή του ότι για τα επόμενα 4 χρόνια θα είναι μέσα στις εξελίξεις. όταν στις παρουσιάσεις της η apple μιλάει για εμπειρία χρήσης, απευθυνόμενη στον μέσο χρήστη που μπορεί να αγοράσει αυτό που πουλάει, το εννοεί και ξέρει ότι ακόμα είναι πολύ μπροστά από όλους τους υπόλοιπους. η απόσταση με τους υπόλοιπους φυσικά σιγά σιγά θα μειώνεται με τα χρόνια, αλλά όχι τόσο δραστικά όσο η google δεν προσέχει τον χρήστη αλλά κάνει το χατίρι των εταιρειών hardware φτιάχνοντας ένα λειτουργικό που αντί να γίνεται ελαφρύτερο έχει εξελιχθεί σε φαγάνα πόρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τι δειχνει;ανοδο;

Μαλλον αναποδα θα βλεπω το διαγραμμα...κατσε να γυρισω την οθονη αναποδα... :P

 

 

Και ανάποδα να τη γυρίσεις, δεν θα καταλάβεις ότι δεν ξέρεις να το διαβάζεις και ότι δείχνει αύξηση των πωλήσεων κάθε χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Κάτι που πρόσεξα σε αρκετά άρθρα αλλά και στο συγκεκριμένο είναι το εξής : Κάποιοι λένε ότι το να έχεις πχ iPhone σε κάνει και αυτόματα πόζερο ή λεφτά ή , ή , ή... Επειδή έχω iPhone (4) , ποτέ δεν μου πέρασε  από το μυαλό οτι αν το βγάλω πάνω στο τραπέζι ( ποτό , φαγητό , καφέ κτλ ) θα πουλάω μούρη σε όλους τους υπόλοιπους στο χώρο. Ειλικρινά πως γίνεται να πουλάς μούρη με ένα κινητό τηλέφωνο? Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτή τη λογική επειδή δυσκολεύομαι να την καταλάβω ?

 

**Sorry αν διακρίνεται κάπως το ύφος μου αλλά είναι τελείως φιλικό προς όλους :)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η google δεν προσέχει τον χρήστη αλλά κάνει το χατίρι των εταιρειών hardware φτιάχνοντας ένα λειτουργικό που αντί να γίνεται ελαφρύτερο έχει εξελιχθεί σε φαγάνα πόρων.

Φιλε μου,καμια εταιρεια δεν κανει αυτο που λες.Ουτε η apple.

Το 4αρι,της apple πηρε το ios 7,και θα ειναι το τελευταιο της.Αν ισχυε αυτο που ελεγες(περι πορων κλπ),θα επαιρνε και το ios 8.

Αλλα η 512 Ram,δεν μπορει να το στηριξει,ας αποδεικνυοταν ακομη οτι η cpu του ηταν αξιολογη.

Καμια εταιρεια δεν την συμφερει να υποστηριζει για 5-10-20 χρονια με ενα λειτουργικο παλιες συσκευες.Πως αλλιως θα πουλουσε τις καινουριες;

Οτι το android ξεκινησε,και συνεχιζει να ειναι ενα λειτουργικο για πολλες συσκευες,σε αυτο εχεις απολυτο δικιο,και εκει εγκειται οτι το κρατα ακομη πισω,ενω τωρα θα μπορουσε ανετα να ισοπεδωσει το ios.

Το android ειναι το πιο παραμετροποιησιμο λειτουργικο,και οσοι εχουν ιδεα λιγο,να στηνουν το κινητο τους βασει αυτο που θελουν να'χουν,και οχι οτι τους υποχρεωνει η καθε εταιρεια,ειναι ενα απο τα θετικοτερα σε αυτο το επιπεδο.

 

Εαν η ms,μπορεσει να απεξαρτικοποιηθει απο το αθλιο παρελθον της,και δωσει στην nokia ενα σταθερο λειτουργικο,με μια ευλογη υποστηριξη σε αυτο,πιστευω οτι η nokia θα κανει την διαφορα,ΚΑΙ λογω του οτι μπορει και βγαζει "σκυλια" συσκευες,αλλα και οτι μπορει να ανεβασει τον πηχυ αρκετα ψηλα στην ποιοτητα.

 

 

Και ανάποδα να τη γυρίσεις, δεν θα καταλάβεις ότι δεν ξέρεις να το διαβάζεις και ότι δείχνει αύξηση των πωλήσεων κάθε χρόνο.

Ξεκινα να εξηγεις εσυ που το καταλαβες,και θα σου κανω εγω τις παρατηρησεις στο αν συμφωνω ή οχι...πιστευω οτι θα σου δειξω το αντιθετο απ'οτι καταλαβες.

http://1.bp.blogspot.com/-s_CsGuMQXh0/UhGyJ_r1KXI/AAAAAAAARig/UayG0R5avKk/s1600/Gartner+-+Global+Smartphone+Sales.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποζερια και τιποτα αλλο. να λεμε οτι εχουμε iphone και οταν βγαινουμε για καφε να το ακουμπαμε στο τραπεζακι, οταν δεν ξερεις καν τι διαφορες εχει IOS / ANDROID αυτος ειναι ο λογος.

