Προς το περιεχόμενο

Τα σχέδια του OTE για VDSL, 4G και το εθνικό δίκτυο WiFi


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^^Ναι αλλά όταν βλέπεις χώρες σαν την Βουλγαρία να έχουν adsl στα 7 ευρώ και vdsl/οπτική ίνα στα 15-18 ευρώ αρχίζεις να σκέφτεσαι μήπως είσαι πολύ πίσω.....

http://vivacom.bg/en/residential/prices_and_services/internet_connections

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^^Ναι αλλά όταν βλέπεις χώρες σαν την Βουλγαρία να έχουν adsl στα 7 ευρώ και vdsl/οπτική ίνα στα 15-18 ευρώ αρχίζεις να σκέφτεσαι μήπως είσαι πολύ πίσω.....

http://vivacom.bg/en/residential/prices_and_services/internet_connections

Ξερεις ποιοι ειναι οι μισθοι στην χωρα αυτη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Ναι αλλά όταν βλέπεις χώρες σαν την Βουλγαρία να έχουν adsl στα 7 ευρώ και vdsl/οπτική ίνα στα 15-18 ευρώ αρχίζεις να σκέφτεσαι μήπως είσαι πολύ πίσω.....

http://vivacom.bg/en/residential/prices_and_services/internet_connections

 

Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να ζηλέυεις την Βουλγαρία καθόλου. Οι τιμές είναι ανάλογες του μισθού που παίρνουν και του επιπέδου διαβίωσης. Χωρίς να λέω ότι το δικό μας είναι υψηλό σίγουρα είναι αρκετά υψηλότερο από το δικό τους. Αν καταφέρουν να μας φτάσουν και εμας σε αυτό το σημείο κάποια στιγμή, να είσαι βέβαιος ότι αντίστοιχες θα είναι και εδώ οι τιμές. Το θέμα είναι αν θες να μας φτάσουν στο ίδιο επίπεδο διαβίωσης; Aν θες και τα καταφέρουν, τόσα και λιγότερα θα πληρώνουμε και εμείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποιοι ειναι οι μισθοι στην χωρα αυτη?

Ξέρω ποιοι είναι οι μισθοί....και πάλι λέω ότι αναλογικά είναι πολύ πιο φτηνά από ότι στην Ελλάδα...και ακριβώς επειδή οι οικονομίες μας δεν συγκρίνονται θα έπρεπε να έχουμε καλύτερες υπηρεσίες και σε μικρότερες τιμές.....εδώ θα έχουμε οπτική ίνα διαδεδομένη και σαν πακέτο το 2020....και σίγουρα όχι στα 30 ευρώ που είναι η αναλογία μισθών αφού θίξατε τους μισθούς....Για να μην μιλήσω για την ζήτηση ή για άλλες χώρες όπως Λεττονία (http://lattelecom.lv/majai/internets/majas-internets/apraksts),Ρουμανία και Σλοβενία που έχουν μακράν ταχύτερο internet από μας σε άκρως ανταγωνιστικές τιμές....Είμαστε πίσω its a bad fact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ημουν οτε και δεν ειχα κανενα παραπονο αψογη εξυπηρετιση μετα πηγα σε forthnet γιατι δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να τους πληρωνο. Μια χαρα και στην forthnet ειναι ιδια ταχυτητα εχω με λιγοτερα λεφτα.

 

Ειναι ευχαριστω νεο που ο οτε επενδυει καλο για ολους ειναι αν και το προβλημα ταχυτητας λυνεται με οπτικη ινα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εγω κλειδωνω στα 5,5 με το snr να ανεβοκατεβαινει κ αποσυνδεσεις επειδη με εχουν βαλει σε dslam αλου δημου ενω 2 σπιτια διπλα εχουν 16αρια

