Προς το περιεχόμενο

Το σύστημα αναγνώρισης προσώπου NGI του FBI θα έχει "φακελώσει" 52 εκατομμύρια πολίτες μέχρι το 2015


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγραψε κατι ο φωτης και του την πεσατε 10 ατομα !
απο τους οποιους μονο ο Gi0 νομιζω εχει δικιο μιας και αναφερεται στους χαρακτηρισμους κατι στο οποιο συμφωνω !
οι αλλοι ομως  τι  λετε ?  τα αυτονοητα ?
σαφως και το συνολο ολων  μας -  αποτελει μία κοινότητα, κοινωνία, πόλη οπως του λετε ,  ομως ακομη πιο σαφεστατα ο καθενας απο εμας ειναι υπευθηνος για την διαφυλαξη και την προστασια των δικων του προσωπικων δεδομενων , γι αυτο και λεγονται προσωπικα εξαλου και δε λεγονται  ομαδικα τα  δεδομενα !
εσυ λοιπον μπορει να θελεις να ανεβαζεις ολη σου την προσωπικη ζωη σε φωτο στο ινσταγκραμ ,να  ποσταρεις στο φειςμπουκ που ησουν ,που εισαι  και που θα εισαι καθε λεπτο της ζωης κτλ ! του φωτη ομως μπορει να μη του καιγεται καρφακι  για τα περι  φακελωματος γιατι οι μοναδικες πληροφοριες που δινει ειναι τι νουμερο παπουτσια φοραει και αν του αρεσουν τα μαυρα η τα ασπρα σωβρακα ! ειναι πολυ διαφορετικες οι δυο περιπτωσεις ..
το παιχνιδι ειναι δικο τους - οι νομοι ειναι στα χερια μας ομως ,  απο εμας εξαρτατε τι θα τους δωσουμε ..

εχουν την δυνατοτητα να μας φακελωσουν ναι - μονο ομως οσο εμεις τους το επιτρεπουμε !
τελος με πολυ απλα λογια αυτο που μαλλον εννοουσε ο φωτης και με βρισκει 100% συμφωνο ειναι το εξης ..
αλλος τον τρωει και ζοριζεται αλλος τον τρωει και δροσιζεται !  ας προσεχε  ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγραψε κατι ο φωτης και του την πεσατε 10 ατομα !

απο τους οποιους μονο ο Gi0 νομιζω εχει δικιο μιας και αναφερεται στους χαρακτηρισμους κατι στο οποιο συμφωνω !

οι αλλοι ομως  τι  λετε ?  τα αυτονοητα ?

σαφως και το συνολο ολων  μας -  αποτελει μία κοινότητα, κοινωνία, πόλη οπως του λετε ,  ομως ακομη πιο σαφεστατα ο καθενας απο εμας ειναι υπευθηνος για την διαφυλαξη και την προστασια των δικων του προσωπικων δεδομενων , γι αυτο και λεγονται προσωπικα εξαλου και δε λεγονται  ομαδικα τα  δεδομενα !

εσυ λοιπον μπορει να θελεις να ανεβαζεις ολη σου την προσωπικη ζωη σε φωτο στο ινσταγκραμ ,να  ποσταρεις στο φειςμπουκ που ησουν ,που εισαι  και που θα εισαι καθε λεπτο της ζωης κτλ ! του φωτη ομως μπορει να μη του καιγεται καρφακι  για τα περι  φακελωματος γιατι οι μοναδικες πληροφοριες που δινει ειναι τι νουμερο παπουτσια φοραει και αν του αρεσουν τα μαυρα η τα ασπρα σωβρακα ! ειναι πολυ διαφορετικες οι δυο περιπτωσεις ..

το παιχνιδι ειναι δικο τους - οι νομοι ειναι στα χερια μας ομως ,  απο εμας εξαρτατε τι θα τους δωσουμε ..

εχουν την δυνατοτητα να μας φακελωσουν ναι - μονο ομως οσο εμεις τους το επιτρεπουμε !

τελος με πολυ απλα λογια αυτο που μαλλον εννοουσε ο φωτης και με βρισκει 100% συμφωνο ειναι το εξης ..

αλλος τον τρωει και ζοριζεται αλλος τον τρωει και δροσιζεται !  ας προσεχε  ..

Μάλλον δεν κατάλαβες τη συζήτηση... Όποιος ανεβάζει σε φέισμπουκ και ίνσταγκραμ την προσωπική του ζωή (κακώς κατά τη γνώμη μου) δικό του πρόβλημα, σύμφωνοι. Αλλά το FBI και το κάθε FBI δε σε ρωτάνε... Αυτή είναι η διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μερικους φαινεται αρεσει η βορεια κορεα.

