Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το iOS 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμας τους android χρηστες δεν μας παιρνει να κατακρινουμε πλεον. Κι εμεις αν διαθεταμε χρηματα ios θα ημασταν γιαυτο καλυτερα σταματηστε τους τσακωμους για μ@$/^##/#.

Με τη καμια ομως.

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι δεν υπαρχουν κορυφαια μοντελα κινητων android?

Μαλλον δεν εχεις ψαχτει καθολου στην αγορα.

Εχει πνιγη η αγορα σε android κινητα ολων των βαλαντιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι επισης εγω ξερω οτι για το s3 ειχα σταξει πολλα κατοσταρικα περσι φιλε μου και δεν βλεπω και κατι καλο. Και μην αναφερθουμε σε roms κι ετσι για να τα πειραζουμε μονοι μας . Εγω ξερω οτι τζαμπα λεφτα εδωσα και το αποτελεσμα κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lagarisma με το android ολο φτιαxνεται και ολο το ιδιο μενει.απο εκδοση σε εκδοση το πανε.οσο για τους πυρηνες και την μνημη το android την καταπινει και δεν καταληγει πουθενα,δεν εχει οριο.καλυτερα ios για να εχει καποιος το κεφαλι του ησυχο και υποστηριξη απο τη apple σε κινητα 4ετιας.(παλιοτερα ειχε φαει τετοιο κολλημα το κινητο που εβγαλα την μπαταρια.ευτυχως πολλα android αποσυναρμολογουνται ευκολα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γράψω κι ας μου το σβήσει ο Mod:

Μου έχουνε βγει τα μάτια να διαβάζω post με προτάσεις χωρίς τελείες και υπερβολικά ανορθόγραφες. Τι διάολο, ούτε σχολείο δεν έχουν πάει μερικοί;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας τους android χρηστες δεν μας παιρνει να κατακρινουμε πλεον. Κι εμεις αν διαθεταμε χρηματα ios θα ημασταν γιαυτο καλυτερα σταματηστε τους τσακωμους για μ@$/^##/#.

ρε man ελεος, παρε ενα windows phone, παρε το lumia 520 το πιο φτηνο στα 95 ευρω να κανεις την δουλεια σου με γρηγορο και απλο τροπο. ολα τα εχει πλεον.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δίκιο απλά είσαι νέος ακόμα στο χώρο - για το λειτουργικό σου εννοώ :) - τα Windows Phone πραγματικά θα ήταν μια πλατφόρμα που θα ήθελα να τη δοκιμάσω δεν την ξέρω δεν έχω άποψη, αυτό που ξέρω ώμος είναι οτι ακόμα είστε πίσω στο market, είναι νέο ακόμα το μαρκετ και πολλά apps απουσιάζουν και δεν συγκρίνεται η γκάμα των Windows Phones με αυτή του iOS και του Crap store εμμ... του google play ηθελα να πω...

Σιγουρα φιλε μου τα windows υστερουν ακομα στο market ...αν και βεβαια τωρα τελευταια κατι παει να γινει λογο του οτι ολο και περισσοτεροι γυριζουν προς windows phone... vfm κινητα για αυτο ;)

Nokia Lumia 520 δες... το πιο low end Lumia και δεν υπαρχει περιπτοση να laggαρει , και ο Θεος ο ιδιος να κατεβει κατω! (με 512 ram αυτα)

Σου συνιστω ανεπιφυλακτα να δοκιμασεις Windows Phone μιας που δεν εχεις δοκιμασει ακομα...πιστευω θα σου αρεσουν! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχουμε γίνει όλοι 'έξυπνοι' και 'επιστήμονες' και γνωρίζουμε τα πάντα... Επειδή ανέφερες το iMac., πες μου σε παρακαλώ για να αγοράσεις μια οθόνη 27inch της κλάσης του iMac πόσα λεφτά χρειάζεσαι?

Ακόμα πες μου για παράδειγμα τι τροφοδοτικό 'φοραει' το iMac και πόσο κοστίζει (εάν μπορείς να το βρεις στην ελεύθερη αγορα)? Ακόμα και στο πλαίσιο για παράδειγμα να πας θα βρεις τροφοδοτικά 500w με 35€ αλλά και με 120€...

