Προς το περιεχόμενο

Tablet ή laptop;;;


Mankon7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια παιδια !!!ειρηνη ημιν!!!δεν υπαρχει καποιος λογος να τσακωνεστε για το τι θα με βολευε αληθεια.εγω προτασεις - γνωμες - συγκρισεις θελω να ακουσω απο εσας .και αν ειστε και κατοχοι κατι απο τα δυο ακομα καλυτερα,να ακουσω και προσωπικες εμπειριες.με το να τσακωνεστε δεν με βοηθατε αληθεια :) επισης να αναφερω οτι στο σπιτι δεν υπαρχει καποιος σταθερος Η/Υ ωστε να κανω τις "βαριες δουλειες"   ^_^

 

φιλικα παντα  :)

 

 

 

Πάρε ένα core i3/i5 λάπτοπ φιλαράκι και μή σε πάρει κανείς στο λαιμό του για ταμπλέτα.

Με τα λεφτά που δίνεις κι από τη στιγμή που δεν έχεις άλλο μηχάνημα σπίτι για τις βαριές δουλειές, μή το σκέφτεσαι καν.

 

Και σιγά το υβρίδιο στην τελική που σκαλώσαν μερικοί με Atom CPU και τα σάπια τα eMMC/SSD της ASUS. Οτιδήποτε έχει eMMC επάνω του είναι ΠΑΝΑΡΓΟ και πολλές φορές αν ζοριστεί οδηγεί σε παγώματα ή σε data corruption. Δε το θες για καφετέρια, για Home Use το θες και μάλιστα ως primary device, οπότε πάρε λαπτοπάκι 15άρι να το έχεις για τα πάσα χρήση και μή πετάς λεφτά σε gadgets της καφετέριας για τη μόστρα και μόνο.

 

Τέλος σχετικά με το T100, υπάρχουν πάμπολλες μαρτυρίες για κάκιστης ποιότητας κατασκευή και προβλήματα straight out of the box που η ASUS τους βγάζει εκτός εγγύησης με το παραμικρό και χωρίς να φταίει πραγματικά ο χρήστης. Δε θα το θεωρούσα σοβαρή επιλογή κυρίως μετά από όσα αναφέρονται παντού...

 

Παραδείγματα:

 

http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-book-t100/40143-emmc-defective-3.html

 

http://www.amazon.com/Transformer-T100TA-C1-GR-10-1-Inch-Detachable-Touchscreen/product-reviews/B00FFJ0HUE/ref=cm_cr_pr_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0&sortBy=bySubmissionDateDescending

 

http://www.notebookreview.com/notebookreview/asus-transformer-book-t100-user-review-a-few-months-later/

Επεξ/σία από plpapadopoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 04:09 AM, said:plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 04:09 AM, said:plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 04:09 AM, said:plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 04:09 AM, said:

Πάρε ένα core i3/i5 λάπτοπ φιλαράκι και μή σε πάρει κανείς στο λαιμό του για ταμπλέτα.

Με τα λεφτά που δίνεις κι από τη στιγμή που δεν έχεις άλλο μηχάνημα σπίτι για τις βαριές δουλειές, μή το σκέφτεσαι καν.

 

Και σιγά το υβρίδιο στην τελική που σκαλώσαν μερικοί με Atom CPU και τα σάπια τα eMMC/SSD της ASUS. Οτιδήποτε έχει eMMC επάνω του είναι ΠΑΝΑΡΓΟ και πολλές φορές αν ζοριστεί οδηγεί σε παγώματα ή σε data corruption. Δε το θες για καφετέρια, για Home Use το θες και μάλιστα ως primary device, οπότε πάρε λαπτοπάκι 15άρι να το έχεις για τα πάσα χρήση και μή πετάς λεφτά σε gadgets της καφετέριας για τη μόστρα και μόνο.

 

Τέλος σχετικά με το T100, υπάρχουν πάμπολλες μαρτυρίες για κάκιστης ποιότητας κατασκευή και προβλήματα straight out of the box που η ASUS τους βγάζει εκτός εγγύησης με το παραμικρό και χωρίς να φταίει πραγματικά ο χρήστης. Δε θα το θεωρούσα σοβαρή επιλογή κυρίως μετά από όσα αναφέρονται παντού...

