Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το iOS 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Android αναβαθμίζονται οι εφαρμογές independently αλλά για να χρησιμοποιήσω το καινούργιο smartband της Sony έπρεπε η συσκευή μου να έχει 4.4 και πάνω και το Smartwatch 2 4.3 και πάνω... Ούτε καν το Xperia Z της ίδιας της SONY δεν μπορούσα να πάρω που ήταν σε καλή τιμή.

 

Α, να μην ξεχάσω και τον Chrome που όταν κυκλοφόρησε ήταν (και είναι ακόμα) συμβατό με Android 4.0 και πάνω το οποίο πρέπει να είχε και... 10% ποσοστό τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα τι έχει το Oneplus One και μετά σύγκρινε το iphone με ios 8!

 

 

To OnePlus One προς το παρον ειναι ενα gimmick προιον που προσπαθει να κανει ντορο με την πολυ χαμηλη τιμη του, ενω δεν μπορεις καν να το αγορασεις . Δεν ειναι τιποτα παραπανω απο ενα μαρκετινγκ ploy. Ειναι σαν να λεει η samsung βγαζει ενα Galaxy S 5 αυριο για  200 ευρω, αλλα μονο για 15 ατομα . 

To OnePlus One είναι ένα αξιόλογο κινητό με φοβερά specs,αλλά θα το κρατήσει πίσω το Cyanogenmod που τρέχει και έχει φανεί ήδη σε κάποια Link.png Site:

.Επίσης πότε πιστεύεις πως θα μπορούμε να το πάρουμε ΑΝΕΤΑ; Αν ξέρει κάποιος την απάντηση ας μου πει και εμένα,αν είναι να το πάρω ..γιατί αλλιώς πάω για G2 ή N5 μέσα στην εβδομάδα :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να χαίρονται τα fanboyz ότι επιτέλους πήρε το ios κάποια πάρα πολύ βασικά πράγματα που θεωρούνταν αυτονόητα στους ανταγωνιστές(μέχρι και στο Blackberry) πάλι το πάνε πόσο χάλια είναι το android(εκεί κόλλημα) και τι τσιπλάκιδες καημένοι είναι οι ιδιοκτήτες τους.

Έλεος ρε παλικάρια,απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να χαίρονται τα fanboyz ότι επιτέλους πήρε το ios κάποια πάρα πολύ βασικά πράγματα που θεωρούνταν αυτονόητα στους ανταγωνιστές(μέχρι και στο Blackberry) πάλι το πάνε πόσο χάλια είναι το android(εκεί κόλλημα) και τι τσιπλάκιδες καημένοι είναι οι ιδιοκτήτες τους.

Έλεος ρε παλικάρια,απλά.

Aφου ειναι χαλια ,ελεεινο και σιχαμενο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώσε 80 ευρώ τότε αφού θες να χεις μήλο και πάρε το 3g να παίζεις με τα pixels και άσε τι μας παίρνει και τι όχι μιλά για εσένα όχι για όλους

