Προς το περιεχόμενο

Το 2017, 100 πελάτες της Volvo θα κυκλοφορούν με αυτόνομα οχήματα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι αλλά έχω να κάνω καμία δεκαριά χρόνια ατύχημα, δε χρειάζεται με οδηγεί κανείς πουθενά

 

Εσύ φαντάζομαι ότι αισθάνεσαι τόσο ανίκανος που θα προτιμούσες να σε πηγαίνουν με καροτσάκι από το να περπατάς

Ευτυχώς για σενα περασα με τη μια το δίπλωμα απεριορίστων δίχως λάδωμα.

Πάντως ναι χιλιες φορές με τα πόδια παρα με τα κουτιά δολοφόνους σας!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι το 2040 τα αυτοκινητα θα ειναι πληρως αυτονομα και μαλιστα δεν θα χρειαζεται να εχετε και διπλωμα οδηγησης αφου θα ψονιζουν και για το ψυγειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά συγκινήθηκα μόλις διάβασα την είδηση, το μέλλον φαίνεται μακριά αλλά τελικά είναι κοντά.
Θα είναι φοβερό αν σε 20 χρόνια επικρατήσουν τέτοια οχήματα.
Γαμώ τα συμφέροντα και τα λεφτά, αν δεν υπήρχαν αυτά οι καινοτόμες τεχνολογίες θα εφαρμόζονταν πολύ πιο σύντομα καθώς δεν επιβιώκονταν να γίνει πρώτα η οικονομική απόσβεση των παλιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει θα τον αφήνω εγω τον υπολογιστή να με πηγαίνει βολτα καθώς εχω ρίξει τα πίσω καθίσματα και ειμαι άνετος με 2 γκομενες κάνοντας τα δικα μας. :P...

 

εσύ πήρες το αμάξι στα χέρια σου και κανόνισες και γκόμενες...ΛΟΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά συγκινήθηκα μόλις διάβασα την είδηση, το μέλλον φαίνεται μακριά αλλά τελικά είναι κοντά.

Θα είναι φοβερό αν σε 20 χρόνια επικρατήσουν τέτοια οχήματα.

Γαμώ τα συμφέροντα και τα λεφτά, αν δεν υπήρχαν αυτά οι καινοτόμες τεχνολογίες θα εφαρμόζονταν πολύ πιο σύντομα καθώς δεν επιβιώκονταν να γίνει πρώτα η οικονομική απόσβεση των παλιών.

σε 20 χρονια θα μπορουμε να χαρουμε αυτο που δειχνει στο βιντεο. Να φτανεις καπου να βγαινεις εξω και να ενεργοποιεις τον αυτοματο για να παει και να παρκαρει μονο του. Αυτο ναι το γουσταρω!

Ακομη και αυτο ομως θελει τις καταλληλες υποδομες, δεν ειναι ευκολο να γινει, ποσο μαλιστα να αρχισουμε να μιλαμε για τελειως αυτονομη οδηγηση.

Αυτο που δεν θελουν καποιοι να καταλαβουν ειναι οτι το προβλημα σε αυτο δεν ειναι το τεχνολογικο.

Για να δουλεψει αυτο το συστημα σωστα θα πρεπει ολα τα οχηματα να ειναι αυτονομα για να συνεργαζονται μεταξυ τους. Τα μηχανακια??

Δεν το συζηταμε οτι σε 500 χρονια θα μιλαμε για εναν τελειως διαφορετικο κοσμο, αλλα δεν μπορω να ακουω οτι σε 20 χρονια θα διαβαζω εφημεριδα και θα πηγαινω στο χωριο μου με τον κιτ την στιγμη που στα αυτοκινητα σημερα με 5 - 6 αισθητηρες το check engine χορευει καρσιλαμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2040 όλα τα αυτοκίνητα θα λειτουργούν με αυτόματο πιλότο, ενώ την τήρηση του νόμου θα έχουν αναλάβει ήδη από το 2048 ανδροειδή ρομπότ, τα οποία θα χρησιμοποιούνται όχι μόνο για την αστυνόμευση των πόλεων αλλά και για την καταστολή διαδηλώσεων και εξεγέρσεων. Μάλιστα από το 2080 η μετάβαση των Αμερικανών και των Ευρωπαίων στις δύο ηπείρους θα είναι πολύ πιο εύκολη και γρήγορη χάρη στο προηγμένο υπερατλαντικό υποθαλάσσιο τούνελ που θα ενώνει ΗΠΑ και Ευρώπη. τα υπολιπα εδω

