Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z2 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλαστικουρες; οκ οτι πεις.

Κανε ενα τεστ και ριξε το κινητο σου απο το 1 μετρο. Θα σπασει; 
Μπα τα walkman εχουν πεθανει εδω και καιρο. Ο λογος απλος. Ναυαρχιδες με 300++ ευρω που εβγαζε δεν μπορουσαν να της αγοραζουν οι εφοιβοι που προοριζονταν γιαυτες τις ηλικιες.

lg g2 ελα μου ντε..μαλλον εγινε θαυμα με τα bezel.
Μικρη οθονη σε μεγαλο μεγεθος κινητου. Οπως τα iphone.
Καλα ναι το θεμα ομορφιας ειναι υποκειμενικο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου αρέσει που ο αντικειμενικός reviewer συγκρίνει τις 2 οθονες σε μια φωτό γεμάτη ανοιχτά χρώματα. Για κάντε το ίδιο σε μια φωτο με σκούρα, γκρί και μαύρα χρώματα. Εχω περιέργεια να δω πόσο "κοντά" βρίσκονται οι δύο οθόνες.

 

Η φωτογραφία ήταν ίδια και στα δύο, και υπήρχαν και σκούρα χρώματα, και ανοιχτά και ότι γουστάρεις, ακριβώς για αυτό το λόγο την επέλεξα.  Εσύ βεβαίως, αγνόησες τη παραμόρφωση χρωμάτων στο άλλο κινητό και τον υπερκορεσμό... εντάξει, πάω πάσο, δεν ξέρεις... επίσης, δεν είπα ότι η οθόνη του Xperia είναι καλύτερη από του S5, απλά έδειξα τα βήματα προόδου του Z2, σε σχέση με το Z1 και σε σύγκριση με ένα κινητό που επιδεικνύει κορυφαία χαρακτηριστικά στην οθόνη, όπως στο S5, άσχετα από τα όποια θεματάκια της. Από εκεί και πέρα, αν έχεις πρόβλημα με αυτό που είδες, τα κινητά βρίσκονται στα καταστήματα να τα συγκρίνεις και από μόνος σου. Το review έγινε με σεβασμό σε σένα, και σε όσους διαβάζουν το Insomnia. Από εκεί και πέρα, αν δεν σου αρέσει το όποιο αποτέλεσμα, είναι δικό σου θέμα, όχι δικό μου. Κομμένη η ειρωνία λοιπόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικουρες; οκ οτι πεις.

Κανε ενα τεστ και ριξε το κινητο σου απο το 1 μετρο. Θα σπασει; 

Μπα τα walkman εχουν πεθανει εδω και καιρο. Ο λογος απλος. Ναυαρχιδες με 300++ ευρω που εβγαζε δεν μπορουσαν να της αγοραζουν οι εφοιβοι που προοριζονταν γιαυτες τις ηλικιες.

lg g2 ελα μου ντε..μαλλον εγινε θαυμα με τα bezel.

Μικρη οθονη σε μεγαλο μεγεθος κινητου. Οπως τα iphone.

Καλα ναι το θεμα ομορφιας ειναι υποκειμενικο. 

Μην συγκρίνεις την πλαστικουρα του τοτε που σε πάχος ουτε σφαίρα το τρυπουσε, με το σήμερα που τα έχουν κανει ολα σε μολις μερικά mm .

g2? και γιατί το mini το εβγαλε πετσοκομμενο ενω το z1 compact εχει ακριβώς οτι το  Ζ1 αλλα 720 αναλυση.

Ασε αμα αρχισουμε να τα συγκρίνουμε έτσι καηκαμε.

Τα bezel λεω εγω μπορει.. Μπορει ε..  να τα εχουν ακόμα για να πασαρουν κάτι καινουργιο στο κόσμο σε αλλη ναυαρχιδα στο μελλον.

ΠΧ Ζ3 με μικρότερα bezel,xenon flash και 1440 ανάλυση.

