Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Welcome good Hunter:ph34r:

Μη δεις κανεναν οδηγο, θα σου χαλασει την εμπειρια, πανε στα τυφλα και θα γουσταρεις 1000% πιο πολυ ανακαλυπτοντας τα παντα μονος σου

Κοιτα ημουν και εγω αυτης της αποψης αλλα πραγματικα με εναν συγκεκριμενο αρχηγο δεν γιονταν να μην δω καποιο playthrough.Ασε που οταν τον σκοτωσα δεν ηξερα που να παω και γυριζα γυρω γυρω σαν τον βλακα.

Χθες παντως εβγαλα και τον rom.Σχετικα ευκολος ηταν αν εχεις υπομονη βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Κοιτα ημουν και εγω αυτης της αποψης αλλα πραγματικα με εναν συγκεκριμενο αρχηγο δεν γιονταν να μην δω καποιο playthrough.Ασε που οταν τον σκοτωσα δεν ηξερα που να παω και γυριζα γυρω γυρω σαν τον βλακα.

Χθες παντως εβγαλα και τον rom.Σχετικα ευκολος ηταν αν εχεις υπομονη βεβαια

Σε αυτα τα παιχνιδια το 1ο playthrough ειναι το καλυτερο γτ ανακαλυπτεις τα παντα μονος σου, τι να κλασει το bloodborne μπροστα στο dark souls δηλαδη, εκει να δεις χασιμο οταν το πρωτοπαιξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Σε αυτα τα παιχνιδια το 1ο playthrough ειναι το καλυτερο γτ ανακαλυπτεις τα παντα μονος σου, τι να κλασει το bloodborne μπροστα στο dark souls δηλαδη, εκει να δεις χασιμο οταν το πρωτοπαιξα

Δεν αντιλεγω να τα ανακαλυπτεις μονος σου αλλα να σου δινει και το παιχνιδι καποια στοιχεια για το τι θα κανεις/που θα πας.

Τωρα επειδη σκοτωσα εναν αρχηγο ανοιξε μια πορτα χιλιομετρα μακρυα και κατσε ψαξε μονος σου που μπορει να ειναι.Ας εδινε στοιχειο οταν τον σκοτωσες τον αρχηγο ή την πρωτη φορα που συναντας την πορτα αυτη να σου δινει καποιο tie in με τον αρχηγο αυτο.

Ωωχχ καταλαβα τι με περιμενει δηλαδη στο dark souls οταν αγοραστει.Ελπιζω μονο μην σπασω κανα switch.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Δεν αντιλεγω να τα ανακαλυπτεις μονος σου αλλα να σου δινει και το παιχνιδι καποια στοιχεια για το τι θα κανεις/που θα πας.

Τωρα επειδη σκοτωσα εναν αρχηγο ανοιξε μια πορτα χιλιομετρα μακρυα και κατσε ψαξε μονος σου που μπορει να ειναι.Ας εδινε στοιχειο οταν τον σκοτωσες τον αρχηγο ή την πρωτη φορα που συναντας την πορτα αυτη να σου δινει καποιο tie in με τον αρχηγο αυτο.

Ωωχχ καταλαβα τι με περιμενει δηλαδη στο dark souls οταν αγοραστει.Ελπιζω μονο μην σπασω κανα switch.

Δε το εχεις ξαναπαιξει? Σε ζηλευω, η εμπειρια τη 1η φορα ηταν τρομερη μη πω κατι αλλο. Ετοιμασου για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια ever. Θα χρειαστεις παρα πολλες ωρες να βγαλεις ακρη που να πας και τι να κανεις, και σε συμβουλευω να μη κοιταξεις κανενα οδηγο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρξει 2η φορα.Θα το τερματισω μια φορα(ελπιζω δηλαδη) και μετα εχει σειρα το god of war λογικα.Για να επιστρεψω το ps στον κατοχο του κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ, προχώρησα λίγο και δεν καταλαβαίνω χριστό για την ώρα. Κλασικά πράγματα για Souls game. :P