Για τον πού**ο είναι η Β.Κ. αλλά και οι "δημοκρατικές" και "ελεύθερες" ΗΠΑ δεν πάνε πίσω. Μη σου πω ότι η ψευδαίσθηση δημοκρατίας και ελευθερίας είναι χειρότερη και από την απουσία τους. Άλλη βιτρίνα απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον πού**ο είναι η Β.Κ. αλλά και οι "δημοκρατικές" και "ελεύθερες" ΗΠΑ δεν πάνε πίσω. Μη σου πω ότι η ψευδαίσθηση δημοκρατίας και ελευθερίας είναι χειρότερη και από την απουσία τους. Άλλη βιτρίνα απλά...

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο .Για την ακριβεια αν εγραφες αυτα που  γραφεις τωρα εκει θα σε ειχαν παει μεσα τυλιγμενο σαν σαρδελα.Ενω τωρα εε?οτι θες  γραφεις και δεν σε πειραζει κανεις .

Μετα απο αυτη  εξισωση που εκανες μεταξυ ΗΠΑ  και β κορεα  σε σχεση με τις ελευθεριες των πολιτων τους   νομιζω πως ειναι ανωφελο να συνεχισω τον διαλογο ,οχι οτι ειχα καμια αμφιβολια απο την αρχη αλλα λεμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο .Για την ακριβεια αν εγραφες αυτα που  γραφεις τωρα εκει θα σε ειχαν παει μεσα τυλιγμενο σαν σαρδελα.Ενω τωρα εε?οτι θες  γραφεις και δεν σε πειραζει κανεις .

Μετα απο αυτη  εξισωση που εκανες μεταξυ ΗΠΑ  και β κορεα  σε σχεση με τις ελευθεριες των πολιτων τους   νομιζω πως ειναι ανωφελο να συνεχισω τον διαλογο ,οχι οτι ειχα καμια αμφιβολια απο την αρχη αλλα λεμε .

η β κορεα καποτε ηταν στο επιπεδο των ηπα.

και σιγα σιγα εγινε ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο .Για την ακριβεια αν εγραφες αυτα που  γραφεις τωρα εκει θα σε ειχαν παει μεσα τυλιγμενο σαν σαρδελα.Ενω τωρα εε?οτι θες  γραφεις και δεν σε πειραζει κανεις .

Μετα απο αυτη  εξισωση που εκανες μεταξυ ΗΠΑ  και β κορεα  σε σχεση με τις ελευθεριες των πολιτων τους   νομιζω πως ειναι ανωφελο να συνεχισω τον διαλογο ,οχι οτι ειχα καμια αμφιβολια απο την αρχη αλλα λεμε .

Πώς φαίνεται ότι δεν κατάλαβες τίποτα από αυτό που είπα... Ή χειρότερα, κατάλαβες αλλά κάνεις το κορόιδο.

Κοίτα να δεις, σου έθιξα τις ΗΠΑ ε; Όπου αν έχεις την ατυχία να είσαι "έγχρωμος", "ισπανόφωνος" ή δεν ξέρω γω τι άλλο οι μπάτσοι σε πυροβολούν στο κεφάλι και μετά σε ρωτάν τι έκανες; Και που συνήθως μετά αθωώνονται; Που το έπαιζε "αρχηγός του ελεύθερου κόσμου" (τι υποκρισία ε;) ενώ στο εσωτερικό οι νέγροι δεν είχαν πολιτικά δικαιώματα, δολοφονούνταν από την ΚΚΚ και στα σχολεία και τα λεωφορεία εφαρμοζόταν η αμερικανική βερζιόν του απαρτχάιντ; Που ανέβαζε και ανεβάζει δικτάτορες ανατρέποντας όποια κυβέρνηση δεν τους κάθεται, για να προστατέψει τα προνόμια των πολυεθνικών; Αν θεωρείς ελευθερία το να μπορείς απλά να γράψεις κάτι αλλά μέχρι εκεί (χώρια το ότι έχεις μπει σε μαύρη λίστα αν δεν είναι αρεστά στο καθεστώς αυτά που έχεις γράψει), τότε συγχαρητήρια. Τεράστια διαφορά με την κατακριτέα κυβέρνηση της ΒΚ, τι να σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς φαίνεται ότι δεν κατάλαβες τίποτα από αυτό που είπα... Ή χειρότερα, κατάλαβες αλλά κάνεις το κορόιδο.