Η καθε μια εταιρία εχει τα καλα τις έχει και τα κακά τις.

Δεν θα υπάρξει ποτε το τέλειο. ΠΟΤΕ και αυτο ισχυει για τα πάντα στη ζωη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g2 mini που το πετσοκοψαν ακριβως; 

 

Μην συγκρίνεις την πλαστικουρα του τοτε που σε πάχος ουτε σφαίρα το τρυπουσε, με το σήμερα που τα έχουν κανει ολα σε μολις μερικά mm .
g2? και γιατί το mini το εβγαλε πετσοκομμενο ενω το z1 compact εχει ακριβώς οτι το  Ζ1 αλλα 720 αναλυση.
Ασε αμα αρχισουμε να τα συγκρίνουμε έτσι καηκαμε.
Τα bezel λεω εγω μπορει.. Μπορει ε..  να τα εχουν ακόμα για να πασαρουν κάτι καινουργιο στο κόσμο σε αλλη ναυαρχιδα στο μελλον.
ΠΧ Ζ3 με μικρότερα bezel,xenon flash και 1440 ανάλυση.
Η καθε μια εταιρία εχει τα καλα τις έχει και τα κακά τις.
Δεν θα υπάρξει ποτε το τέλειο. ΠΟΤΕ και αυτο ισχυει για τα πάντα στη ζωη μας.

Που κολλαει το mini με το g2; και τι εννοεις το πετσόκοψαν; δηλαδή δεν χώραγε η 12 mp κάμερα; χαχα 
Τον ανταγωνιστή της πολεμάει galaxy s4 mini. 

Oσο για τα πλαστικά του τοτε αυτο που ξέρω ειναι πως αμα σου πέσει το κινητό δεν το κλαις με του τώρα στο μισό μέτρο πας για service.

Ναι το z3 τα παει καλυτερα αλλα συγκρινε το με το lg g3 αν θες να εισαι αντικειμενικος & οχι υποστηρικτής της συσκευης σου.

Τελειο υπάρχει και ειναι αυτο που σου προσφέρει σημερα τα καλύτερα specs στη καλυτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To review θα το χαρακτήριζα αρκετά κουραστικό. 10 λεπτά θα ήταν υπέραρκετά να καλύψουν όλα τα θέματα. 

 

Όσων αφορά το τηλέφωνο τώρα, η sony δεν έχει καταφέρει να ακολουθήσει τον ανταγωνισμό στο μέγεθος της συσκευής. Τα ίδια specs έχουν και άλλες συσκευές, που και μικρότερες είναι σε μέγεθος, αλλα και μεγαλύτερη οθόνη έχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g2 mini που το πετσοκοψαν ακριβως; 

 

Που κολλαει το mini με το g2; και τι εννοεις το πετσόκοψαν; δηλαδή δεν χώραγε η 12 mp κάμερα; χαχα 

Τον ανταγωνιστή της πολεμάει galaxy s4 mini. 

Oσο για τα πλαστικά του τοτε αυτο που ξέρω ειναι πως αμα σου πέσει το κινητό δεν το κλαις με του τώρα στο μισό μέτρο πας για service.

Ναι το z3 τα παει καλυτερα αλλα συγκρινε το με το lg g3 αν θες να εισαι αντικειμενικος & οχι υποστηρικτής της συσκευης σου.

Τελειο υπάρχει και ειναι αυτο που σου προσφέρει σημερα τα καλύτερα specs στη καλυτερη τιμη.

Το g2 mini στο αναφερα για τα specs πχ.

Οτι ολες οι εταιρειες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ. (επειδη ανεφερες το bezel)

Παρε 3210 τότε και μείνε με εκείνο.

 

Υποστηρικτης? Αντικειμενικος προσπαθω να ειμαι.

Εσυ τα έθαψες ολα.

