Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S5 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχει σημασια το usb 3 ουτε το καλωδιο για την τροφοδοσια.το usb 3 χρησιμευει σε ταχυτητες data transfer.αυτο που παιζει ρολο στον χρονο φορισης ειναι το μπριζακι που χρησιμοποιεις.το στοκ νομιζω εχει εξοδο 2 Amphere.αν το αντικαταστησεις με ενα αλλο του 1Α θα φορτιζει σε καμια μερα,ενω αν χρησιμοποιησεις καποιο εξοδου 3A σε λιγοτερο απο μια ωρα εισαι ετοιμος.σου μιλαει Lumia 1520 με 3400mAh μπαταρια που με 3Α μπριζακι φορτιζω σε μια ωρα

Λάθος. Ακόμη και το μπριζάκι (power brick) του Nexus 5 να χρησιμοποιώ,φορτίζει κανονικά μόνο με το καλώδιό του ή του Nexus 7. Αν το βάλω με καλώδιο από Sony Xperia U φορτίζει πολύ αργά και αν το χρησιμοποιώ ταυτοχρόνως ξεφορτίζει κι όλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικη μου περιπτωση η μπαταρια του optimus 2x μετα απο συνεχομενη φορτιση της απο τον φορτιστη του nexus 10 , παρεδωσε πνευμα. Οσο πιο αργα φορτιζει η μπαταρια τοσο καλυτερα...ειδικα σε τηλεφωνα που ειναι πονοκεφαλος η αλλαγη της οπως πχ τα htc one.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος. Ακόμη και το μπριζάκι (power brick) του Nexus 5 να χρησιμοποιώ,φορτίζει κανονικά μόνο με το καλώδιό του ή του Nexus 7. Αν το βάλω με καλώδιο από Sony Xperia U φορτίζει πολύ αργά και αν το χρησιμοποιώ ταυτοχρόνως ξεφορτίζει κι όλας.

 

Φιλος και εγω φορτιζω με κινεζικο καλωδιο και μπριζακι 3Α σε μια ωρα.στο ξαναλεω το καλωδιο δεν παιζει ρολο.ξεχασε το αυτο που λες.μινρη σημασια το καλωδιο.ο μετασχηματιστης και η εξοδος του φταιει.και απο εκει και περα το power ic managment της συσκευης.

 

Αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως το καλωδιο μετραει. Με ιδιο φορτιστη και δοκιμαζοντας 3 καλωδια ειχα 3 διαφορετικες ενδειξεις.

 

Σχετικα με την 《παρουσιαση》περιμενα εστω ενα πινακακι με τα specs του κινητου και οχι μονο ενα λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g2 μου κρατάει 2 μερούλες άνετα........παλεύεται με τα μηλαράκια σας και το κινητό τσιρότο. Τα καλύτερα στην αγορά αυτή τη στιγμή όσο και να μη θέλετε να παραδεχτείτε είναι τα 2 lg (g2,g3) και το htc one (m8).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φιλος και εγω φορτιζω με κινεζικο καλωδιο και μπριζακι 3Α σε μια ωρα.στο ξαναλεω το καλωδιο δεν παιζει ρολο.ξεχασε το αυτο που λες.μινρη σημασια το καλωδιο.ο μετασχηματιστης και η εξοδος του φταιει.και απο εκει και περα το power ic managment της συσκευης. Αυτα

 

Σε όλα τα τηλέφωνα με βύσμα usb3 (που είναι διαφορετικό από το απλό micro) το αναφέρει ξεκάθαρα στο manual πως με τον ίδιο φορτιστή, το τηλέφωνο φορτίζει γρηγορότερα με το usb3 καλώδιο σε σχέση με ένα απλό που χρησιμοποιεί μόνο τις επαφές του micro usb. Και προφανώς το είδα στην πράξη με το note 3 που είχα.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το g2 μου κρατάει 2 μερούλες άνετα........παλεύεται με τα μηλαράκια σας και το κινητό τσιρότο. Τα καλύτερα στην αγορά αυτή τη στιγμή όσο και να μη θέλετε να παραδεχτείτε είναι τα 2 lg (g2,g3) και το htc one (m8).

 

πότε πρόλαβες να το δεις στην πράξη στο g3? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g2 μου κρατάει 2 μερούλες άνετα........παλεύεται με τα μηλαράκια σας και το κινητό τσιρότο. Τα καλύτερα στην αγορά αυτή τη στιγμή όσο και να μη θέλετε να παραδεχτείτε είναι τα 2 lg (g2,g3) και το htc one (

Εννοειται φιλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγοράστε τη σούπα μάπα S5 και μη παίρνετε M7 M8
 
Σας αξίζει.

 

Παιδιά ωραίο και το M8 αλλά έχει την χειρότερη κάμερα στην κατηγορία του είναι χάλια σε θέμα κάμερας.Τελικά θα βγει ένα κινητό που να μας καλύπτει σε όλα ??Μάλον θα περιμένουμε το Νοτέ πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα τηλέφωνα με βύσμα usb3 (που είναι διαφορετικό από το απλό micro) το αναφέρει ξεκάθαρα στο manual πως με τον ίδιο φορτιστή, το τηλέφωνο φορτίζει γρηγορότερα με το usb3 καλώδιο σε σχέση με ένα απλό που χρησιμοποιεί μόνο τις επαφές του micro usb. Και προφανώς το είδα στην πράξη με το note 3 που είχα

εχεις παρατηρησει οτι το usb3 εχει πιο πολλα pin απο το 2?εγω νομιζω οτι για φορτιση χρησιμευουν ακριβως τα ιδια pin.τα υολοι πα ειναι για συνδεσμολογια με υπολογιστη.το ξανα λεω βαλε και usb3 με μπριζακι εξοδου στα 1Α.και κατσε να φορτισεις το ΝΟΤΕ και μετα τα λεμε

 

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εχεις παρατηρησει οτι το usb3 εχει πιο πολλα pin απο το 2?εγω νομιζω οτι για φορτιση χρησιμευουν ακριβως τα ιδια pin.τα υολοι πα ειναι για συνδεσμολογια με υπολογιστη.το ξανα λεω βαλε και usb3 με μπριζακι εξοδου στα 1Α.και κατσε να φορτισεις το ΝΟΤΕ και μετα τα λεμε

 

αυτα

 

Το micro usb 3 έχει 2 σημεία επαφής στην πλευρά του κινητού. Είχα το Note3 και επιβεβαιώνω πως με το usb 3  καλώδιο φόρτιζε πιο γρήγορα από το ένα usb 2 (με τον ίδιο φορτιστή της συσκευής).

 

Επιπλέον μέσα στο manual της συσκευής τόνιζε ξεκάθαρα το ίδιο ακριβώς πράγμα σχετικά με τους χρόνους φόρτισης. Πόσο πιο απλά να το πω??? Δεν αναφέρομαι στη φόρτιση με άλλο φορτιστή ή μέσω pc κλπ αλλά μόνο στο φορτιστή που συνοδεύει τη συσκευή!

 

USB 3: "Additionally, there is a Battery Charging Specification (Version 1.2 – December 2010), which increases the power handling capability to 1.5 A but does not allow concurrent data transmission. The Battery Charging Specification requires that the physical ports themselves be capable of handling 5 A of current but the specification limits the maximum current drawn to 1.5 A."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...