Προς το περιεχόμενο

Globallshare τρόπος να κερδίζεις μετοχές από τα παγκόσμια social media


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα σιγουρα δεν προκειται να τους δωσω ουτε cent 

Αφου εσυ δεν θα τους τα σκάσεις, πως λοιπον περιμένεις να σου δώσουν μετοχές και λεφτα; Την βλέπεις την απάτη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι που ολοι οι youtubers στην ελλαδα ενας ενας ξεκινανε να δινουν τα δικα τους referral links μεσα απο τα καναλια τους...

Άρχισε το πρήξιμο γενικά σε πολλα social media για αυτο. Blogs , FB παντού ο κάθε καμένος ποσταρει το Referal του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου μυριζει μεγαλη big-bubble-621215.jpg

 

το πιο αστειο ολων ειναι οτι εχουν και τρελη αποτιμηση οι μετοχες σημερα.. ενω το ολο οικοδομημα του πως θα παρεις τις μετοχες στο ονομα σου ειναι εντελως σαθρο. απο νομικης και λογιστικης αποψης.

απλα βρισκουν ασχετους και βγαζουν λεφτα στις πλατες τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι απόλυτα σίγουροι ότι είναι απάτη έτσι??? Απόλυτα όμως!!!

Ας ξεκινήσουμε....

1) έχω 1 εκατομμύριο ευρώ και αποφασίζω να κάνω ένα καινούριο socialmedia επειδή το είδα στον ύπνο μου και μου περισσεύει το 1 εκ.

2) Το φτιάχνω τούμπανο και έχω και δικούς μου σέρβερ κλπ κλπ...

3) μέχρι στιγμής έχει αξία 1 εκ. διότι το μόνο που έχει είναι σέρβερ και λογισμικό

4) Τώρα πρέπει να φέρω και χρήστες!!!!

5) Τρόπος Α Βάζω άλλο 1 εκ. και κάνω διαφήμιση και φέρνω μερικές χιλιάδες κόσμο με δώρα και κληρώσεις κλπ... Μετά θα φύγουν όλοι διότι πολύ απλά δεν είναι όλοι οι φίλοι τους εκεί

6) τρόπος Β! Αν το site μου είχε 1 εκ. χρήστες θα είχε αξία 5 εκ.!!! Πολύ ωραίο μου ακούγεται!!! Αν κρατήσω το 30% από τα 5 εκ. τότε έχω 1,5 εκ ενώ έβαλα μόνο 1. Κατανοητό μέχρι εδώ??? απλό έτσι???

7) Δίνω λοιπόν το 70% στον κόσμο και ρισκάρω ώστε το site Μου να αποκτήσει 1 ή 2 εκ. χρήστες και εγώ να κρατήσω το 30%

8) ΠΟυ είναι η απάτη???? Μήπως είναι πολύ μάγκες και μπράβο τους ή για πάντα μα πάντα θα λέμε από και πέρα οποιαδήποτες καινούρια ιδέα που δείνει στον κόσμο και δεν του παίρνει μόνο ότι είναι απάτη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το παράδειγμα σου αλλά σκαλώνει σε ένα σημείο σε σχέση με gas. Στο δικό σου παράδειγμα ΔΕΝ εχεις πυραμοειδή μορφή οπότε δεν ταιριάζει με την gas. Αν έβρισκα κάποιο site που όντως να ήθελε να μοιραστεί τα κέρδη με τους χρήστες χωρίς πυραμίδες και λοιπές απατες ... θα το μελετούσα.

 

Κάτι ακομα. Αυτός που εχει μαζέψει 1 μύριο, ξέρει πως δουλευει η αγορά, ξέρει πως βγαίνουν τα χρήματα, οπότε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να χαρίσει το 70% των χρημάτων του (πραγματικών ή μελλοντικών). Οι έχοντες μύρια, επενδύουν τα χρήματα των μετόχων τους (ή δάνεια) και ποτέ τα δικά τους κεφάλαια. Ψάξε το λίγο.

 

Θα σου πω πως να ξεχωρίζεις αν ένα site ειναι pyramid scam ή όχι. Η μέθοδος ειναι πολύ απλή. Θα κοιτάς ποιο ειναι το προϊόν που φέρνει τα μεγιστα κέρδη. Αν είναι οι εγγραφές μελων σε μορφή πυραμίδα, τοτε τρέξε μακρια. Αν είναι ένα προϊόν ή μια υπηρεσία (π.χ. πουλώ πατάτες ή χτίζω σπίτια) τοτε ίσως να αξίζει η συμμετοχή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ναι .. μπράβο τους.. και μπραβο και στην You Should Be there.. (που ειναι ολοι αυτοι τελικα?)