 

ΥΓ αν εχεις δεις σε προηγούμενα ποστ τι έγραφα για το κινητό μου, που τόσο πολυ λες οτι υποστηρίζω θα έβλεπες και πόσο έξω θα έπεφτες φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Που ακριβώς το βλέπεις; αυτο; Εχει πάψει να πουλαει η sony οπως πούλαγε με sonyericsson.

ίσα ίσα... έχει ανεβάσει πολύ τα ποσοστά της παγκοσμίως ως "Sony" σε σχέση με την εποχή προ 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσα ίσα... έχει ανεβάσει πολύ τα ποσοστά της παγκοσμίως ως "Sony" σε σχέση με την εποχή προ 2012.

Ειδικά με το Ζ2 η sony ανεβαίνει και άλλο αφού πολλοί λένε ότι το Ζ2 είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει σε smartphone έχοντας πολύ καλή ποιότητα κατασκευής με την κάμερα να έχει βίντεο με 4K . Σε σχέση με το 2012 έχει βελτιωθεί πολύ η sony 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μα ναι ρε παιδιά... Έχει ανέβει πολύ σαν εταιρία.

Προσωπικά, από το πανέμορφο και ποιοτικό ΙΟΝ και μετά η εταιρία έχει πάρει τα πάνω της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διπλα απο το μου αρεσει σε καθε σχολιο θα ηθελα και ενα.. δεν μου αρεσει....     θα το χρησιμοποιουσα αρκετα πιστευω συμφωνα με αυτα που διαβαζω απο μερικους... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω ηδη... εχει βελτιωθει πολυ, ειδικα στην οθονη που ειναι πια πολυ καλη και στη μπαταρια, που βγαζω πια 2 μερες με μεση χρηση.

Πολυ καλη καμερα , το 4Κ ειναι απιθανο και πολυ καλη στεθροποιηση επισης.

Εχει επισης μεγαλη βελτισωση στον ηχο, στερεο... μονο το HTC m8 ειναι καλυτερο (πιο πολυ μπασο).

 

Δεν εχει πολυ bloatware  και ειναι πιο κοντα σε stock android απο HTC-Samsung κλπ

 

πιο πολυ bloatware εχει η sony παρα η samsung με την κιτκατ πλεον! τσεκαρε το και θα δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όπως και αν εχει το κινητο σε πολυ λιγους μηνες θα φτασει στα 300-400 ευρω..ηδη εχει φτασει στα 592! οποιος βιαστει να το αγορασει απλα ειναι κοροιδο... οσο για τα κινεζικα εκτος απο ασχημα ειναι και τελειως μουφες απο θεμα κατασκευης... οσο για αδιαβροχα μην μιλησω... το κινητο ειναι φοβερο και δεν πιανεται...! οποιος εχει αντιθετη αποψη νομιζω πως ή ζηλεύει επιδη ειναι καλυτερο απο το δικο του η τσιγγουνεύεται τα χρηματα ενω παραλληλα θελει να εχει κινητο τελευταιας τεχνολογιας...! χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν .. φιλικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όπως και αν εχει το κινητο σε πολυ λιγους μηνες θα φτασει στα 300-400 ευρω..ηδη εχει φτασει στα 592! οποιος βιαστει να το αγορασει απλα ειναι κοροιδο... οσο για τα κινεζικα εκτος απο ασχημα ειναι και τελειως μουφες απο θεμα κατασκευης... οσο για αδιαβροχα μην μιλησω... το κινητο ειναι φοβερο και δεν πιανεται...! οποιος εχει αντιθετη αποψη νομιζω πως ή ζηλεύει επιδη ειναι καλυτερο απο το δικο του η τσιγγουνεύεται τα χρηματα ενω παραλληλα θελει να εχει κινητο τελευταιας τεχνολογιας...! χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν .. φιλικα!

φαινεται οτι εχεις πιασει πολλα κινεζικα των 200 ευρω στα χερια σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...