Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η διάθεση της αναβάθμισης Android 4.4 KitKat για το Samsung Galaxy Note II


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το προγραμα της σαμσουγκ ποτε δεν μπορεσα να το καταλαβω ηταν να κανω μια αναβαθμιση στον ξαδελφο μου και σε ενα lg ενος γνωστου μου και δεν τα καταφερα και τους πρωτινα αλη φορα sony να παρετε σε λιγο και εμεις με την ζετα θα εχουμε το 4.4.2 απο τον επομενο μηνα επιτελους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pote prolabes na testareis kai  thn mpataria esy akoma den bghke h anabathmish. eleos me ta orgia pou prota grafoune kai meta skeptontai..

prwton prosexe ta logia sou kai ton tropo pou milas. kai deuteron nai prolava kai testara thn mpataria giati idi ekana deuteri fortisi smr.thn anavathmish thn evala me to pou dieurese kai oxi thn stigmh mou to diavases esu sto forum.otan les kati prwta na skeftese esu prin krineis ton allon kai meta na les ta dikasou exipne.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος γαλλικου note 2, επιβεβαιωνω και γω οτι υπαρχουν μικρες αισθητικες διαφορες και οτι οντως η διαχειριση της ram ειναι πολυ καλυτερη και η μπαταρια εχει βελτιωθει. Αυτα σε πρωτη επαφη με το καινουργιο firmware και μετα απο 2 φορτισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με lte ακόμα περιμένω αλλά έχοντας τεσταρει cyanogen 4.4.2 μου κανει εντύπωση που η Σάμη βελτίωσε την μπαταρία. Στην cyanogen συμβαίνει ακριβός το ανάποδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pote prolabes na testareis kai  thn mpataria esy akoma den bghke h anabathmish. eleos me ta orgia pou prota grafoune kai meta skeptontai..

 

Όργιο... Γράφε ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις με Note 3 ακομα περιμενουμε την 4.4.2....

 

Τι περιμένεις ρε φίλε , πλάκα μας κάνετε εδώ μέσα όλοι;

Στο N3 έχει δοθεί εδώ και 1,5 μήνα περίπου ... Πάνε στις ρυθμίσεις και κανε την αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περιμένεις ρε φίλε , πλάκα μας κάνετε εδώ μέσα όλοι;

Στο N3 έχει δοθεί εδώ και 1,5 μήνα περίπου ... Πάνε στις ρυθμίσεις και κανε την αναβαθμιση

 

Φίλε μου εγώ με note 3 , κάθε μέρα πατάω έλεγχος για ενημερώσεις ή μέσω kies , ακόμα τίποτα , με Jelly Bean είμαι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας αναριθμητα αρθρα στο internet σχετικά με το αν η συσκευή μας το s3 θα παρει το 4.4 η συντριπτική πλειοψηφία από (σχετικα!) αξιόπιστες πηγες αναφέρουν πως το 4.4 θα γινει διαθέσιμο μονο για το s3 lte με 2 gb ram αφου το 1 δεν φτάνει υποτιθεται παροτι η google ελεγε οτι τρεχει σπροσκοπτα σε 512... προφανως σε stock ενδοση ειναι οκ αλλα το touchwize το βαραινει αρκετα... τι να πω ελπιζω ολοι και εγω μαζι ν αποδειχτουμε λαθος και τελικά η samsung να ολοκληρώσει 24μηνη υποστηριξη στο s3 δινοντας του το kitkat.. προς το παρον παντως δεν εχει καν εμφανιστει εκδοση σε δοκιμαστική μορφη... ειδωμεν...

 

 

Θα δεχτώ για την οικονομία της συζήτησης πως η Samsung ισχυρίζεται ότι δεν φτάνει το 1GB για το KitKat. Οπότε, από εδώ και στο εξής, ΚΑΘΕ νέα συσκευή που βγάζει με 4.4.2 θα έχει ΠΑΝΩ από 1GB RAM οπωσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε custom roms να σωθείτε...

 

Το σκεφτήκαμε αλλά τα note έχουν πενάκι και δεν παιζει (τουλάχιστον στις cyanogen εκδόσεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτήκαμε αλλά τα note έχουν πενάκι και δεν παιζει (τουλάχιστον στις cyanogen εκδόσεις)

Κάνεις λάθος. Εγώ με την cm10 που ήμουν μέχρι πριν λίγο καιρό, μέχρι να επιστρέψω σε στοκ ελέω έλευσης 4,4 μια χαρά το χρησιμοποιούσα το πενάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το σκεφτήκαμε αλλά τα note έχουν πενάκι και δεν παιζει (τουλάχιστον στις cyanogen εκδόσεις)

Κάνεις λάθος. Εγώ με την cm10 που ήμουν μέχρι πριν λίγο καιρό, μέχρι να επιστρέψω σε στοκ ελέω έλευσης 4,4 μια χαρά το χρησιμοποιούσα το πενάκι.
Δηλαδή θεωρείς ότι το να κάνεις απλά scrolling στις σελίδες με το πενάκι χαρακτηριζετε ως "δουλεύει μια χαρα"?Εντελώς φιλικά αλλά δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι είναι αυτή η οδοντογλυφιδα δεξιά κάτω στο κινητό σου.:)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...