Προς το περιεχόμενο

Νέες 4K τηλεοράσεις από τη Philips με Android


textoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

philips...εγγυηση...

προσωπικα για μενα οι καλυτερες tv και υποτιμημενες

Προσωπικα για μενα χειροτερες τηλεορασεις EVER.

3 φορες εχω παρει και οι 3 ειχαν χαλασει.Οι 2 πρωτες τις πηρα μετα απο μηνα, η 3η και φαρμακερη δεν ειχε εγγυηση.ΟΥΣΤ.

Για μενα samsung = κορυφη στις TV μπορει να μην τη παω τη κωλοεταιρεια , αλλα απο TV σκυλια... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 "Full HD στις 48 και 55 ίντσες και την 4Κ έκδοση στις 44 ίντσες"

Τι λογικη εχει αυτο?!

 

Η τελευταια φορα που αγρασα TV ηταν πριν 4 χρονια (LG 42" Full HD LED TFT), και θα ξανα-αγορασω Οταν βγαλουν κατι που θα ειναι:

55-65" + 4Κ + HDMI2/DP (60Hz input @) + Android + Τιμη< 2000.

 

Οσο για το Android, το θεωρω ΠΟΛΥ βολικο γιατι ετσι γλυτωνεις το media-center/HTPC που θα επρεπε να εχεις για να σου προσφερει αυτες τις δυνατοτητες.

Αν μπορείς να κάνεις χωρίς android (αλλά πάραυτα smart ΤV) εδώ είσαι οι τιμές ξεκινάνε απο 1000$ και είναι made in USA 

 

http://ces.vizio.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι εμπειρία έβγαλες το πόρισμα? Έχεις δει Netflix από Samsung smartTV? BBC iPlayer? 

Για να το πω πιο γενικά, έχεις smartTV?

 

Εχω, αλλα δεν το χρησιμοποιω ποτε λογω apple tv που μου προσφερει οτι μου προσφερει η τβ + one touch wireless mirroring απο το macbook. To θεμα ειναι οτι για τις smart tv σου χρεωνουνε ποσο , ενω παιρνεις την ιδια χρηστικοτητα με εξωτερικα gadgets σε αστειες τιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έχω να πω, youtube app σε smart TV (ειδικά στις LG). Όσοι το έχουν δοκιμάσει ξέρουν για τι φρικαλέο πράγμα μιλάμε. Τρέμω και μόνο στην ιδέα να μπει ολόκληρο Android OS σε τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλό θα ήταν να μην ξεχάσουν οι εταιρίες πως παράγουν τηλεοράσεις.Πρώτα θα πρέπει να έχουν το νου τους την εικόνα και ήχο και έπειτα όλα τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να μην ξεχάσουν οι εταιρίες πως παράγουν τηλεοράσεις.Πρώτα θα πρέπει να έχουν το νου τους την εικόνα και ήχο και έπειτα όλα τα άλλα.

 

Εικόνα, εικόνα, εικόνα. Κόψε μου απ' την τιμή κι ας μην έχει και ηχείο που λέει ο λόγος. Ούτως ή άλλως, ήχος, ανάλογης ποιότητας με τα καλά panel, δεν χωράει στο κουτί... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να κάνεις χωρίς android (αλλά πάραυτα smart ΤV) εδώ είσαι οι τιμές ξεκινάνε απο 1000$ και είναι made in USA 

 

http://ces.vizio.com/

Απιστευτα χαρακτηριστικα! Υπεροχο design! Και πολυ καλη τιμη. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εισαγονται στην χωρα μας (απο μια γρηγορη ματια που εριξα), και το να φερεις ενα πακετο τετοιου ογκου απο ΗΠΑ θα εχει μεγαλο κοστος (μεταφορικα και τελωνειο). 

 

Κατα τα αλλα ειναι οτι καλυτερο εχω δει, και αν της εφερναν εδω θα σκεφτομουν σοβαρα να αγορασω μια.

 

Θα τις παρακολουθω παντως, σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτα χαρακτηριστικα! Υπεροχο design! Και πολυ καλη τιμη. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εισαγονται στην χωρα μας (απο μια γρηγορη ματια που εριξα), και το να φερεις ενα πακετο τετοιου ογκου απο ΗΠΑ θα εχει μεγαλο κοστος (μεταφορικα και τελωνειο). 

 

Κατα τα αλλα ειναι οτι καλυτερο εχω δει, και αν της εφερναν εδω θα σκεφτομουν σοβαρα να αγορασω μια.

 

Θα τις παρακολουθω παντως, σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!

νομίζω ότι 1000$ κάνει η 50άρα... οπότε 800€ πες + 23% ΦΠΑ  984€ + πόσο πιά να έιναι τα μεταφορικά; 450€;  1434€ και έφτασε στο σπίτι σου :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι 1000$ κάνει η 50άρα... οπότε 800€ πες + 23% ΦΠΑ  984€ + πόσο πιά να έιναι τα μεταφορικά; 450€;  1434€ και έφτασε στο σπίτι σου :P

+ θα σου έρθει σώα μέχρι εδώ;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τις οποίες δυστυχώς "παράτησε"...

Νομίζω τις πήρε πίσω. Ακυρώθηκε το deal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω τις πήρε πίσω. Ακυρώθηκε το deal.

εννοώ αυτό

 

http://www.digitaltrends.com/home-theater/end-era-panasonic-calls-quits-plasma-tvs/#!B73qf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 44 και 48 inches τι 4k να δεις ενας Θεος ξερει. Προφανος δεν θα πιανω καν το οτι υπαρχει 0 4κ περιεχομενο  και δεν θα υπαρχει για μερικα χρονια ακομη. Τουλαχιστον οταν βγηκαν οι FULL HD TV ειχανε ενα bluray για να τις προωθει, εδω τωρα δεν υπαρχει καν δισκακι που να χωρα 4k content...

 

FullHD τηλεοράσεις υπάρχουν από τις αρχές του 2000. Το bluray βγήκε το 2006.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...