Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ατμ στην alpha bank


CtrlFreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίλησα με την κυρία που μου άνοιξε τον λογαριασμό και μου είπε είναι πολιτική της τράπεζας στους λογαριασμούς της μισθοδοσίας να βγάζουν αυτήν την κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με την κυρία που μου άνοιξε τον λογαριασμό και μου είπε είναι πολιτική της τράπεζας στους λογαριασμούς της μισθοδοσίας να βγάζουν αυτήν την κάρτα. 

Κάνει πολιτική η τράπεζας με τον μισθο σου.

 

Πήγαινε πισω την καρτα, ζητα ακύρωση και πες τους οτι θα εισπράττεις τον μισθο σου απο τα ταμεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ας πω το δικό μου στορυ σχετικά με την έν λόγω κάρτα.

 

Ανοίγει η μητέρα μου λογαριασμό μισθοδοσίας και χωρίς να την ενημερώσουν της πλασσαρουν την κάρτα. Βλέπει στις κινήσεις του λογαριασμού μετά από λίγο καιρό -10€ αλλά δεν δίνει σημασία. Με τα πολλά το μαθαίνει από συναδέλφους(20-30 άτομα) στη δουλειά όπου τους συνέβη ακριβώς το ίδιο ότι το χαμένο δεκαρικο ειναι η ετήσια συνδρομής κάρτας.

 

Μικρή παρεμβολή...και τροφή για σκέψη σκέφτεται τι προμήθειες αποκόμισαν κάποιοι υπάλληλοι από όλη αυτή την διαδικασία και πόσες τέτοιες κάρτες προώθησαν σε άτομα όπως η μητέρα που δεν γνωρίζουν τι προϊόν πήραν στα χέρια τους;;

 

 

Φτάνουμε στο σήμερα όπου μαθαίνω για την κάρτα και όλη την υπόθεση, τα παίρνω κρανίο ενώ παράλληλα θυμάμαι και το έν λόγω τοπικ στο φόρουμ. Πάω από την τράπεζα για να την ακυρώσω και να ζητήσω refund. Μια ψιλομυτα υπάλληλος μου λέει ότι λεφτά δεν δίνονται πίσω σε καμία περίπτωση και ότι μπορώ να εκμεταλλευτώ το φοβερό προγράμματα επιβράβευσης κτλ κτλ.

 

Την ενημερώνω ότι πιθανόν θα προβώ σε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή κι εκεί ψαρωσε λίγο και μου λέει δεν ειναι σωστό 22 χρόνων παιδί να μιλάτε με τέτοιο τροπο( πιθανώς να θεωρεί κακοήθεια ότι θέλησα να χρησιμοποιοησω κάποια ενδικα μέσα όπου το κράτος θέσπισε για την προστασία του καταναλωτή ) ενώ της ανταπάντησα ότι η δικιά σας τακτική ενέχει δόλο καθώς πουλάνε προϊόντα δίχως να ενημερώνουν επακριβως(επαναλαμβάνω η μητέρα μου ήθελε μια κάρτα για ανάληψη μετρητών και τίποτα άλλο)

 

 

Στο τέλος επικοινώνησα με το τηλεφωνικό κέντρο μια ευγενέστατη υπάλληλος μου είπε ότι η ως άνω συνάδελφος της έπρεπε να μου δώσει το έντυπο ακύρωσης και να δεχτεί την αίτηση μου, η οποία αίτηση αφού εξετάζονταν ( για τυχόν χρήση του προγράμματος επιβράβευσης....το είπε με πλάγιο τροπο..) κατα πάσα πιθανότητα θα μου επέφερε την πολυπόθητη επιστροφή της συνδρομής. Ενώ παράλληλα θα ζητούσα έκδοση μιας απλής κάρτας για αναληψη μετρητών.

 

 

Κλείνοντας το μικρό αυτο στορυ το μείζον θεμα για μένα δεν ειναι το 10€ αλλά η πουστια...κουτοπονηριά πείτε το όπως θέλετε...της τράπεζας να στα πάρουν από παντού χωρίς κάν να σε ρωτήσουν.

 

 

Θα μιλήσω με την μητέρα μου κι αν το θέλει κι η ίδια θα κάνουμε την διαδικασία για την ακύρωση της συνδρομής.

 

 

Υ.Γ η ψιλομυτα υπάλληλος σχεδόν ουρλιαξε όταν το έφερε η κουβέντα ότι κανένας δεν παίρνει μπόνους για να πουλάει προϊόντα(αυτού του είδους κ.α.) και ότι απλά το έκανε με γνώμονα το συμφέρον του πελάτη και το φοβερό προγράμματα επιβράβευσης.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Κι εγώ φορτώθηκα American Express Bonus μετά από συμφωνία μέσω τηλεφώνου (που είναι από τα πρώτα πράγματα που πρέπει να αποφεύγει κανείς χωρίς εξαιρέσεις). (Έστω) ήταν λίγο περίεργη η περίπτωση τότε και το promo ήταν ότι δεν θα υπάρξει καμιά αλλαγή ή πρόσθετη χρέωση πέρα από το ότι η VISA γίνεται AmEx και θα υπάρχουν bonus πόντοι που εξαργυρώνεις κλπ κλπ. Πουθενά αναφορά για 10 ευρώ (μέχρι σήμερα μόνο στο site τους βρήκα ότι υπάρχει αυτή η χρέωση - πουθενά στα φυλλάδια που έχουν στην τράπεζα ή στις επιστολές που έστειλαν κατόπιν).

 

Αυτές τις μέρες ήρθε AmEx για ανανέωση της παλιά που έληγε. Η νέα AmEx ήρθε με λάθος κωδικό ασφαλείας και ήταν άχρηστη για ηλεκτρονικές αγορές μετά την ενεργοποίησή της :).  Κάπου εκεί τελείωσε και η ιστορία της AmEx (έγινε ακύρωση μετά από αίτηση), και ευελπιστώ να γλιτώσω τη φετινή συνδρομή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπη τους ειλικρινα...
Εμενα με επερναν τηλεφωνα απο συγκεκριμμενο νουμερο
που εν τέλει σηκωσα και ηταν για να μου πλασαρουν την εν λογω καρτα.
Επεμενε να τονιζει οτι ειναι δωρεαν η καρτα και εγω της απαντουσα νευριασμενα οτι "οχι ειναι 10ε συνδρομη".
- "Ναι αλλα θα εχετε bonus"
- "Ναι ομως δεν ειναι δωρεαν"
- "Ναι ειναι μονο 10ε τον χρονο"
 

Η συζητηση του χαζου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...