Τώρα μπαίνουμε σε high season οπότε φθηνά ξενοδοχεία μόνο σε Χιλή, Ινδονησία και Νιγηρία. Κάνουν διακοπές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μπαίνουμε σε high season οπότε φθηνά ξενοδοχεία μόνο σε Χιλή, Ινδονησία και Νιγηρία. Κάνουν διακοπές

 

Δυο φιλες που ειχα.. ειχαν γεματα τα FB τους με φωτο απο την απατη... τωρα.. ουτε μια φωτο (και η μια μαλιστα με ζαλιζε να μπω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες αυτές οι πυραμ.... εμμμμ εταιρίες θέλουν το καλό σας!!!!!!!!!!

Μην το πολυσκεφτεστε

 

you should be here...there και λίγο παραthere!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρχε παλαιότερα κατι παρομοιο, το Social Paycheck που σταματησε επειδη η google εκλεισε το adsense account του. Επειδή από οτι φαινεται τα εσοδα του site ειναι αποκλειστικα απο Adsense (διαφημισεις google) τοτε υπαρχει κινδυνος να γινει το ιδιο.


Αν και για να λεμε του στραβου το δικαιο... δεν μπορεις να χασεις λεφτα.. απλα να ΜΗΝ κερδίσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι απόλυτα σίγουροι ότι είναι απάτη έτσι??? Απόλυτα όμως!!!

Ας ξεκινήσουμε....

1) έχω 1 εκατομμύριο ευρώ και αποφασίζω να κάνω ένα καινούριο socialmedia επειδή το είδα στον ύπνο μου και μου περισσεύει το 1 εκ.

2) Το φτιάχνω τούμπανο και έχω και δικούς μου σέρβερ κλπ κλπ...

3) μέχρι στιγμής έχει αξία 1 εκ. διότι το μόνο που έχει είναι σέρβερ και λογισμικό

1) Ένα καινούργιο κοινωνικό δίκτυο το οποίο είναι (σαν) αντιγραφή του Facebook(απλά σε κόκκινο χρώμα) δεν είναι κάτι το τόσο καινοτόμο. Υποτίθεται πως όταν ξεκινάς κάτι καινούργιο θες να κάνεις την διαφορά για να "πιάσει" και όχι να αντιγράψεις "τον καλύτερο" με κίνδυνο να μπλέξεις με  μηνύσεις περί πνευματικών δικαιωμάτων.

2) Το λογισμικό είναι ετοιματζίδικο

 

Με ποιο κριτήριο μια καινούργια εταιρία χωρίς προηγούμενη παρουσία στον χώρο κοστολογεί τις "μετοχές" της 35$(νομίζω). Και όταν λέμε μετοχές (share) τι σχέση θα έχουν με το χρηματηστήριο που εκεί γίνεται σοβαρή δουλειά, αν δεν μπει στο χρηματηστήριο οι μετοχές θα έχουν μηδενική αξία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ένα καινούργιο κοινωνικό δίκτυο το οποίο είναι (σαν) αντιγραφή του Facebook(απλά σε κόκκινο χρώμα) δεν είναι κάτι το τόσο καινοτόμο. Υποτίθεται πως όταν ξεκινάς κάτι καινούργιο θες να κάνεις την διαφορά για να "πιάσει" και όχι να αντιγράψεις "τον καλύτερο" με κίνδυνο να μπλέξεις με μηνύσεις περί πνευματικών δικαιωμάτων.

2) Το λογισμικό είναι ετοιματζίδικο

 

Με ποιο κριτήριο μια καινούργια εταιρία χωρίς προηγούμενη παρουσία στον χώρο κοστολογεί τις "μετοχές" της 35$(νομίζω). Και όταν λέμε μετοχές (share) τι σχέση θα έχουν με το χρηματηστήριο που εκεί γίνεται σοβαρή δουλειά, αν δεν μπει στο χρηματηστήριο οι μετοχές θα έχουν μηδενική αξία.

 

Νομίζεις ότι καταλαβαίνουν την διάφορα;;;;

 

Μπεεεε .......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...