Προς το περιεχόμενο

Εντελώς δωρεάν το έξυπνο πληκτρολόγιο SwiftKey για Android


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mηπως εχει καποιο bug το swiftkey. ?

Σε εμενα οτι κι αν ξετικαρισα στο μενου ρυθμισεων του, εξακολουθει να εμφανιζει την μπαρα με την προβλεψη λεξεων (που δεν θελω) και γνωστος μου ανεφερε οτι  απεγκατεστησε το swiftkey αμεσα, γιατι σε αυτον δεν εμφανιζοταν η μπαρα προβλεψεων οσο κι αν προσπαθουσε.

Ισως ειναι θεμα διαφορετικων συσκευων.!

Δεν εχει επιλογη για εξαφανιση της μπαρας προβλεψεων, αλλωστε αυτο ειναι το βασικο feature του πληκτρολογιου.

Καλά αυτό με την πρόβλεψη το κάνει και το default android.

Μέχρι τούδε δεν έχω δει πιο πλήρες από το swype( στα ελληνικά-αγγλικά).

Μονο που το swiftkey εχει πολυ καλυτερες προβλεψεις.

 

Οπως αντιστοιχα και το default android εχει swype λειτουργια, αλλα το swype keyboard ειναι ανωτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μονο που το swiftkey εχει πολυ καλυτερες προβλεψεις.

 

Οπως αντιστοιχα και το default android εχει swype λειτουργια, αλλα το swype keyboard ειναι ανωτερο.

Είσαι σίγουρος;Το έχεις δοκιμάσει σε σύγκριση με το swype;

Εάν είναι να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε ένα ευχαριστώ στην apple και στο iOS 8 που ενσωμάτωσε δωρεάν αντίστοιχο πληκτρολόγιο, άνοιξε το λειτουργικό προς τρίτα πληκτρολόγια και "ανάγκασε" το SwiftKey να γίνει δωρεάν και να πάει για το κάτι παραπάνω στους χρήστες iOS και Android με in-app αγορές.

οτι θα διναμε 600 ευρω και θα λεγαμε και ευχαριστω απο πανω για τοσο απλα πραγματα τι να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κανεις λαθος που ειδες οτι το swype ειναι δωρεαν γιατι εγω δεν το βλεπω δωρεαν αλλα σε 2 εκδοσεις μια επι πληρωμη και μια δοκιμαστικη για μερικες μερες αλλα με τη καμια δωρεαν.

Όχι ρε μαν , για το swiftkey λέω που είναι δωρεάν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος;Το έχεις δοκιμάσει σε σύγκριση με το swype;

Εάν είναι να το δω.

Εχει καλυτερες προβλεψεις απο το swype.

Αλλα εξαρταται και τι προτιμας:

εγω πχ δεν προτιμω το swype γραψιμο, προτιμω το κανονικο γραψιμο με εξαιρετικες προβλεψεις που προσφερει το swiftkey.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όσοι το είχαν αγοράσει θα πάρουμε τα λεφτά μας πισω!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

δεν νομίζω, απλά ένα premium themes pack...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως βρίσκετε βολικά τα τύπου swype πληκτρολόγια. Όταν σέρνω το δάχτυλο πάνω στην οθόνη, κρύβω τα επόμενα γράμματα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να σχηματίσω την λέξη που θέλω!

 

Αντιθέτως με το smart keyboard pro, σε μορφή του παλιού καλού Τ9, γράφω σφαίρα!

 

Το swiftkey καταλαβαίνει τι θέλεις να γράψεις ακόμη και αν το δάχτυλό σου κινείται offset στα γράμματα που υποτίθεται ότι προσπαθείς να γράψεις γιατί καταλαβαίνει την λέξη ως ένα gusture και αρκεί να γνωρίζεις στο περίπου που βρίσκετε το κάθε γράμμα για να γράψεις σωστά.

 

Δεν κάνεις απλά swipe πάνω στα γράμματα που θέλεις να γράψεις κουνάς ταχύτατα το δάχτυλό σου (ιδίως με τον αντίχειρα βολεύει πολύ) χωρίς να ανησυχείς για την ακρίβεια των κινήσεών σου, για αυτό είναι καταπληκτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είσαι σίγουρος;Το έχεις δοκιμάσει σε σύγκριση με το swype;

Εάν είναι να το δω.

 

 

Εχει καλυτερες προβλεψεις απο το swype.

Αλλα εξαρταται και τι προτιμας:

εγω πχ δεν προτιμω το swype γραψιμο, προτιμω το κανονικο γραψιμο με εξαιρετικες προβλεψεις που προσφερει το swiftkey.

 

Και φανταστείτε πως το επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό (και δεν θέλω σχόλια)! :P

 

Το swipe και η πληκτρολόγηση στο default android keyboard του nexus 5 ήταν για κλάμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι έξυπνο αλλά προς όφελος ποιών είναι το ερώτημα....εξάλλου το ανδροειδές έχει εφαρμογές που μπορεί να τη πατήσεις από αλλού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι αλλά δεν είναι επ ουδενί καλύτερο του swype.

Και εγώ λυπάμαι, αλλά είναι καλύτερο. Τι είδους επιχείρημα είναι αυτό;

 

Έχει νόημα τώρα αυτό που κάνεις;

 

Προσωπικά δεν μπορώ να γράψω με άλλο πληκτρολόγιο εκτός από το SwiftKey. Την πρόβλεψη του δεν την έχει κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δοκιμάσει και τα 2 εξίσου.

 

Το swype είναι πιο user friendly σε ότι αφορά τον τρόπο λειτουργίας του και τις ρυθμίσεις του. πχ. όταν προσθέτεις μια νέα λέξη στο λεξικό. Επίσης, μιλάς και γράφει. Τέλος. Χωρίς λάθη.

 

Οπότε το θεωρώ καλύτερο. Το swiftkey κάνει πάρα πολλά λάθη για τα γούστα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης στο swype όταν ολοκληρώνεις το σύρσιμο, σου βγάζει από πάνω 2-3 πιθανές λέξεις. Το swiftkey καταχωρεί αυτή που μάντεψε, και μάντεψε... είναι λάθος!

Επίσης το swype σου δίνει την εντύπωση πως έχει καλύτερη νοημοσύνη. Στο περίπου να σύρεις το δάχτυλο, καταλαβαίνει τι θες να γράψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...