 

Παραδείγματα:

 

http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-book-t100/40143-emmc-defective-3.html

 

http://www.amazon.com/Transformer-T100TA-C1-GR-10-1-Inch-Detachable-Touchscreen/product-reviews/B00FFJ0HUE/ref=cm_cr_pr_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0&sortBy=bySubmissionDateDescending

 

http://www.notebookreview.com/notebookreview/asus-transformer-book-t100-user-review-a-few-months-later/

Ασχετα οτι συμφωνω  να παρει καποιο icore λαπτοπ απο την στιγμη που δεν εχει καποιο δυνατο συστημα για απαιτητικη εργασια,απο την αλλη μ'αρεσει που βαζεις θεματα 4μηνω που ηταν απο το πρωτο καιρο που κυκλοφορισε και ειχε αρκετα προβληματακια που εχουν λυθει!

Που το ξερω?Μαντεψε!!!

 

Οσοι το προτιναμαι ειμαστε χρηστες,ο μονος που δεν το προτινε και γραφει οτι νανε,εισαι εσυ και ΔΕΝ εισαι χρηστης ΟΥΤΕ ειχες επαφη με το συγκεκριμενο tablet/laptop!

 

Ξερεις ποσο χαμηλη πρεπει να ειναι η ποιοτητα κατασκευης σε ενα λαπτοπ των 400-500ευρω με icore που σαν επεξεργαστης εχει την 5πλασια τιμη απο τον bay trail του asus???

Γι'αυτο ΜΗΝ μιλας για ποιοτητα οτα αναφερεσαι σε λαπτοπ των 400-500ευρω με τοσο ακριβους επεξεργαστες οπως ειναι οι i3&i5,γιατι για να αντισταθμησουν την χαμηλη τιμη απο καπου εχουν κοψει και ΜΑΝΤΕΨΕ απο ΠΟΥ? ;)

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στό ίδιο δίλημμα βρισκόταν φιλαράκι που τελικά αγόρασε laptop. Αν δεν υπάρχει βασικό σύστημα, τότε το laptop είναι μονόδρομος.

 

Για μένα τα tablet είναι συμπληρωματικό εργαλείο στο βασικό σύστημά σου, κυρίως όταν είσαι σε κίνηση ή ότανθέλεις να τσεκάρεις κάτι στο internet χωρίς να ανοίξεις το κύριο PC, για κανα βιβλίο ή καμια σειρούλα σε ταξίδι, λίγο πριν πέσεις για ύπνο κλπ.

 

Όντως πολύ καλό το Τ100 αλλά θεωρώ ότι είναι ακατάλληλο για βασική εργασία (όπως άλλωστε και οποιοδήποτε tablet) λόγω μεγέθους οθόνης. Είχα ένα netbook Lenovo (10" όθόνη) και ποτέ μου δεν μπόρεσα να κάνω σοβαρή δουλειά σε αυτό. Αν πεις ότι θέλεις να γράφεις και CD/DVD θέλεις και εξωτερικό USB DVDR οπότε πάει το πλεονέκτημα της απόλυτης φορητότητας.

 

Επίσης αν ποτέ θέλεις να ασχοληθείς με κανά ψιλορετουσάρισμα φωτογραφιών, τίποτα βιντεάκια οικογενειακών στιγμών κλπ, οι 10" θα σου φανούν λίγες....

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποτε χτυπας λαπτοπ με icore και εισαι "ολα σε ενα" αφου δεν εχεις υπολογιστη για να κανεις και αλλες δουλειες.σε συμφερει κατα την γνωμη μου γιατι δινεις αρκετα χρηματα.μην φοβασαι δεν τσακωνωμαστε απλα φουντωνει η συζητηση.χαχαχαχα σιγα μην τσακωθω για τετοια πραγματα. :P (πηγαινε ο αλλος να μου συγκρινει τις απειρες δυνατοτητες ενος λαπτοπ με ενα ταμπλετ η ενα ψευτο-υβριδικο που για τις δυνατοτητες και τα χαρακτηριστικα  του το πουλανε πανακριβα!! θα τρελαθουμε εδω μεσα).....τι να πεις...