 

Οπότε ας μην συζητάμε θέματα που δεν γνωρίζουμε.. Αυτό που γνωρίζουμε και νομίζω είναι αποδεκτό από όλους είναι η Apple έχει κορυφαία αξιοπιστία και αντοχή στο χρόνο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κάτι που με χάλαγε και μένα πρίν αγωράσω ένα Mac και δώ ο ίδιος τις πραγματικές διαφορές των 2 κόσμων ..... πραγματικά το πρότο μου Mac το πήρα το 2008 και μέχρι το 2013 του έκανα μόνο μια φορά format και αυτό για να δώ τη διαδικασία του πως γίνεται, και τελεφταία φορά του έκανα φορμάτ όταν το πούλησα στε ένα φιλαράκι για να έχει νέο λειτουργικό, μέχρι και που το έδωσα δε μου είχε κολήσει ποτέ.... πραγματικά πες μου με ποιό PC θα είχα τέτοια εμπειρία χρήσης? (το μηχάνημα αυτό υπάρχει ακόμα το δουλεύει ο φίλος μου και πάει φέτες)

Εγώ τρέχω Linux στον υπολογιστή μου, με uptime σχεδόν 24/7 για πολλούς και διάφορους λόγους και δεν έχει χρειαστεί ποτέ format. Για κόλλημα φυσικά ούτε λόγος.

Η κοπέλα μου έχει mac και μπορώ να πω πως όσες φορές το πήρα στα χέρια μου ήταν responsive και αξιόλογο. Γενικά η εμπειρία χρήσης του OS X με άφησε ικανοποιημένο και η αισθητική είναι φοβερή! Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως δεν πρέπει να είναι Mac για να μην θέλει format ή για να δουλεύει σωστά.

 

Το ότι ξεκινάς από τα 1500$ και έχεις hardware του 500αρικου πως προκειπτει?

Προκύπτει από μια απλή σύγκριση ενός Macbook Pro και μιας άλλης τυχαίας εταιρίας που βγάζει σοβαρά Laptop rigs (π.χ. Asus) ..στα Macbook βλέπεις τιμές που αγγίζουν τα 2.600$ για το καλύτερο μοντέλο της σειράς με αντίστοιχες τιμές 1.400$ στις άλλες εταιρίας (maxxed out με specs που πατάνε κάτω το Macbook κατά πααααρα πολύ).

Το ίδιο συμβαίνει και στην σειρά iMac. Στην τελική με τα μισά λεφτά στήνεις high-end Hackintosh αν θέλεις τόσο το OS X.

Επειδή όμως ασχολούμαι με την φωτογραφία και με την σύνθεση βίντεο έχω να πω πως ΟΣΟ και να κάνει αυτή η Retina Display τα αξίζει. Στα δικά μου γούστα πάντα. Το θέμα είναι για πιο λόγο το χρειάζεσαι το μηχάνημα ..και ΠΑΝΤΑ υπάρχουν εναλλακτικές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πλαστικό που κρύβει μεσα... Είναι πολύ ακριβό όπως λέει κάποιος Α.......Δεν έχεις παρά να τον ανοίξεις να το δεις. Θα χρειαστεί βέβαια ανοιχτήρι για να ανοίξεις το "πάμφθηνο" αλουμίνιο γιατι είναι κολλημένο με ένα τροπο που δεν το συναντάς σε αλλά μηχανήματα.....

 

Νομίζω πως έχουμε γίνει όλοι 'έξυπνοι' και 'επιστήμονες' και γνωρίζουμε τα πάντα... Επειδή ανέφερες το iMac., πες μου σε παρακαλώ για να αγοράσεις μια οθόνη 27inch της κλάσης του iMac πόσα λεφτά χρειάζεσαι?

Ακόμα πες μου για παράδειγμα τι τροφοδοτικό 'φοραει' το iMac και πόσο κοστίζει (εάν μπορείς να το βρεις στην ελεύθερη αγορα)? Ακόμα και στο πλαίσιο για παράδειγμα να πας θα βρεις τροφοδοτικά 500w με 35€ αλλά και με 120€...