Χμμ. Για πες μου πως διαφέρει αυτό με την Samsung ας πούμε και τα S τα οποία έχουν όλες οι χαζογκόμενες πλέον και είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που μόλις είπες;

 

Ή πως διαφέρει με τα Nexus που τα έχουν παιδάκια, κυρίως γοογλε φανμποις ή και καλά tech geeks και νομίζουν ότι πιάσαν τον παπά από τα μούσια; (Θα πουν και καμιά 500αριά φορές το πόσο τέλειο είναι το "ανοιχτό" OS της γοογλε χωρίς να έχουν ιδέα τι θα πει ανοιχτό και τι μπορούν να κάνουν με αυτό)

 

Όλοι πόζεροι και κάγκουρες μου κάνουν εμένα πάντως, χωρίς να ξέρουν και τα specs/διαφορές που λες και εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογεί τα λεφτα του το iphone, το οτι σαν "περισσευουν" για να αγοραζετε αυτο το κινητο και να λετε τετοιες βλακειουλες για την ποιοτητα και την αισθηση που σου δινει το εχω δει και το βλεπω καθημερινως. Οι αγγελιες και οι ανταλλαγες απο ipad 4 στο ipad AIR και απο iphone 5 σε 5s ειναι σαν να ειμαι βοσκος και εσεις τα προβατακια...

 

ειμαι υπερ καλυμενος με το κινεζικο των 140 ευρω που κανει πολλα περισσοτερα πραγματα απο το iphone 5/5s 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι μας βρίζουμε την μήλο εταιρια γιατί ο πόθος μας είναι να αγοράσουμε ένα από τα πράγματα της.δεν με καίει πολύ να πάρω iPhone ή iPad αλλά ένα MacBook είναι ένα από τα όνειρα μου (Μετά το alienware φυσικά καθώς τίποτα δεν είναι πιο τέλειο για αυτό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,καμια εταιρεια δεν κανει αυτο που λες.Ουτε η apple.

Το 4αρι,της apple πηρε το ios 7,και θα ειναι το τελευταιο της.Αν ισχυε αυτο που ελεγες(περι πορων κλπ),θα επαιρνε και το ios 8.

Αλλα η 512 Ram,δεν μπορει να το στηριξει,ας αποδεικνυοταν ακομη οτι η cpu του ηταν αξιολογη.

Καμια εταιρεια δεν την συμφερει να υποστηριζει για 5-10-20 χρονια με ενα λειτουργικο παλιες συσκευες.Πως αλλιως θα πουλουσε τις καινουριες;

Οτι το android ξεκινησε,και συνεχιζει να ειναι ενα λειτουργικο για πολλες συσκευες,σε αυτο εχεις απολυτο δικιο,και εκει εγκειται οτι το κρατα ακομη πισω,ενω τωρα θα μπορουσε ανετα να ισοπεδωσει το ios.

Το android ειναι το πιο παραμετροποιησιμο λειτουργικο,και οσοι εχουν ιδεα λιγο,να στηνουν το κινητο τους βασει αυτο που θελουν να'χουν,και οχι οτι τους υποχρεωνει η καθε εταιρεια,ειναι ενα απο τα θετικοτερα σε αυτο το επιπεδο.

 

Εαν η ms,μπορεσει να απεξαρτικοποιηθει απο το αθλιο παρελθον της,και δωσει στην nokia ενα σταθερο λειτουργικο,με μια ευλογη υποστηριξη σε αυτο,πιστευω οτι η nokia θα κανει την διαφορα,ΚΑΙ λογω του οτι μπορει και βγαζει "σκυλια" συσκευες,αλλα και οτι μπορει να ανεβασει τον πηχυ αρκετα ψηλα στην ποιοτητα.

 

 

Ξεκινα να εξηγεις εσυ που το καταλαβες,και θα σου κανω εγω τις παρατηρησεις στο αν συμφωνω ή οχι...πιστευω οτι θα σου δειξω το αντιθετο απ'οτι καταλαβες.

http://1.bp.blogspot.com/-s_CsGuMQXh0/UhGyJ_r1KXI/AAAAAAAARig/UayG0R5avKk/s1600/Gartner+-+Global+Smartphone+Sales.png

Σωστά το διάγραμμα αυτό και ανάποδα να το γυρίσεις θα δείχνει τις πωλήσεις smartphone. Έκανα λάθος νόμιζα ότι το iOS είναι και στα iPad. Αλλά θα μου πεις και εσύ το android είναι και σε κατσαρόλες άρα το iOS έχει πτώση ... Οκ πάλι νικησες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...