Προς το περιεχόμενο

Φήμες για νέο τρόπο multitasking στο iPad και το iOS 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σαν κάτοχος Ipad air έχω να υπερθεματίσω σε αυτό που λέει ο Atzamestatos ότι δεν μπορείς να ανοίξεις 2ο ταμπ σε browser χωρίς να κάνει reload τις σελίδες πράγμα που είναι ΑΙΣΧΟΣ!

 

Περιέργως, αυτη τη στιγμή γράφω απο το iPad Air με άλλα δύο tabs ανοιχτά στον Safari και όταν επιστρέφω σε αυτά, κανένα δεν κάνει reload. Λες το δικό μου να είναι προβληματικό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιέργως, αυτη τη στιγμή γράφω απο το iPad Air με άλλα δύο tabs ανοιχτά στον Safari και όταν επιστρέφω σε αυτά, κανένα δεν κάνει reload. Λες το δικό μου να είναι προβληματικό;

Οχι, εισαι στο Insomnia που εχει μονο κειμενο....

Δεν καταλαβαινεται ενα απλο πραγμα. "Η ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΒ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ/ ΣΥΣΚΕΥΗΣ"

 

Το να λεμε οτι δεν φτουραει το 1gb ram δεν σημαινει οτι σας προσβαλαμε το iPad air, σημενει οτι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συσκευη με 1gb ram στο browsing ΠΑΣΧΕΙ. Αναγκαστικα. Οσο ελαφρυ και να ειναι το OS της, η ιδια σελιδα σε 10 διαφορετικα OS την ιδια μνημη θα καταναλωνει. Παραδειγμα το Ιnsomnia τρωει περι τα 15-40mb, λογικο να ανοιγεις 2. Το youtube και το fb ομως τρωνε πανω απο 250 εκαστο. Ε καπου εκει, στις 3 σελιδες το ipad air παει για υπνο. Απλα πραματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οχι, εισαι στο Insomnia που εχει μονο κειμενο....

Αξιότιμε Αδιάφ Atzamestatos, τα άλλα δύο tabs δεν είναι στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε τώρα και το νέο iPad Air να βγει με Α8 και 2 gb ram , πάλι θα έρθετε να βρείτε κάτι να το κραξετε....εντάξει

Οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται :D

 

Δεν κραζω το iPad air, αλλα μαλον δεν διαβαζεις.

Αξιότιμε Αδιάφ Atzamestatos, τα άλλα δύο tabs δεν είναι στο insomnia.

Οκ, ειναι σε αλλες εξισου ελαφριες σελιδες. Your point?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή γράφω απο iPad Air με αλλά 3 tabs ανοιχτά απο άλλες σελίδες, σε θέμα που λέει ότι θα βγει βελτιωμένο λειτουργικό για την συσκευή μου και το μόνο διαβάζω είναι καποιους να κραζουν την τυχόν αναβάθμιση, γιατι το 1gb δεν είναι αρκετό, άσχετα αν κάποιοι " νέοκοποι και άσχετοι" σαν και μας τους λέμε ότι δεν είναι κάτι καινούργιο και μπορεί να γίνει....

Οκ παιδιά εσείς ξέρετε καλύτερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιέργως, αυτη τη στιγμή γράφω απο το iPad Air με άλλα δύο tabs ανοιχτά στον Safari και όταν επιστρέφω σε αυτά, κανένα δεν κάνει reload. Λες το δικό μου να είναι προβληματικό;

Μήπως είναι built-to-order με 3GB RAM Και μας τρολάρεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atzamestatos, on 14 May 2014 - 3:56 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 3:56 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 3:56 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 3:56 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 3:56 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 3:56 PM, said:

Παμε αλλη μια. Ποσες σελιδες ανοιγεις στο iPad air σου πριν αρχισουν να ξεφορτονουν οι προηγουμενες? Ολα τα λειτουργικα στεκονται αξιοπρεπεστατα με 1gb ram αν τα εχεις να παιζεις πασιεντζα. Και γω πριν 4 χρονια με 1gb ram χαροπαλευα στα 7αρια. Δεν το λες και εμπειρια χρησης. 

 

Τωρα για τα υπολοιπα, εισαι εντελως off topic και δεν με ξερεις, οποτε τι παπατζες λες δεν εχω ιδεα.