μιλας για το 3g,συσκευη του 2009 που αλλαξε παρα πολλα στον χωρο της κινητης τηλεφωνιας? μιλας για πιξελ που,οταν βγηκε το 3g,οι περισσοτεροι ηταν με κατι παλιο lg wannabe smartphones με πλαστικη οθονη ή με walkman και κινητα με υπερυθρες και μεγιστη αναλυση στην καλυτερη 240χ480.το 3g ηταν η μεταβαση στα smartphones και μετα απο 5 χρονια συνεχιζει να πωλειται στα 80 ευρω. ποιο αλλο τηλ 5ετιας πιανει αυτα τα λεφτα? μην λεμε οτι θελουμε. και το iphone 8 να βγει αυριο και να τηγανιζει και πατατες δεν θα μου κανει τοσο εντυπωση οσο οταν ειχε βγει το θρυλικο 3g. ουτε hater ειμαι ουτε fan της apple,απλα δεν μπορω να βλεπω οτι να ναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώς χρήστης και των δυο λειτουργικών (ios , android), εχώ να πώ αυτό και για τους δύο : θέλω να γίνω βεζύρης στη θεση του βεζύρη( α ρε ιζνογκουντ). Κατά τη γνώμη μου και οι δυο απλά πρέπει να σταματήσουν να κουνάνε το δάχτυλο ο ένας στον άλλον (μαζί και εμείς, γιατί έχει παραγίνει το κακό και τελικά καταλήγουμε στο διαίρε και βασίλευε, αυτοί χέζονται στο χρήμα και εμείς καταναλώνουμε φαιά ουσία). Και οι δύο πλατφόρμες είναι αρκετά ώριμες για να καλύψουν τις όποιες ανάγκες έχει ένας χρήστης. Το μόνο argument που δέχομαι either way είναι το πιό design θεωρεί ο καθένας ελκυστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Android αναβαθμίζονται οι εφαρμογές independently αλλά για να χρησιμοποιήσω το καινούργιο smartband της Sony έπρεπε η συσκευή μου να έχει 4.4 και πάνω και το Smartwatch 2 4.3 και πάνω... Ούτε καν το Xperia Z της ίδιας της SONY δεν μπορούσα να πάρω που ήταν σε καλή τιμή.

 

Α, να μην ξεχάσω και τον Chrome που όταν κυκλοφόρησε ήταν (και είναι ακόμα) συμβατό με Android 4.0 και πάνω το οποίο πρέπει να είχε και... 10% ποσοστό τότε.

 

 

Το ξερεις οτι ξεφυγες τελειως απο την συγκριση λειτουργικων, ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα χρόνια iPhone, κάποια στιγμή το βαρέθηκα και είπα να πάρω Note3. Το βρίσκω τόσο προβληματικό, που ψάχνω να βρω πώς θα το αλλάξω με iPhone μέχρι να βγει το 6 και να το τσιμπήσω. Ούτε 1 μήνα δεν μπορώ να περιμένω, όχι 3.. Δεν λέω ότι δεν έχει και τα καλά του το Android, αλλά είναι τόσο λίγα και τόσο σημαντικά τα αρνητικά που δεν συγκρίνονται.Το μόνο που θα πώ είναι ότι εδώ και κάνενα 2 μηνο δεν μου βγάζει σωστά την ώρα στη lock screen. Το ψαξα μία, δύο, πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν βρήκα λύση, βαρέθηκα. Σίγουρα κάπως διορθώνεται, αλλά όταν δίνω 600 ευρώ για κινητό, θέλω να λέει την ώρα σωστά από μόνο του και όχι να πρέπει να το ψάχνω. Χρόνος για τέτοια δεν υπάρχει πλέον.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα 5χρονο. Δεν θα μιλαω για ολους. Θα μιλαω μονο για τον εαυτο μου. Ειναι τραγικο αυτο το πραγμα που κανετε αυτη τη στιγμη.. εγω την γνωμη μου ειπα και ο καθενας εδω μεσα. Χ@#$$#α και για τις 2 εταιριες. Δεν εχω να κερδισω τιποτα. Οπως ουτε εσεις εδω περα. Δηθεν ολοι εδω. Λες και αν σας εδιναν ενα 5s τωρα θα το αρνιοσασταν και θα λεγατε θελω android!