Κοίτα να δεις, σου έθιξα τις ΗΠΑ ε; Όπου αν έχεις την ατυχία να είσαι "έγχρωμος", "ισπανόφωνος" ή δεν ξέρω γω τι άλλο οι μπάτσοι σε πυροβολούν στο κεφάλι και μετά σε ρωτάν τι έκανες; Και που συνήθως μετά αθωώνονται; Που το έπαιζε "αρχηγός του ελεύθερου κόσμου" (τι υποκρισία ε ;) ενώ στο εσωτερικό οι νέγροι δεν είχαν πολιτικά δικαιώματα, δολοφονούνταν από την ΚΚΚ και στα σχολεία και τα λεωφορεία εφαρμοζόταν η αμερικανική βερζιόν του απαρτχάιντ; Που ανέβαζε και ανεβάζει δικτάτορες ανατρέποντας όποια κυβέρνηση δεν τους κάθεται, για να προστατέψει τα προνόμια των πολυεθνικών; Αν θεωρείς ελευθερία το να μπορείς απλά να γράψεις κάτι αλλά μέχρι εκεί (χώρια το ότι έχεις μπει σε μαύρη λίστα αν δεν είναι αρεστά στο καθεστώς αυτά που έχεις γράψει), τότε συγχαρητήρια. Τεράστια διαφορά με την κατακριτέα κυβέρνηση της ΒΚ, τι να σου πω...

Εχεις παει ? η'τα εχεις δει απο ταινιες ?Ας σου απαντησει κανενας αλλος καλυτερα για ευνοητους λογους .

 

η β κορεα καποτε ηταν στο επιπεδο των ηπα.

και σιγα σιγα εγινε ετσι.

Το τερματισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παει ? η'τα εχεις δει απο ταινιες ?Ας σου απαντησει κανενας αλλος καλυτερα για ευνοητους λογους .

 

Η Ανταρκτική καλύπτεται από ένα στρώμα πάγου χιλιομέτρων. Δεν πήγα αλλά είμαι σίγουρος. Εσύ; Λες να κρύβει κανένα τροπικό δάσος; Αλλά ας σου απαντήσει κάποιος άλλος καλύτερα. Για ευνόητους λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ανταρκτική καλύπτεται από ένα στρώμα πάγου χιλιομέτρων. Δεν πήγα αλλά είμαι σίγουρος. Εσύ; Λες να κρύβει κανένα τροπικό δάσος; Αλλά ας σου απαντήσει κάποιος άλλος καλύτερα. Για ευνόητους λόγους.

 

Και ο Ειρηνικός είναι ωκεανός (δεν έχω πάει αλλά το ξέρω) και άρα στην Ρωσία (που επίσης δεν έχω πάει αλλά το ξέρω) κυκλοφορούν καταμεσής του Δεκέμβρη με κοντομάνικα και σορτσάκια, πίνουν βότκα μέχρι σκασμού κάθε μέρα, απασχολούνται στην Ρώσικη μαφία και οι γυναίκες τους είναι ιερόδουλες. 

 

Seems legit. 

Το 95% των ανθρώπων που τους πιάνει υστερία με αυτά τα νέα δεν ξέρουν τι είναι ένα task αναγνώρισης προτύπων. Το υπόλοιπο 5% δεν έχει υλοποιήσει (από το 0 ) ένα τέτοιο σύστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Ειρηνικός είναι ωκεανός (δεν έχω πάει αλλά το ξέρω) και άρα στην Ρωσία (που επίσης δεν έχω πάει αλλά το ξέρω) κυκλοφορούν καταμεσής του Δεκέμβρη με κοντομάνικα και σορτσάκια, πίνουν βότκα μέχρι σκασμού κάθε μέρα, απασχολούνται στην Ρώσικη μαφία και οι γυναίκες τους είναι ιερόδουλες. 

 

Seems legit. 

Το 95% των ανθρώπων που τους πιάνει υστερία με αυτά τα νέα δεν ξέρουν τι είναι ένα task αναγνώρισης προτύπων. Το υπόλοιπο 5% δεν έχει υλοποιήσει (από το 0 ) ένα τέτοιο. 

Ωπ! Ο δικηγόρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ! Ο δικηγόρος!

 

Ξέχασα ότι είμαστε σε forum και ο καθένας μπορεί να σχολιάζει ένα post....

 

 

Από την άλλη, μπορεί και να είμαστε και αυτός που κάνει τέτοια σχόλια (όπως αυτό που παραθέτω) απλά δεν έχει ιδέα τι του γίνεται... με ό,τι και αν αυτό σημαίνει για την βαρύτητα των όσων γράφει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα ότι είμαστε σε forum και ο καθένας μπορεί να σχολιάζει ένα post....

 

 

Από την άλλη, μπορεί και να είμαστε και αυτός που κάνει τέτοια σχόλια (όπως αυτό που παραθέτω) απλά δεν έχει ιδέα τι του γίνεται... με ό,τι και αν αυτό σημαίνει για την βαρύτητα των όσων γράφει. 

Είπε κανείς ότι δεν μπορούμε να σχολιάζουμε; Αλλιώς δε θα τα λέγαμε "σχόλια". Κοινή λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...