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις απαιτήσεις που έχει θέσει στην αρχική δημοσίευση δεν υπάρχει κανείς λόγος να πάρει λαπτοπ.

 

Το τ100 καλύπτει το 100% όσων ζητάει τόσο σε απόδοση όσο και συνδεσιμοτητα.

 

Τώρα που βλέπουν την ανάγκη κάποιοι να χρειάζεται ι5 για surfing, να κατεβάσεις τορρεντ και να δεις ταινίες με HDMI, δεν μπορώ να το καταλάβω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καποιο καλο κινητο με μεγαλη οθονη το ταμπλετ αχρηστευεται 

Εχω 3 ταμπλετ αλλα χρησιμοποιω μονο το κινητο 

Οποτε ή παιρνεις μεγαλο κινητο και εχεις τα παντα σε ενα  ή λαπτοπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις απαιτησεις στην αρχη ναι.μετα ειπε δεν εχει ομως το παλικαρι δεν εχει και pc οποτε γιατι να μην παρει κατι με αυτα τα χρηματα που να ειναι ολα σε ενα? Μπορει οπως ειπε ενα αλλο μελος να θελει να κανει μια επεξεργασια η κατι παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασχετα οτι συμφωνω  να παρει καποιο icore λαπτοπ απο την στιγμη που δεν εχει καποιο δυνατο συστημα για απαιτητικη εργασια,απο την αλλη μ'αρεσει που βαζεις θεματα 4μηνω που ηταν απο το πρωτο καιρο που κυκλοφορισε και ειχε αρκετα προβληματακια που εχουν λυθει! (1)

Που το ξερω?Μαντεψε!!!

 

Οσοι το προτιναμαι ειμαστε χρηστες,ο μονος που δεν το προτινε και γραφει οτι νανε,εισαι εσυ και ΔΕΝ εισαι χρηστης ΟΥΤΕ ειχες επαφη με το συγκεκριμενο tablet/laptop! (2)

 

Ξερεις ποσο χαμηλη πρεπει να ειναι η ποιοτητα κατασκευης σε ενα λαπτοπ των 400-500ευρω με icore που σαν επεξεργαστης εχει την 5πλασια τιμη απο τον bay trail του asus???

Γι'αυτο ΜΗΝ μιλας για ποιοτητα οτα αναφερεσαι σε λαπτοπ των 400-500ευρω με τοσο ακριβους επεξεργαστες οπως ειναι οι i3&i5,γιατι για να αντισταθμησουν την χαμηλη τιμη απο καπου εχουν κοψει και ΜΑΝΤΕΨΕ απο ΠΟΥ? ;) (3)

 

(1) Προβληματάκια δε τα λες, ιδίως όταν στον άλλο η οθόνη ξεκόλλησε out of the box, ή όταν σε review unit το power button ήταν  ελλατωματικό, για την eMMC δε μιλάω, έχω δουλέψει άπειρα EEE-PC και tablets (ακόμη και πανάκριβα Samsung) που η eMMC είναι buggy κι ασταθής.

Για το της εγγύησης τί να αναφερθεί? Προβληματάκι ε? Πριν 4 μήνες δηλαδή θες να μας πείς η ASUS είχε άλλο policy, ενώ τώρα άλλαξε το policy επειδή το αγόρασες εσύ.

Για να μή μιλήσω για το feedback στο Amazon που τα περισσότερα είναι μέσα στον Απρίλιο (4 μήνες πρίν κάτι έλεγες?). Οπότε δεν έχω τέτοιες μαντικές ικανότητες για παράλληλα σύμπαντα, βασίζομαι στην πραγματικότητα.

 

(2) Μάντεψε γιατί δεν είμαι κάτοχος του Τ100.