το ποσο ειμαι δε σε αφορα οσο για το 5s χαρισμα σου.αν και το 3g να παιρνες το ιδιο ειναι,το μονο που αλλαζει ειναι το μεγεθος της οθονης μιας και το ios που φορανε ιδιο και απαραλλαχτο ειναι.αντε τα εικονιδια να ειναι πιο φωτεινα.οσο για το 5ς αν μου το διναν οπως λες το πουλαγα την ιδια μερα και πηγαινα για lg g3 χωρις δευτερη σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν καποιος εχει απειρο χρονο στη διαθεση του τον παιρνει να κανει τη μεταβαση σε android.ειναι ενα λειτουργικο που δεν τελειωνει ποτε,δεν εχει αρχη και τελος.απο την αλλη ενας επαγγελματιας που ενδιαφερεται για ασφαλεια,σταθεροτητα,υποστηριξη, και παραγωγικοτητα παιζει μονο με ios και τιποτα αλλο.το καθε λειτουργικο απευθυνεται σε διαφορετικο target group.υπαρχουν ατομα με turbox και εχουνε το android ως το καλυτερο λειτουργικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν καποιος εχει απειρο χρονο στη διαθεση του τον παιρνει να κανει τη μεταβαση σε android.ειναι ενα λειτουργικο που δεν τελειωνει ποτε,δεν εχει αρχη και τελος.απο την αλλη ενας επαγγελματιας που ενδιαφερεται για ασφαλεια,σταθεροτητα,υποστηριξη, και παραγωγικοτητα παιζει μονο με ios και τιποτα αλλο.το καθε λειτουργικο απευθυνεται σε διαφορετικο target group.υπαρχουν ατομα με turbox και εχουνε το android ως το καλυτερο λειτουργικο.

Αυτό αν είχαμε υπ' όψιν θα είχαμε γλυτώσει απ' το ανούσιο 80% αυτών των συζητήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ένα άλλο χαρακτηριστικό του iOS 8 που φαίνεται ενδιαφέρον είναι το wifi calling. Αν υπάρχει υποστήριξη απο τους providers δεν νομίζω να χάνουμε κλήση στο μέλλον λόγω κακού σήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω χρησιμοποιήσει Swype Keyboard σε ένα Android τηλέφωνο του Hal9000 και πραγματικά με εντυπωσίασε - ή ακόμη καλύτερα με ενθουσίασε.

 

Είναι μία έλλειψη του iOS η οποία σε λίγο, απ' ότι φαίνεται, δεν θα υπάρχει πια. :)

Τι λες ρε φίλε! Δηλαδή η apple θα αντιγράψει άλλο ενα feature που έχουν τα android τηλέφωνα 3 χρόνια τώρα; Μιλάμε για απίστευτη καινοτομία πάλι.

 

Αν βέβαια σας επέτρεπε να διαλέξετε πληκτρολόγιο άλλου κατασκευαστή δεν θα έπρεπε να περιμένετε τόσα χρόνια, αλλά δε βαριέσαι, αφού έτσι σας αρέσει προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billdanos, on 03 Jun 2014 - 10:48 AM, said:billdanos, on 03 Jun 2014 - 10:48 AM, said:billdanos, on 03 Jun 2014 - 10:48 AM, said:

Το θέμα των "widgets" με προβλημάτισε λίγο όπως υλοποιήθηκε. Αν δηλαδή προσθέσεις αρκετά (που θα αρχίσουν να βγαίνουν για πολλές εφαρμογές) θα καταλλήξεις να έχεις ένα τεράστιο scroll screen με πληροφορίες. Εκτός αν κάνουν κανένα κόλπο και έχει οθόνες και δεξιά/αριστερά. 

Σημασια εχει που μπηκαν,εστω και ας μη βολεψει αρχικα!

Τωρα απλα μενει σε μεταγενεστερο σταδιο/αναβαθμηση να κανουν πιο ευχρηστη υλοποιηση,ΑΝ δε βολεψει αυτη!

June, on 03 Jun 2014 - 12:57 AM, said:June, on 03 Jun 2014 - 12:57 AM, said:

Στα θετικά επίσης, ότι το Siri θα είναι διαθέσιμο σε 22 γλώσσες (λες να πάρει και τα Ελληνικά; )

Αν γινει κατι τετοιο,θα ειναι ισως το καλυτερο που θα μπορουσε να προσφερει η apple για ΟΛΟΥΣ μας!

Γιατι σαν λαος/γλωσσα μας εχουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ χ...νους ΟΛΟΙ τους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...