 

Οπότε ας μην συζητάμε θέματα που δεν γνωρίζουμε.. Αυτό που γνωρίζουμε και νομίζω είναι αποδεκτό από όλους είναι η Apple έχει κορυφαία αξιοπιστία και αντοχή στο χρόνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαθος που κανουνε οι πιο πολυ δεν ειναι ποσο κανει το iphone και ποσο το s4.το θεμα ειναι ποσο γρηγορα χανεις τα χρηματα.τα iphone εχουνε τιμη μεταπωλησης.απο την αλλη με 100-150 ευροπουλα αγοραζεις ενα κινητο android για copy-paste,rom και παιχνιδι με τα widgets.συμφωνα με την samsung οι περισσοτερες πωλησεις γινονται σε κινητα κατο των 150ευρο.εκει ειναι το δυνατο του σημειο και υπερεχει απο το ios.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τρέχω Linux στον υπολογιστή μου, με uptime σχεδόν 24/7 για πολλούς και διάφορους λόγους και δεν έχει χρειαστεί ποτέ format. Για κόλλημα φυσικά ούτε λόγος.

Η κοπέλα μου έχει mac και μπορώ να πω πως όσες φορές το πήρα στα χέρια μου ήταν responsive και αξιόλογο. Γενικά η εμπειρία χρήσης του OS X με άφησε ικανοποιημένο και η αισθητική είναι φοβερή! Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως δεν πρέπει να είναι Mac για να μην θέλει format ή για να δουλεύει σωστά.

 

Προκύπτει από μια απλή σύγκριση ενός Macbook Pro και μιας άλλης τυχαίας εταιρίας που βγάζει σοβαρά Laptop rigs (π.χ. Asus) ..στα Macbook βλέπεις τιμές που αγγίζουν τα 2.600$ για το καλύτερο μοντέλο της σειράς με αντίστοιχες τιμές 1.400$ στις άλλες εταιρίας (maxxed out με specs που πατάνε κάτω το Macbook κατά πααααρα πολύ).

Το ίδιο συμβαίνει και στην σειρά iMac. Στην τελική με τα μισά λεφτά στήνεις high-end Hackintosh αν θέλεις τόσο το OS X.

Επειδή όμως ασχολούμαι με την φωτογραφία και με την σύνθεση βίντεο έχω να πω πως ΟΣΟ και να κάνει αυτή η Retina Display τα αξίζει. Στα δικά μου γούστα πάντα. Το θέμα είναι για πιο λόγο το χρειάζεσαι το μηχάνημα ..και ΠΑΝΤΑ υπάρχουν εναλλακτικές.

 

http://www.skroutz.gr/s/2659129/Asus-Zenbook-UX51VZ-XH71-i7-3612QM-8GB-256GB-SSD-256GB-SSD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν αυτό θεωρείς σοβαρό Laptop rig για γερές δουλειές τότε τζάμπα απάντησα. Πάνε σε ASUS G750.

Anyway,άχρηστες συζητήσεις που έχουν γίνει 400 φορές. Είπαμε,ότι σε βολεύει αγοράζεις εν τέλη. (Εκτός από κάτι παιδάκια που παίρνουν iPhone για την μόστρα και το Retrica -αν και υπάρχει και στο Play store τώρα-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό θεωρείς σοβαρό Laptop rig για γερές δουλειές τότε τζάμπα απάντησα. Πάνε σε ASUS G750.

Anyway,άχρηστες συζητήσεις που έχουν γίνει 400 φορές. Είπαμε,ότι σε βολεύει αγοράζεις εν τέλη. (Εκτός από κάτι παιδάκια που παίρνουν iPhone για την μόστρα και το Retrica -αν και υπάρχει και στο Play store τώρα-)

Γιατι το μόνο που μπορεί να συγκριθεί και ανήκει στην ίδια κατηγορία με τα MacBook Pro είναι τα zen book της Asus. Μάλιστα αυτή η κατηγορία των ultra book ξαναήρθε στο προσκήνιο χάρη στα MacBook Pro. Τώρα αν θες να συγκρίνεις laptop γενικότερα ανέκαθεν υπήρχαν τα laptop που αναφέρεις μόνο που τα περισσότερα περιμένουν κανέναν καμένο που θέλει να τα χρησιμοποιεί ως portable desktop. Ναι έχουν γίνει πολλές συζητήσεις αλλά όσο πανε και μειώνονται μαζί με τις τιμές των Mac....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...