HINT: Κάτω δεξιά στην υπογραφή μου, θα καταλάβεις πάρα πολύ καλά το λόγο που δεν είμαι κάτοχος, όχι μόνο του συγκεκριμένου, αλλά και οποιασδήποτε ταμπλέτας ή ψευτο-Hybrid. Για να στο κάνω πιο λιανά, έχω ήδη το απόλυτο Hybrid εδώ και καιρό (πολύ πριν βγεί το μπρελόκ που ακούει στο όνομα ASUS). Και φυσικά αυτός είναι ο ορισμός του Hybrid: Laptop + Tablet, όχι faptop + tablet. Ελπίζω να με νιώθεις.

 

(3) Σαφώς και θα εμπιστευόμουν κατά πολύ περισσότερο ένα λάπτοπ των 400-500 ευρώ έναντι ενός εντελώς consumer product για το οποίο κατ'επανάληψη ώς και σήμερα που μιλάμε αναφέρονται ζητήματα ποιότητας και τρόποι της εταιρίας που το παράγει να βγάζει τον χρήστη εκτός εγγύησης με την αιτιολογία "κακή χρήση". Αλήθεια 99 USD θέλει η ASUS για αλλαγή power button στο Τ100. Δηλαδή για αλλαγή οθόνης να πουλήσω το αυτοκίνητο καλύτερα? Φαντάσου και να μή φταίω κιόλας για τα προβλήματα αυτά.

Επεξ/σία από plpapadopoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papadopoulos

 

Το ότι μια συσκευή έχει μπορεί να έχει τεχνικά προβλήματα σε κάποια παρτίδα δεν σημαίνει ότι είναι όλα έτσι. Το ίδιο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή και προϊόν βιομηχανικής παραγωγής από τηλέφωνο μέχρι αυτοκίνητο.

 

Τώρα από όσους έχουμε δουλέψει το συγκεκριμένο μηχάνημα (τ100) δεν έχω δει κάποιον που να μετάνιωσε την αγορά του.

 

Τώρα γιατί το θεωρείς ψεύτοhybrid fap dap και παπαριές αδυνατω να το καταλάβω, αλλά και πάλι τα λες βασισμένος σε κάτι που διάβασες και όχι προσωπικής εμπειρίας.

 

Λες 10 άτομα που το δοκιμάσαμε και το συστήνουμε σε κάποιον το κάνουμε για πλάκα η φανμπόισμο; Το προτείνουμε γιατί στη συγκεκριμένη τιμή είναι το καλύτερο προϊόν που συνδυάζει τους στο κόσμους, του τάμπλετ και του λαπτοπ με απόλυτη συνδεσιμοτητα.

 

Επιπλέον ο ισχυρισμός περί μνήμης τουλάχιστον αστείος... Λές και στα 350 θα βρεις laptop με Ssd....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περα από το t100 δεν εχω αλλον υπολογιστη, και όμως προτιμησα αυτό. Το θεμα είναι τι απαιτησεις εχει ο καθενας και κατά ποσο το θεμα φορητοτητα και αυτονομια είναι σημαντικοι παραγοντες. Αν θελω μεγαλη οθονη το συνδεω με την 32αρα μου full hd 100hz LG και τελειωσε και το θεμα του μεγέθους οθονης. Στο θεμα συνδεσιμοτητα σαφως και 1 usb θυρα δεν είναι πανακεια - αλλα εμενα προσωπικα μου αρκει . Ενας φιλος από πανω ειπε ότι δεν εκανε σοβαρη δουλεια σε ένα 10αρι νετμπουκ..... φιλε μου τi αναλυση ειχε το νετμπουκ, ποιον επεξεργαστη φοραει επανω και ποση αυτονομια εχει....επισης εχει touch screen? Το t100 δεν εχει ουδεμια σχεση με τα νετμπουκ που ξεραμε...ειχα ένα msi wind u100 και ένα asus 1000h και μπορω να καταλαβω τις διαφορες. Το θεμα είναι απλουστατο.....ή καποιος γουσταρει ένα κανονικο λαπτοπ ή θελει έναν συνδιασμο και δεν εχει τρελες απαιτησεις από το μηχανακι του και ταυτόχρονα όπως ειπα πιο πανω η αυτονομια και η φορητοτητα είναι πολύ σημαντικοι παραγοντες.....ουφ πια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@papadopoulos

 

Το ότι μια συσκευή έχει μπορεί να έχει τεχνικά προβλήματα σε κάποια παρτίδα δεν σημαίνει ότι είναι όλα έτσι. Το ίδιο μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή και προϊόν βιομηχανικής παραγωγής από τηλέφωνο μέχρι αυτοκίνητο.

