Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ποιο ήταν το τελευταίο?

Το Two Towers άμα θυμάμαι καλά, αλλα δεν ήταν rpg νομίζω. Καλά δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, αλλα παιζόταν άνετα μετά τις ταινίες. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι καλο LOTR rpg δεν νομίζω ότι υπάρχει. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για GOT, της Telltale κάτι έλεγε, αλλα rpg δεν ήταν.

15 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Για ποιο παιχνίδι μιλάτε?

  KOTOR Remake.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Το Two Towers άμα θυμάμαι καλά, αλλα δεν ήταν rpg νομίζω. Καλά δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, αλλα παιζόταν άνετα μετά τις ταινίες. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι καλο LOTR rpg δεν νομίζω ότι υπάρχει. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για GOT, της Telltale κάτι έλεγε, αλλα rpg δεν ήταν.

Δεν νομίζω ότι ήταν rpg.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει το ''As Dusk Falls'' στο gamepass και πρόκειται για interactive movie με ενδιαφέρον story απ' ότι λένε.

https://www.metacritic.com/game/pc/as-dusk-falls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει βγει το ''As Dusk Falls'' στο gamepass και πρόκειται για interactive movie με ενδιαφέρον story απ' ότι λένε.

https://www.metacritic.com/game/pc/as-dusk-falls

 Το επαιξα και μου αρεσε αρκετα.. εχει αρκετες επιλογες και δυνατοτητα για πολλα plays

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο απλουστερος τροπος να παιξεις τα παλια παιχνιδια που εχουν macrovision drm και αλλα ,στα Windows 10. Οι υπολοιπες μεθοδοι δεν λειτουργουν ακομα και αν το παιξεις σε virtual machine.

https://appuals.com/enable-secdrv-sys/#comment-5075286750

Once download copy it and paste it in your "C:\Windows\System32\Drivers" Folder after that download This tool.

and follow these instructions below:-

Instructions:
1. Right-click on the application and choose "Run as administrator".
2. Press on "Enable Test Mode".
3. Press on "Sign a System File" and enter the filename including the full path (i.e C:\Windows\System32\drivers\secdrv.sys) and then reboot.
4. Use this tool to remove the watermark from the desktop.

https://www.ngohq.com/driver-signature-enforcement-overrider.html

Ηθελα να δοκιμασω την εκδοση για Windows των 4 Sakura Wars και τρεχουν ετσι κανονικα. Δυσυτηχως τη μεταφραση στα Αγγλικα τη βγαλαν για την εκδοση Saturn...

ειχε βγει και η εκδοση για Windows, Lunar Silver Story που εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα βιντεο και γραφικα απο τις κονσολες.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2022 στις 11:50 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Το είχα στα υπόψιν για preorder, αλλά τώρα τόσο κοντά με το ragnarok σε κυκλοφορία παίζει να φάει skip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2022 στις 10:57 ΜΜ, G.TH. είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Παρεμπιπτόντως ευχάριστο παιχνίδι με Mirage 3, F4, Kfir κτλπ υπήρχε, και πρέπει να υπάρχει τρόπος να βρεθεί 😉, το Wings Over Israel ή το Strike Fighters 2 με τα add on (όμοια είναι) από την Third Wire Productions

Οντως αρκετα αξιολογο light sim (το "sim" ισχυει μονο στην περιπτωση των hard settings) οπου αν εγκαταστησεις ολους τους τιτλους της σειρας (Strike Fighters 2/ Europe / Israel / Vietnam / NorthAtlantic) μαζι με τα DLCs εχεις την δυνατοτητα να πεταξεις με μια τεραστια ποικιλια αεροσκαφων ξεκινωντας απο ελικοφορα του Β' ΠΠ φτανοντας μεχρι fly by wire  αεροσκαφη της δεκαετιας του '80. Επισης υπαρχει μια μεγαλη κοινοτητα (combatace.com) που υποστηριζει και επεκτεινει τον συγκεκριμενο τιτλο προσφεροντας δωρεαν ατελειωτα add ons σε αεροσκαφη/terrains/οπλα αερος-αερος/αντι-αεροπορικα συστηματα/πλοια κλπ. Η ανοιχτη του αρχιτεκτονικη επιτρεπει στον οποιονδηποτε διαθετει καποιες ικανοτητες modding να φτιαξει απο το μηδεν mods ή να βελτιστοποιησει καποιο ηδη υπαρχον. Μεγαλο αρνητικο ειναι το αρκετα παλιο πλεον game engine το οποιο προκαλει καποιους περιορισμους στο game play. Κατα τα αλλα ειναι μια αξιολογη εναλλακτικη του DCS για τους πιο low end hardware χρηστες.

Το βρισκετε στην σελιδα της Thirdwire. Παλιοτερα το ειχα δει και σε Pirate Bay.

Επεξ/σία από RadTech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostiger είπε

Δεν ξερω για εσας, εμενα παντως λιγο παιχνιδι μεταξυ Emily Blunt και Rosamund Pike που αναφερθηκαν στο αρθρο δεν με χαλαει καθολου..😛

Aμα είναι συνδυασμός της Blunt από το Edge of Tomorrow με Pike από Gone Girl, μέσα και εγώ! :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...