Προς το περιεχόμενο

mi.com: νέο domain για την ανερχόμενη Xiaomi!


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν όμως η Xiaomi έχει πρόβλημα με το όνομα της, τότε τι να πει και η Huawei;..

εχω εδω και ενα χρόνο ενα ideos u8150, ακομα λαθος το λεω το ονομα. χαβαη το λεω πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί λέει στην φωτό: Created by Mui Switzerland ?

Και μένα μου έκανε εντύπωση και απ'ότι φαίνεται υπάρχει ένα γραφείο της Miui σε ένα χωριό δυτικά της Ζυρίχης. Πιθανόν ο ρόλος του να είναι για οικονομική διαχείριση, σχεδιασμό ή offshore φορολογικές ελαφρύνσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Cyanogen 11 που μπορεί κανείς να βρει εύκολα για το MI2S είναι κατά 99% άριστη, έχει μόνο 1-2 ασήμαντα προβλήματα, που είναι εγγενή της Cyanogen. Η MIUI δεν μου άρεσε και δεν με βόλεψε, έχει διάφορα θέματα για τα γούστα μου.

Αυτά τα χαζά να μην έκαναν οι Κινέζοι. Δεν είναι δυνατόν να αλλάζεις μέσα σε 4 χρόνια από την ίδρυσή σου domain, δείχνει τσαπατσουλιά και ανασφάλεια. Κατά τα άλλα τα κινητά τους είναι άριστα και θα έλεγα ότι ανάμεσα στην ποιότητα και την τιμή βάζουν σε προτεραιότητα την ποιότητα κρατώντας την τιμή χαμηλά, αλλά όχι και τόσο χαμηλά.

 

Στο δικό μου κινητό για κάποιο λόγο δεν "έκατσε" καλά κάποια stock έκδοση ή το CM 11.  Γύρισα σε MIUI αν και είμαι περισσότερο φίλος της stock έκδοσης.

 

Με εξαίρεση αυτό, μετά από χρήση ενός και πλέον χρόνου, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την κινεζιά.  Το επόμενο βήμα είναι να το βάλω να φτιάξει καφέ και να πάει τα παιδιά σχολείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...