 

Συμφωνώ. Πόσα πια κομμάτια έχει αυτή η παρτίδα ώστε να κρατάει από το Δεκέμβριο ώς τα τέλη Απριλίου και ποιός ξέρει για πόσο?

Για την εγγύηση και το policy του "customer induced damage" σε κατασκευαστικά λάθη δε βλέπω κάποιο επιχείρημα από κανέναν σας όμως.

 

 

Τώρα από όσους έχουμε δουλέψει το συγκεκριμένο μηχάνημα (τ100) δεν έχω δει κάποιον που να μετάνιωσε την αγορά του.

 

Από εσάς τους συγκεκριμένους 4 όχι, ούτε κι εγω βλέπω.

Για την εγγύηση και το policy του "customer induced damage" σε κατασκευαστικά λάθη δε βλέπω κάποιο επιχείρημα από κανέναν σας όμως.

 

Τώρα γιατί το θεωρείς ψεύτοhybrid fap dap και παπαριές αδυνατω να το καταλάβω, αλλά και πάλι τα λες βασισμένος σε κάτι που διάβασες και όχι προσωπικής εμπειρίας.

 

Όπως είπα και στον προηγούμενο, έχω ήδη τον απόλυτο ορισμό που μπορεί να τιμά τον όρο Hybrid.

Αυτό και μόνο φτάνει πιστεύω για να έχω μια πιό σαφή εικόνα της διαφοράς Lada και Ferrari με στην κατηγορία "αγωνιστικό" για παράδειγμα.

 

 

 

Λες 10 άτομα που το δοκιμάσαμε και το συστήνουμε σε κάποιον το κάνουμε για πλάκα η φανμπόισμο; Το προτείνουμε γιατί στη συγκεκριμένη τιμή είναι το καλύτερο προϊόν που συνδυάζει τους στο κόσμους, του τάμπλετ και του λαπτοπ με απόλυτη συνδεσιμοτητα.

 

Επαναλαμβάνω 4 είστε, αλλά δέχομαι το ότι εσάς συγκεκριμένα μπορεί να σας κάλυψε.

Συμφωνώ για το "στη συγκεκριμένη τιμή", αλλά προσωπικά αν ήθελα κάποιο φτηνό και καλό μικρό, θα περίμενα να οριμάσει η αγορά περισσότερο και να εξαλειφθούν αρκετά προβλήματα λόγω περιορισμού κόστους κατασκευής vs τεχνολογίας.

 

 

Επιπλέον ο ισχυρισμός περί μνήμης τουλάχιστον αστείος... Λές και στα 350 θα βρεις laptop με Ssd....

 

Όχι δε θα βρώ λάπτοπ με SSD στα 350, αλλά μπορώ να σου εγγυηθώ ότι το λάπτοπ που θα βρώ με τα 350 θα πάει εκθετικά πιο γρήγορα από το Τ100 σε επιδόσεις.

Αυτή δεν είναι και η ουσία του SSD? Να πηγαίνει πιο γρήγορα το σύστημα? Τί να το κάνω αν το ίδιο το σύστημα αποτελεί από μονο του ένα bottleneck γιατί δε μπορεί να διαχειριστεί σωστά I/Os? Επομένως προτιμώ να κοιτάω την ουσία στην πράξη και όχι στη θεωρία.

 

 

 

Επί της ουσίας: Για κύριο μηχάνημα ΔΕΝ μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα τέτοιου βεληνεκούς gadget.

Είναι ιδανικό και τέλειο για την ξάπλα, το αυτοκίνητο, το αεροπλάνο, το τρένο, το camping, την παραλία, την καφετέρια, το εξωχικό, αλλά μέχρι εκεί.

Τουλάχιστον για όποιον τύχει στην "καλή παρτίδα" ώστε να μην αντιμετωπίσει θέματα με την εγγύηση.