και ολα αυτα ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ συνορα ιλιον,πετρουπολη,περιστερι και τωρα μας κανει πλακα ο οτε για vdsl γιατι μονο ως πλακα μπορω να το παρω.Να ειχε παραπανω dlsma και mini dslam για να εχουν ολοι λιγοτερο attenuation να το καταλαβω αλλα το να πιθεις τους πελατες που μενουν μισο μετρο απτον dslam στην ουσια να αυξησουν το οριο απο το 24 στο 30 η το 50 ε αυτο δεν ειναι vdsl ! ! !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και ολα αυτα ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ συνορα ιλιον,πετρουπολη,περιστερι και τωρα μας κανει πλακα ο οτε για vdsl γιατι μονο ως πλακα μπορω να το παρω.Να ειχε παραπανω dlsma και mini dslam για να εχουν ολοι λιγοτερο attenuation να το καταλαβω αλλα το να πιθεις τους πελατες που μενουν μισο μετρο απτον dslam στην ουσια να αυξησουν το οριο απο το 24 στο 30 η το 50 ε αυτο δεν ειναι vdsl ! ! !

τα παράπονα στο δήμαρχο Περιστερίου που δεν άφησε τον ΟΤΕ να αρχίσει τα έργα για FTTC, ουσιαστικά με αυτό θα είχες πολλά "mini-dslam" στα ΚΑΦΑΟΥ που βρίσκονται στα πεζοδρόμια, με αποτέλεσμα τα 50mbps να μην είναι όνειρο θερινός νυκτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παράπονα στο δήμαρχο Περιστερίου που δεν άφησε τον ΟΤΕ να αρχίσει τα έργα για FTTC, ουσιαστικά με αυτό θα είχες πολλά "mini-dslam" στα ΚΑΦΑΟΥ που βρίσκονται στα πεζοδρόμια, με αποτέλεσμα τα 50mbps να μην είναι όνειρο θερινός νυκτός...

δεν το ξερω καθολου το θεμα.Ποτε εγινε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σχεδόν 2 χρόνια πρέπει να έχει που συνέβει, είχε την απαίτηση να στρώνεται τελείως ο δρόμος αντί να γίνεται το κλασικό μικρό μπάλωμα για την οπτική, με αποτέλεσμα την αποχώρηση του ΟΤΕ...

 

confirmed αυτό κι από δημότες που πήγαν και ρώτησαν τον δήμαρχο, όχι μόνο μέσα από ΟΤΕ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν 2 χρόνια πρέπει να έχει που συνέβει, είχε την απαίτηση να στρώνεται τελείως ο δρόμος αντί να γίνεται το κλασικό μικρό μπάλωμα για την οπτική, με αποτέλεσμα την αποχώρηση του ΟΤΕ...

 

confirmed αυτό κι από δημότες που πήγαν και ρώτησαν τον δήμαρχο, όχι μόνο μέσα από ΟΤΕ...

ειχα διαβασει διαφορα απο αλλο φορουμ για σκαψιματα κτλπα παρολαυτα ποτε δεν εμαθα γιατι δεν εγινε τιποτα και φανταζομαι τωρα μετα την επανεκλογη του αντε να δεις φως .Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται στο σπιτι μου να φτανουν τα καλωδια απο το Α/Κ του περιστεριου αν και ειναι ιλιον και λιγο πιο πανω να εχουν 16-17mbps φανταζομαι απο το Α/Κ ιλιου . . .

Μία ερώτηση . Στο Περιστέρι, βγάλατε τον ίδιο Δήμαρχο ;

Ναι βγαλανε τον ειδιο δημαρχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται στο σπιτι μου να φτανουν τα καλωδια απο το Α/Κ του περιστεριου αν και ειναι ιλιον και λιγο πιο πανω να εχουν 16-17mbps φανταζομαι απο το Α/Κ ιλιου . . .

ίσως επειδή παίζεις σύνορα, παίζει να κάνω και λάθος...

 

Μία ερώτηση . Στο Περιστέρι, βγάλατε τον ίδιο Δήμαρχο ;

από τον πρώτο γύρο κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...