http://www.newsbeast.gr/world/arthro/573630/pos-tha-einai-o-kosmos-to-2100/
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ομως που εγω ψοφαω να οδηγαω το αγαπημενο μου sunny και το golf 4 Που εχω και ειναι ποιο ξεκουραστο το ενα απο το αλο δεν μπορω να δω το αυτοματο αμαξι και αν με απαγαγει τι θα γινει και μετα παει και ζητισει λιτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πω και αν πάθει βλάβη κάποιος αισθητήρας έφυγες στο γκρεμό...

Οπως και εαν παθεις εγκεφαλικο την ωρα που οδηγεις.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ομως που εγω ψοφαω να οδηγαω το αγαπημενο μου sunny και το golf 4 Που εχω και ειναι ποιο ξεκουραστο το ενα απο το αλο δεν μπορω να δω το αυτοματο αμαξι και αν με απαγαγει τι θα γινει και μετα παει και ζητισει λιτρα

 

Πάντα θα υπάρχει δυνατότητα manual driving αλλά μόνο σε συγκεκριμένους χώρους (πχ πίστες αγώνων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς για σενα περασα με τη μια το δίπλωμα απεριορίστων δίχως λάδωμα.

Πάντως ναι χιλιες φορές με τα πόδια παρα με τα κουτιά δολοφόνους σας!

 

Ναι τα κουτιά σου φταίνε όταν οι "σούπερ αναβάτες" οδηγούν χωρίς αύριο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα βιάζοντας τον κοκ ή χωρίς κράνη/τζάκετ κτλ

 

Ευτυχώς για σένα δεν έχω πάρει κανέναν παραμαζωμα όσο κι αν προσπαθούν να αυτοκτονήσουν επάνω στο αυτοκίνητό μου, γιατί εκτός των ανεγκέφαλων στα κουτιά όπως τα λες πρέπει να προσέχουμε κι αυτούς στις μηχανές για να μη μας τρέχουν κι από πάνω

 

Τουλάχιστον με τα κουτιά σπάμε κυρίως λαμαρίνες, δεν πάμε για βίδες στο παραμικρό πέσιμο

 

Σκέψου ποτέ είδες τελευταία φορά μηχανή να ανάβει φλας και μιλάμε

θα υπάρχει redundancy λογικα.

+lexus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα κουτιά σου φταίνε όταν οι "σούπερ αναβάτες" οδηγούν χωρίς αύριο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα βιάζοντας τον κοκ ή χωρίς κράνη/τζάκετ κτλ

 

Ευτυχώς για σένα δεν έχω πάρει κανέναν παραμαζωμα όσο κι αν προσπαθούν να αυτοκτονήσουν επάνω στο αυτοκίνητό μου, γιατί εκτός των ανεγκέφαλων στα κουτιά όπως τα λες πρέπει να προσέχουμε κι αυτούς στις μηχανές για να μη μας τρέχουν κι από πάνω

 

Τουλάχιστον με τα κουτιά σπάμε κυρίως λαμαρίνες, δεν πάμε για βίδες στο παραμικρό πέσιμο

 

Σκέψου ποτέ είδες τελευταία φορά μηχανή να ανάβει φλας και μιλάμε

+lexus

Τοσα χρόνια οδηγάς ακόμα δεν κατάλαβες πως δεν πρέπει να  υπάρχει ρατσισμός στο δρόμο;

Το κουτί σου εχει όγκο η μηχανή οχι για να με σκοτώσει καποιος με δίκυκλο  πρεπει να το εχει γραμμένο η μοίρα μου το να με τσακίσει αμάξι στο Ελλαδιστάν με τους καγκουροσουμάχερς ειναι το στανταρ ειτε ειμαι πεζός, είτε οχι.

Οποτε τουλάχιστον με τα κουτιά σκοτώνεις κόσμο με τις μηχανές αυτοκτονάς. 

Και αυτος ειναι ο λόγος που ο κάθε γιωτας αγοράζει αμαξι και κάνει τις μαμακιες του σκοτώνοντας αθώους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...