 

 

 

 

 

...Τα αντεπιχειρήματά μου παρεμβάλλονται με μπλε γράμματα στο πόστ σου.

Επεξ/σία από plpapadopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μια χρήση που περιλαμβάνει office,σερφάρισμα,ταινίες,torrent κλπ light προς μέση χρήση με το T100 στα 350 φράγκα καλύπτεται κάποιος 100%.

Και κερδίζει σε φορητότητα,αυτονομια και ευελιξία δηλαδή χρήση ως tablet και οπότε θέλει ως mini laptop το συνδέει στο dock και κάνει τη δουλειά του άνετα και βέβαια κάλλιστα μπορεί να συνδεθεί με οθόνη για μεγαλυτερη επιφάνεια εργασίας η διασκέδασης.

 

Απο την άλλη το laptop μπορεί να έχει λίγο καλύτερα specs και να κάνει πιο άνετα παραπάνω πράγματα σαν μια συσκευή πιο εξειδικευμένη,αλλα δεν έχει ούτε την αυτονομια του Τ100 ούτε τη δυνατότητα να αξιοποιησει τα windows 8 σε πλήρη διάσταση μιας και το λειτουργικό η δεύτερη φύση του είναι η αφή και τα gestures,εννοείται σαν tablet δεν μπορείς να το δουλέψεις και επίσης στα 350-450 ευρω η ποιότητα κατασκευής οποιοδήποτε λάπτοπ η ίδια θα είναι με του Τ 100 τίποτα λιγότερο τίποτε περισσότερο.

 

Το καθένα έχει τα συν και τα μείον μιας και καμία πρόταση δεν είναι η τέλεια.

 

Εγώ πάντως άνετα θα έπαιζε το Τ100 σαν το μοναδικό μηχάνημα μου και ειδικά μια light προς μέση χρήση είναι μανούλα.

 

Αφήνω στην άκρη τα των ελλατωματικων παρτίδων η κουςουρια που παντού συναντιούνται και σε 1500-2000 ευρω μηχάνημα.

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλα και ωραια τα tablet δεν λεω , παιχνιδιαρικα , βολευουν στο κρεβατι, στην καφετερια κλπ κλπ....αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μεινω ευχαριστημενος στο αμεσο μελλον...ειμαι λιγο διστακτικος γενικα....(δεν μιλαω μονο για το asus φυσικα, για ολα τα tablets το ιδιο ισχυει...)

πως βλεπετε αυτα τα laptops??   

 

http://www.digideli.gr/HP-ProBook-450-22813

 

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/131668-hp-15-d014sv?cmicc=skroutz

 

https://www.skroutz.gr/s/4373558/Lenovo-IdeaPad-G510-i5-4200M-4GB-1TB.html

 

https://www.skroutz.gr/s/4648131/Lenovo-Essential-G510-i5-4200M-4GB-1TB-Intel-HD.html

 

https://www.skroutz.gr/s/4213565/Lenovo-Essential-B590-i5-3230M-4GB-500GB.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 11:28 AM, said:plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 11:28 AM, said:plpapadopoulos, on 24 Apr 2014 - 11:28 AM, said:

(1) Προβληματάκια δε τα λες, ιδίως όταν στον άλλο η οθόνη ξεκόλλησε out of the box, ή όταν σε review unit το power button ήταν  ελλατωματικό, για την eMMC δε μιλάω, έχω δουλέψει άπειρα EEE-PC και tablets (ακόμη και πανάκριβα Samsung) που η eMMC είναι buggy κι ασταθής.

Για το της εγγύησης τί να αναφερθεί? Προβληματάκι ε? Πριν 4 μήνες δηλαδή θες να μας πείς η ASUS είχε άλλο policy, ενώ τώρα άλλαξε το policy επειδή το αγόρασες εσύ.

Για να μή μιλήσω για το feedback στο Amazon που τα περισσότερα είναι μέσα στον Απρίλιο (4 μήνες πρίν κάτι έλεγες?). Οπότε δεν έχω τέτοιες μαντικές ικανότητες για παράλληλα σύμπαντα, βασίζομαι στην πραγματικότητα.