Μιλαμε για 2 παραθυρα ανοικτα μονο[οπως και τα samsung(με συσκευες των 1gb ram) και το metro ui}.Δεν ειναι οπως τα windows ή το OSX που μπορεις να ανοιξει 10++ ενεργα παραθυρα!Εχει μεγαλη διαφορα το ενα απο το αλλο!

Ακομη και σε windows 8.1 με atom cpu και 2gb δεν εχω δει ακομη την ram να ξεπερνα το 80% σε multitasking χρηση για απλη καθημερινη χρηση!

 

 

post-192952-0-34184600-1400073968_thumb.png

 

 

Εν κατακλειδι ΔΕΝ πιστευω οτι το multitasking των εφαρμογων στο ios να επιρεασει ΟΥΤΕ την μπαταρια ΟΥΤΕ τις επιδοσεις και το smoothness του λογισμικου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για 2 παραθυρα ανοικτα μονο.Δεν ειναι οπως τα windows ή το OSX που μπορεις να ανοιξει 10++ ενεργα παραθυρα!Εχει μεγαλη διαφορα το ενα απο το αλλο!

Ακομη και σε windows 8.1 με atom cpu και 2gb δεν εχω δει ακομη την ram να ξεπερνα το 80% σε multitasking χρηση για απλη καθημερινη χρηση!

 

 

 

Kλεισε το swap και ελα να πηδηξουμε ολοι μαζι απο το γκρεμο :)

 

Η σελιδα του youtube που εχεις ανοιχτη ποσο πιανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για 2 παραθυρα ανοικτα μονο.Δεν ειναι οπως τα windows ή το OSX που μπορεις να ανοιξει 10++ ενεργα παραθυρα!Εχει μεγαλη διαφορα το ενα απο το αλλο!

Ακομη και σε windows 8.1 με atom cpu και 2gb δεν εχω δει ακομη την ram να ξεπερνα το 80% σε multitasking χρηση για απλη καθημερινη χρηση!

 

 

 

 

Σταμάτα το Photoshop και εμφάνισε αμέσως τα 16GB RAM που έχεις κρυμμένα. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atzamestatos, on 14 May 2014 - 4:31 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 4:31 PM, said:Atzamestatos, on 14 May 2014 - 4:31 PM, said:

Kλεισε το swap και ελα να πηδηξουμε ολοι μαζι απο το γκρεμο :)

 

Η σελιδα του youtube που εχεις ανοιχτη ποσο πιανει?

65MB και 100MB οταν παιζει 1080p video.Γιατι ρωτας?Εχεις σκοπο να παιζεις 10 βιντεο ταυτοχρονα στο tablet? ;)

To swap ειναι μερος του λογισμικου και των δυνατοτητων του και η βοηθεια που σου προσφερει δεν ειναι ιδιαιτερη,γιατι αν ηταν ετσι δεν θα ειχαμε/χρειαζομασταν περισσοτερο απο 2gb ram ιδίως  σε συστηματα με ssd! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65MB και 100MB οταν παιζει 1080p video.Γιατι ρωτας?Εχεις σκοπο να παιζεις 10 βιντεο ταυτοχρονα στο tablet? ;)

To swap ειναι μερος του λογισμικου και των δυνατοτητων του και η βοηθεια που σου προσφερει δεν ειναι ιδιαιτερη,γιατι αν ηταν ετσι δεν θα ειχαμε/χρειαζομασταν περισσοτερο απο 2gb ram ιδίως  σε συστηματα με ssd! ;)

Πλακα κανεις η τα εννοεις αυτα που γραφεις? Ο ssd ειναι 200 φορες πιο αργος απο τη ram....η υπαρξη ssd ουδεμια σχεση εχει με το ποση ram θα εχεις στο pc..αλοιμονο αν δεν βαλεις ram επειδη εχεις τον ssd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μας τα έχετε πρήξει για ένα tweak που θα κάνει τις εφαρμογές να φαίνονται παρέα στο ίδιο παράθυρο, που δουλεύει ικανοποιητικά σε jailbreak iOS 7 και μπορεί να εφαρμοστεί στο επόμενο iOS 8.

http://gadgets.ndtv.com/tablets/news/ios-7-jailbreak-hack-brings-true-multitasking-to-ipad-522694?site=classic

Απο αυτούς που δεν έχουν καν iPad φτάσαμε να συζητάμε ότι 1gb ram δεν είναι αρκετό.....αν δουλεύει σε jailbreak θα δουλέψει και official,φτάνει να το βαλουνε....Τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...