Για πέστε λίγο σαν καμένοι που είστε, το Insight τι το κάνω;  Έχω μαζέψει 11 μέχρι τώρα και δεν ξέρω τι να τα κάνω. Επίσης τα όπλα πότε αναβαθμίζονται;

Σε γενικές γραμμές, δεν μπορώ πάντως να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με τη δυσκολία. Το Cleric Beast βγήκε με τη δεύτερη και ο Father Gascoigne με την πέμπτη. Κατά τ' άλλα, αν και το βικτωριανό setting είναι γαμιστερό, κανένα game του είδους δεν θα μου αφήσει τη γεύση που μου άφησε η ατμόσφαιρα του Demon's Souls. Ήλπιζα ότι το Bloodborne θα το φτάσει, αλλά μάταια, σαν την πρώτη φορά δεν έχει. :(

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα εδώ για insight, να καταλάβεις τι παιχνίδαρα είναι.

περίληψη χωρίς πολλά πολλά σποιλερ

Insight is a stat in Bloodborne. It governs the amount of inhuman knowledge you have acquired by exploring the game and defeating enemies. It is required to use the Beckoning Bell to summon other players into your game world. Please see Moon Phases to understand the "timezone" cycles, they are not related to Insight.

ουτε εγώ τα βρήκα μόνος μου εννοείται, στην αρχή με είχε ενοχλήσει κάπως όλη η θολούρα του lore αλλά σιγά σιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι, στο dream, στον πάγκο, ala DS. 

εδιτ: τώρα που τελειώνω τον slave ringed city θα το βάλω και γω, κατρακύλα. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2018 στις 6:31 ΜΜ, Damachi είπε

Η 1η φορα τσουζει λιγο :P

Εγώ που το παίζω για πρώτη φορά, έχω νοιώσει φοβερό τσούξιμο :lol:

Παιδευόμουν με το blood-starved beast κοντά μια εβδομάδα. Από τα νεύρα μου παραλίγο να σπάσω το controller ...

Τώρα όμως παρατηρώ πως τα τέρατα έχουν γίνει overpowered.Μιλάω για την περιοχή που πρέπει να πηδήξεις από πλατφόρμα σε πλατφόρμα για να την φτάσεις (για να μην spoilάρω την περιοχή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Εγώ που το παίζω για πρώτη φορά, έχω νοιώσει φοβερό τσούξιμο :lol:

Παιδευόμουν με το blood-starved beast κοντά μια εβδομάδα. Από τα νεύρα μου παραλίγο να σπάσω το controller ...

Τώρα όμως παρατηρώ πως τα τέρατα έχουν γίνει overpowered.Μιλάω για την περιοχή που πρέπει να πηδήξεις από πλατφόρμα σε πλατφόρμα για να την φτάσεις (για να μην spoilάρω την περιοχή)

Σας το εχω πει 100 φορες, για το starved beast να ακουτε την Beyonce :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Σας το εχω πει 100 φορες, για το starved beast να ακουτε την Beyonce :P

Την άκουσα ,αλλά το καταραμένο μου την έφερνε πάντα στην τρίτη του φάση. Για να το νικήσω, του έριξα ότι μολότοφ είχα από απόσταση γιατί αν το πλησίαζα με χτυπούσε.

12 λεπτά πριν, Damachi είπε

Υπαρχουν και αλλα μεσα στα dungeons που θα σου βαλουν το κοκτειλ στης beyonce το μπιπ γιαυτo μαθε να κανεις parry :P

Κατάλαβα... Πάω να στοκάρω ds4 controllers :P Parry attacks ξέρω πως να κάνω. Το θέμα είναι πως το κάθε τέρας έχει συγκεκριμένα κενά στην άμυνα που πρέπει να εκμεταλλευτείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...