 

Πες μας ενα λαπτοπ στα 450 ευρω με i3 να δουμε ΠΟΣΑ reviews θα σου βρω για την ΑΘΛΙΑ κατασκευη τους!

Σε ΠΡΟΚΑΛΩ!!!

 

(2) Μάντεψε γιατί δεν είμαι κάτοχος του Τ100.

HINT: Κάτω δεξιά στην υπογραφή μου, θα καταλάβεις πάρα πολύ καλά το λόγο που δεν είμαι κάτοχος, όχι μόνο του συγκεκριμένου, αλλά και οποιασδήποτε ταμπλέτας ή ψευτο-Hybrid. Για να στο κάνω πιο λιανά, έχω ήδη το απόλυτο Hybrid εδώ και καιρό (πολύ πριν βγεί το μπρελόκ που ακούει στο όνομα ASUS). Και φυσικά αυτός είναι ο ορισμός του Hybrid: Laptop + Tablet, όχι faptop + tablet. Ελπίζω να με νιώθεις.

Σιγα μην εχεις το ΑΠΟΛΥΤΟ ΥΒΡΙΔΙΚΟ!!!Εδω γελαμε!!!

2κιλα για ενα 12αρι,2 φορες το παχoς του surface pro,4 ωρες!!! αυτονομιας και καμια υποστηριξη MOBILE ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ οπως ειναι το CONNECTED STANDBY!!!

 

Αν αυτο ειναι το απολυτο υβριδικο,τοτε και η Ελλαδα εχει αναπτυξη!!! :devil:

 

(3) Σαφώς και θα εμπιστευόμουν κατά πολύ περισσότερο ένα λάπτοπ των 400-500 ευρώ έναντι ενός εντελώς consumer product για το οποίο κατ'επανάληψη ώς και σήμερα που μιλάμε αναφέρονται ζητήματα ποιότητας και τρόποι της εταιρίας που το παράγει να βγάζει τον χρήστη εκτός εγγύησης με την αιτιολογία "κακή χρήση". Αλήθεια 99 USD θέλει η ASUS για αλλαγή power button στο Τ100. Δηλαδή για αλλαγή οθόνης να πουλήσω το αυτοκίνητο καλύτερα? Φαντάσου και να μή φταίω κιόλας για τα προβλήματα αυτά.

 

Ισχυει αυτο που ειπα πιο πριν!Προτινε το λαπτοπ στα 450 ευρω  σε icore,γιατι βαριεμαι και θελω να σου ΚΑΤΕΒΑΣΩ  το ιντερνετ ΟΛΟΚΛΗΡΟ με παραπονα για την ΑΘΛΙΑ κατασκευη του!!!!

Αυτα!!! ;)

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα εχω να σου πω. Οσα δε φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια.

 

Λυπαμαι αν σε στεναχωρεσα. Επι της ουσιας για 9 στις 10 σοβαρες ασχολιες το Τ100 σου τρωει δυστυχως απειρη σκονη απο ενα X230T. Οποτε κρατα το να βλεπεις τςινιες που θες και να κατεβαζεις torrents, αντε και για facebook κι ασε οσους θελουν να κανουν σοβαρη δουλεια με ταμπλετα και με wacom digitizer, να εχουν αντιθετη γνωμη.

 

Παρεπιπτοντως σε full χρηση βγαζω ανετα 6αωρο και 12αωρο με 2 μπαταριες, εχοντας τη δυνατοτητα να δουλευω και με VM, κατι που μαλλον σου ειναι αγνωστο, αλλα δε σε κατηγορω ουτε σε αδικω. Απλα δεξου πως το T100 για τον περισσοτερο κοσμο δε μπορει να αποτελεσει desktop or laptop replacement.Εκτος αν μιλαμε για ασχετους η αργοσχολους που το θελουν μονο για φουμπου και ταινιες ξαπλα. Γιατι ακομα κι ενα CV να θες να συνταξεις ακομα και με λαπτοπ των 300 ευρω θα κανεις πιο ανετα τη δουλεια σου σε σχεση με το Τ100.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...