Προς το περιεχόμενο

TP-LINK TD-W8970 ADSL Router N300 46€- e-shop


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ειχα χασιματα συνδεσης κ παγωμα του web ui οταν ετρεχα torrent αλλα μαλλον εφταιγαν οι ρυθμισεις ip v6 που ειχα περασει της forthnet

 

οταν εκανα reset to defaults κ δεν τις περασα εστρωσε κ εκτοτε ολα ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρωτάω γιατί έμενα δούλευε κανονικά και τώρα μου κολλάει στα τορρεντ.άλλα εκτός από ip6 άλλαξα και το προφίλ της γραμμής

 

 

τι εννοεις κολλαει στα τορεντ?

 

επισης σε καμια περιπτωση μην χρησιμοποιειτε το QOS managment,ειναι αθλιο κ προβληματικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλάει όταν βάλω τορρεντ.Αν κατεβάζω αρχεία από browser και 4 5 μαζί δεν έχει θέμα.Όσο και να το ζορισω δεν κολλάει αν βάλω τορρεντ σε 2 3 λεπτά κολλάει.και ένα τορρεντ με 10 συνδέσεις που έβαλα πάλι κόλλησε

Κολλάει όταν βάλω τορρεντ.Αν κατεβάζω αρχεία από browser και 4 5 μαζί δεν έχει θέμα.Όσο και να το ζορισω δεν κολλάει αν βάλω τορρεντ σε 2 3 λεπτά κολλάει.και ένα τορρεντ με 10 συνδέσεις που έβαλα πάλι κόλλησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω wind και router ενα zte ασπρο με τζαμακι απο πανω. Εχει παρει κανεις το συγκεκριμενο modem με wind για να μου πει πως παιζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε κάποιες συσκευές σε ένα δίκτυο και όλες τις άλλες σε διαφορετικό;

έχω κάνει ip reservation στις συσκευές μου και θέλω όταν συνδεθεί κάποιος άλλος να μην μπορεί να βλέπει το δίκτυο μου, να είναι σαν guest 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζει κάποιος να μου επιβεβαιώσει το παρακάτω :

Δηλάδη με την υποστήριξη IPsec VPN Μπορώ με μία συνδρομή σε ένα VPN Provider να ρυθμίσω το router έτσι ώστε να συνδέεται αυτό στην υπηρεσία VPN οπότε όποια συσκευή συνδέται πάνω του (smarttv, ps4, x1, κλπ) να μπορεί να κάνει χρήση του VPN χωρίς επιπλέον ρυθμίσεις στην συκευή.

Σωστά το κατάλαβα ?

Γίνεται αυτό που περιγράφω με το συγκεκριμένο modem ?

Όποιος γνωρίζει ας δώσει τα φώτα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζει κάποιος να μου επιβεβαιώσει το παρακάτω :

Δηλάδη με την υποστήριξη IPsec VPN Μπορώ με μία συνδρομή σε ένα VPN Provider να ρυθμίσω το router έτσι ώστε να συνδέεται αυτό στην υπηρεσία VPN οπότε όποια συσκευή συνδέται πάνω του (smarttv, ps4, x1, κλπ) να μπορεί να κάνει χρήση του VPN χωρίς επιπλέον ρυθμίσεις στην συκευή.

Σωστά το κατάλαβα ?

Γίνεται αυτό που περιγράφω με το συγκεκριμένο modem ?

Όποιος γνωρίζει ας δώσει τα φώτα του...

 

Ήθελα να αγοράσω ένα ζεύγος TL-WR842ND, που όπως έχω ξαναπεί υποστηρίζουν 5 VPN tunnels, οπότε για να είμαι ενημερωμένος είχα βρει τις παρακάτω πληροφορίες. Όμως δεν τα αγόρασα ποτέ και συνεπώς δεν έστησα VPN, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, αν και οι παρακάτω πληροφορίες μπορεί να λύσουν όλες τις απορίες σου.

 

Δες εδώ για σχετικά FAQ της TP-LINK:

 

How to Setup IPSec Tunnel (VPN) on TD-W8960N/TD-W8950ND

Setting up Site-to-Site IPsec VPN on TP-LINK Router

How to configure GreenBow IPsec VPN Client with a TP-LINK VPN Router

 

Και εδώ για τον πλήρη οδηγό ρύθμισης VPN της TP-LINK σε μορφή PDF:

 

How to configure VPN function on TP-LINK Routers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις firmware για ελεγχο bandwidth, πχ dd-wrt, tomato ή καποιο αλλο αντιστοιχο ?

 

Μοιραζω μια συνδεση σε 4 χρηστες (2 με powerline και 2 με wifi) και καποιος την 'σκιζει΄με torrents, θα ηθελα να του βαλω οριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις firmware για ελεγχο bandwidth, πχ dd-wrt, tomato ή καποιο αλλο αντιστοιχο ?

 

Μοιραζω μια συνδεση σε 4 χρηστες (2 με powerline και 2 με wifi) και καποιος την 'σκιζει΄με torrents, θα ηθελα να του βαλω οριο.

 

μπορεις κ χωρις custom firmware αρκει να δωσεις static ip στο pc που τρεχει torrents 

 

απο custom firmware υπαρχει μονο open-wrt το οποιο δεν ειναι αυτο που λεμε final product απο οτι διαβαζω κ οχι η ευκολοτερη διαδικασια εγκαταστασης κ ολα αυτα με την προυποθεση οτι δεν εχεις καποιο απο τα 2 τελευταια official firmwares

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ, static ip δεν μπορω να δωσω στο ενοικιαζομενο σπιτι, με το ζορι να βρω την mac του δια της ατοπου απαγωγης, οκ, θα το ψαξω εν καιρω, σ'ευχαριστω για την ανταποκριση Redshift :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...