Προς το περιεχόμενο

''λαδωμα'' για πτυχιο αγγλικων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελάνε και οι πέτρες μ'αυτό το θρεντ ε. Σοβαρευτείτε.

 

 

(Επίσης, btw οι εξεταστές δεν είναι μόνο καθηγητές Αγγλικών. Είναι και native speakers που κάνουν διαφορετικά επαγγέλματα. Π.χ. συνάδελφός μου editor και dr of linguistics δεν έχει διδάξει ποτέ του αλλά 2-3 χρόνια τον παίρνουν για εξεταστή προφορικών μόνο και μόνο επειδή είναι Αμερικάνος. Οι συνομιλίες την ώρα του speaking test δεν ηχογραφούνται. Απλά ένας απ'τους εξεταστές ή και δύο κρατούν σημειώσεις για την επίδοση του εξεταζόμενου.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ξέρω που τα άκουσες αυτά αλλά δεν ηχογραφείται.

το οτι ηχογραφειτε ετσι μου ειπε αυτος..Ισως εκανε λαθος.Αλλα για τα υυπολοιπα ειμαι σιγουρος αφου ειδα και μεσω εμαιλ τα θεματα που του εστειλαν ετοιμα και τις απαντησεις.απλα τα εκτυπωσε και πηγε.Οποτε για αυτο ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάνε και οι πέτρες μ'αυτό το θρεντ ε. Σοβαρευτείτε.

 

 

(Επίσης, btw οι εξεταστές δεν είναι μόνο καθηγητές Αγγλικών. Είναι και native speakers που κάνουν διαφορετικά επαγγέλματα. Π.χ. συνάδελφός μου editor και dr of linguistics δεν έχει διδάξει ποτέ του αλλά 2-3 χρόνια τον παίρνουν για εξεταστή προφορικών μόνο και μόνο επειδή είναι Αμερικάνος. Οι συνομιλίες την ώρα του speaking test δεν ηχογραφούνται. Απλά ένας απ'τους εξεταστές ή και δύο κρατούν σημειώσεις για την επίδοση του εξεταζόμενου.)

 

 

Γελάει ο κοσμος με αυτο το θρέντ. Ο τύπος μας θέλει συνεργούς σε επιχειρηση εξαπάτησης για ένα διπλωμα αγγλικών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ 2010 που έδωσα το Proficiency του Michigan θυμάμαι ήταν Έλληνας αυτός που μας εξέταζε αλλά είχε πολύ καλή προφορά (η οποία με μπέρδεψε κάποια στιγμή). Μαζί του ήταν και μια άλλη η οποία δεν συμμετείχε στην εξέταση απλά σημείωνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ενα σωρο αναγνωρισμενα πτυχια για ΑΣΕΠ(κ γενικοτερα)τι καθεστε και λετε αποκλειετε κτλ αφου δεν ξερετε σε ποιο απ ολα αναφερονται?

http://www.newsbeast.gr/greece/ekpaideusi/arthro/624844/poia-ptuhia-pistopoioun-ti-gnosi-xenon-glosson-apo-to-asep/

προφανως και δεν ξερετε τι πτυχιο δωσαν και το σιγουρο ειναι οτι στην ελλαδα τα φροντιστηρια και η ελληνικη νοοτροπια(οικογενεια,φιλοι κτλ) θεωρουν τοπ τα γνωστα michigan/cambridge κτλ,

Βεβαια οταν πατε για σπουδες εξωτερικο θα δειτε ποσο μαλακες εισασταν που αγχωνοσασταν και σκαγατε χιλιαρικα για να τα παρετε και ξαφνικα θα σας ζητησουν να δωσετε  ielts ή κατι παρομοιο.

υ.γ. στα παιδια που δεινουν cambridge/michigan κτλ. μην δεινετε μονο αυτα και αγχωνεστε να τα περασετε...δειτε ποια δεχονται για ασεπ ή σε πανεπιστημιο που ισως να θελετε να κανετε bachelor,master,dr κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...