Προς το περιεχόμενο

Σαν σήμερα [21/04/1989]: Ξεκινά η κυκλοφορία του πρώτου Game Boy


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να θέλω να απαξιώσω την είδηση, ως τότε κάτοχο Game Gear, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Τι να πούνε και κάτοχοι Atari Lynx, μιλάμε για επικές συσκευές.

 

Και που είναι τώρα η Atari και η SEGA? ΟΕΟ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξέχαστες εποχές... Εμπειρίες που στερούνται οι σημερινές γεννιές. Στη γεννιά μας υπήρχε ομαλή μετάβαση στον τεχνολογικό τομέα.
Σήμερα ξεκινάνε από τα βαθιά.Κατευθείαν smartphone !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pokemon Blue & Super Mario Land 2: 6 Golden Coins τα δικά μου :)

 

το Super Mario Land 2 ειναι για εμενα ενα απο τα 10 καλυτερα παιχνιδια ανεξαρτητως πλατφορμας.. το ειχα 1000τερματισει, τελειο παιχνιδι.. μαζι με το πρωτο double dragon, το wario land, zelda, darkwing duck, gargoyles quest, r-type, metroid.. κορυφαια παιχνιδια.

 

Χωρίς να θέλω να απαξιώσω την είδηση, ως τότε κάτοχο Game Gear, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Τι να πούνε και κάτοχοι Atari Lynx, μιλάμε για επικές συσκευές.

 

το game gear ειχε πολυ λιγοτερα καλα παιχνιδια, δεν μπορει να συγκριθει με το game boy. χωρια που επρεπε να κουβαλας εναν ανταπτορα μαζι σου γιατι τις μπαταριες τις ετρωγε για πλακα. το atari lynx δεν ειχε καν παιχνιδια που να αξιζανε για αγορα παρα ελαχιστες εξαιρεσεις (θυμαμαι ενα Shadow of the Beast, ενα Lemmings, τα Ninja Gaiden, Robotron, Xenophobe, Rygar, Xybots, αντε να ειναι αλλα 2-3, αποτυχημενη κονσολα δυστυχως που οδηγησε την Atari στην κατηφορα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ειμουν διακοπές με γονείς οπου κέρδισα σε ενα παιχνίδι 30.000 δρχ και το πήρα.

 

Αγαπάμε μεγαλώσαμε με gameboy και φυσικά και το έχω ακόμα στο κουτί του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι πιο καινούριος με gamebay advance sp αλλά το είχα λιώσει. Μαζευόμασταν στο σπίτι ενός φίλου καi σκιζόμασταν στις μάχες pokemon.

 

 

 

γιατι εχει καπιες κονσολες πανω απο 2-3 φορες;

 

Είναι διαφορετικές εκδόσεις. fat, slim, mini κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχ να μην εχω ακομα το gameboy θυμαμαι μου χαν φερει απο ισπανια μια κασετα του color που ειχε ενα σωρο παιχνιδια και φυσικα ολα τα pokemon,super mario κλπ που ηταν best sellers reapect στην ninty για αυτη την κορυφαια κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...